2015 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu Güncellendi

Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla 1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrencilerin başvuru, seçme ve yerleştirme işlemlerine ilişkin hususları

2015 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu Güncellendi

Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla 1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrencilerin başvuru, seçme ve yerleştirme işlemlerine ilişkin hususları

21 Temmuz 2015 Salı 13:34
35 Okunma
2015 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu Güncellendi
Ülkemizin yetişmiş insan kaynağı ihtiyacını karşılamak amacıyla 1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlığımızca verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilecek öğrencilerin başvuru, seçme ve yerleştirme işlemlerine ilişkin hususları içeren 2015YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu 15 Temmuz 2015 tarihinde Genel Müdürlüğümüzün (http://yyegm.meb.gov.tr) ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) (http://www.osym.gov.tr) internet sayfalarında yayımlanmıştır. Başvuru işlemleri ÖSYM'nin (http://www.osym.gov.tr) internet sayfasından 21 - 28 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacaktır.
2015 YLSY Başvuru ve Tercih Kılavuzu için tıklayınız. 2015 YLSY Güncellenmiş Tercih Tablosu için ıklayınız
Bazı eklemeler ve değişiklikler yapılarak güncellenen 2015 YLSY Tercih Tablosu yeniden yayımlanmıştır, bu kapsamda; 1) Ülke Bölge Çalışmaları Lisansüstü Öğrenim Grubuna başvurabilecek lisans programlarına Coğrafya veCoğrafya Öğretmenliği bölümleri eklenmiştir. 2) Akustik Ve Optik Lisansüstü Öğrenim Grubuna başvurabilecek lisans programlarına Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümü eklenmiştir. 3) Yenilenebilir Enerji Kaynakları Lisansüstü Öğrenim Grubuna başvurabilecek lisans programlarınaAstronomi ve Uzay Bilimleri bölümü eklenmiştir. 4) İnsan Beyni Ve Nörobilim Lisansüstü Öğrenim Grubuna başvurabilecek lisans programlarına Biyoloji, Tıp, Kimya, Psikoloji, Kimya/Biyoloji Kimya, Kimya-Biyoloji Mühendisliği, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Kimya Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya, Biyokimya, Kimya ve Proses Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği bölümleri eklenmiştir. 5) Müzik Eğitimi Lisansüstü Öğrenim Grubuna başvurabilecek lisans programlarına DevletKonservatuvarı, Devlet Türk Musikisi Konservatuarı / Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı, Türk Din Musikisi, Türk Halk Müziği, Türk Halk Müziği Çalgı Eğitimi, Türk Halk Müziği Ses Eğitimi, Türk Musikisi, Türk Musikisi Temel Bilimleri, Türk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Sanat Müziği Ses Eğitimi, Türk Sanat Müziği Temel Bilimler, Geleneksel Türk Müziği, Geleneksel Türk Müzikleri, Müzik (Piyano, Yaylı Çalgılar, Nefesli Çalgılar Ve Vurma Çalgılar, Koro, Teori-Komposizyon, Ritmik Müzik), Müzik (Piyano, Yaylı Çalgılar, Nefesli Çalgılar Ve Vurma Çalgılar,Şan, Teori-Komposizyon), Müzik Bilimleri / Müzik Bilimler, Müzik teknolojileri / Müzik teknolojisi, Komposizyon ve Müzik Teorisi / Kompozisyon ve Müzik Teorisi, Müzik Teorisi, Müzikoloji / Genel Müzikoloji, Müzikoloji ve Kompozisyon, Müzik Toplulukları, Ritmik Müzik, Teori-Kompozisyon (Müzik), Folklor ve Etnomüzikoloji bölümleri eklenmiştir. 6) Temel İslam Bilimleri Lisansüstü Öğrenim Grubunda ABD, İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa, Kanada, İtalya, Malezya öğrenim görülebilecek ülkelere eklenmiştir. 7) Nükleer Enerji ve Nükleer Teknoloji Lisansüstü Öğrenim Gruplarında Rusya öğrenim görülebilecek ülkelere eklenmiştir. Adaylara duyurulur.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246