676 Nolu KHK'da PÖH Değişikliği, PÖH Alımında Askerlik Şartı Kalktı mı?

10 Bin PÖH alımı için çok tartışılan yaş şartı ve kpss şartı konularına net yanıt 676 Nolu KHK ile verilmiş oldu. PÖH KPSS şartı var mı? ve PÖH 28 yaş şartı ile ilgili sorularınızın yanıtını aşağıda bulabilirsiniz.

676 Nolu KHK'da PÖH Değişikliği, PÖH Alımında Askerlik Şartı Kalktı mı?

10 Bin PÖH alımı için çok tartışılan yaş şartı ve kpss şartı konularına net yanıt 676 Nolu KHK ile verilmiş oldu. PÖH KPSS şartı var mı? ve PÖH 28 yaş şartı ile ilgili sorularınızın yanıtını aşağıda bulabilirsiniz.

29 Ekim 2016 Cumartesi 21:15
20547 Okunma
676 Nolu KHK'da PÖH Değişikliği, PÖH Alımında Askerlik Şartı Kalktı mı?

 

10.000 PÖH ALIMINDA KPSS ŞARTI OLACAK MI?

676 sayılı KHK'da aşağıda verdiğimiz 28. Maddeye göre "Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın​" ibaresinden KPSS şartı olmayacağını anlayabiliyoruz.


İLKOKUL MEZUNLARI PÖH OLABİLİR Mİ?

676 sayılı KHK'da aşağıda verdiğimiz 28. Maddeye göre "en az lise veya dengi okul mezunları" ibaresinden ilkokul mezunlarının başvuru yapamayacağını anlamaktayız.


ÖZEL HAREKAT ALIMINDA 28 YAŞ ŞARTI DEĞİŞTİ Mİ?

KHK'nın 28. maddesine göre 28 yaş şartının aynen kaldığını görmekteyiz.

PÖH VE TÜM POLİSLİK ALIMLARI HAKKINDA DUYURULARDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYIN

İŞTE BUGÜN YAYIMLANAN 676 NOLU KHK VE PÖH İLE İLGİLİ OLAN MADDE

MADDE 28- 3201 sayılı Kanunun ek 24 üncü maddesinin üçüncü fıkrası aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir. 

“Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, yirmisekiz yaşından gün almamış olmak kaydıyla, en az lise veya dengi okul mezunları, Kamu Personel Seçme Sınavı şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavları ile polis meslek eğitim merkezlerine alınabilir. Bu fıkra kapsamında alınacak olanların eğitim süresi ve eğitim şekline ilişkin usul ve esaslar ile diğer hususlar Bakanlık tarafından belirlenir.”

ÖNCEKİ HABERLERDE ŞARTLAR NASILDI?

Eylül'de yapılan PÖH haberlerinde geçen şartlarda;

"28 yaşından gün almamış ve terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması gerek. 
ve "Terhis tarihinden itibaren 36 aydan fazla süre geçmemiş olması gerek" ibareleri geçiyordu.

www.kariyermemur.com
Son Güncelleme: 29.10.2016 22:10
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Taner 2016-10-30 10:25:20

Tamam artik kahvelerden adamlar toplanir gelir. Yaşı da kalsilar da babamla birlikte girsek. Oda lise mezunu. sacmalik ya

Misafir Avatar
Furkan 2016-11-02 02:02:50 @Taner

Kahvelerdeki adamlar vatansız mı? Bayraksız mı? Eleştiriden önce bi düşün. Mülakatlar yetenekli ve yeteneksizleri ayırt etmek için var.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Byrm 2016-10-29 22:20:51

Askerlik kalktımı

Misafir Avatar
mustafa 2016-10-30 02:19:42 @Byrm

Aynen kardeşim kalktı

Beğenmedim! (0)
Avatar
sadi 2016-10-29 22:32:02

kalktı kardeş http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/10/20161029-5.htm 28. madde

Avatar
FATİH 2016-10-30 21:42:29

TANER BABANLA GİT BAŞKA İŞE GİR. VATAN SEVGİSİNİN , RUHUNU VATANA TESLİM ETMENİN DİPLOMASI MI VAR ? BOŞ YAPMA BURADA

Avatar
Sedat 2016-10-29 22:41:45

Başvuyruyu nereden yapiyoruz çok acil bilgi verir misiniz

Misafir Avatar
abdullah 2016-11-12 13:10:44 @Sedat

polis akademi sayfasına gir zaten yazıyor 19.donem basvurusu diye oradan kayıt olabilirsin

Beğenmedim! (0)
Avatar
Yusuf 2016-10-30 11:32:06

Peki başvurular ne zaman başlayacak

Avatar
yusufozel 2016-10-30 14:13:41

Çok iyi oldu bence. Bir sürü myo mezunu boş geziyor.

Avatar
Okan 2016-10-30 22:26:43

Lise son öğrencisiyim pöh'a başvurabilir miyim?

banner246