Abant İzzet Baysal Üniversitesi 28 Akademik Personel Alacak

Abant İzzet Baysal Üniversitesinden: AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğre

Abant İzzet Baysal Üniversitesi 28 Akademik Personel Alacak

Abant İzzet Baysal Üniversitesinden: AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğre

17 Aralık 2015 Perşembe 07:41
32 Okunma
Abant İzzet Baysal Üniversitesi 28 Akademik Personel Alacak
Abant İzzet Baysal Üniversitesinden: AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır. Atama kriterleri http://www.ibu.edu.tr/index.php/tr/akademik linkinden temin edilebilir. Başvuracak adayların yayınlarını Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerinde bulunan puan tablosuna göre kodlamaları gerekmektedir. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular ilan edilen birime şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Profesör kadroları devamlı statü için olup; adaylar başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan altı takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır. Doçent kadroları devamlı statü için olup; adaylar dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; dilekçesine ekleyecekleri, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf, özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime başvuracaktır. Bilim alanı bir yabancı dille ilgili olanlar başka bir yabancı dilde sınava girecektir. Adaylar dosyalarına haklarında bilimsel referans alınabilecek üç öğretim üyesinin isim ve adreslerini ekleyecektir. Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır. Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecelerine uygun olması gerekmektedir. İlan edilen kadrolara ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır. Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır.
Birim Anabilim Dalı Unvan Derece Adet Açıklama
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Sağlık Bilimleri Yardımcı Doçent 5 1 Spor Bilimleri ve Antrenörlük Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Mücadele sporları ve kilo kaybının etkileri konusunda çalışmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Ortodonti Doçent 2 1 Hafızalı vidalar kullanılarak yapılan hızlı üst çene genişletmesi konusunda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Eğitimi Profesör 1 1 İlköğretim Matematik Öğretmenliği alanında doçent unvanı almış olmak.
Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Yardımcı Doçent 5 1 Okul Öncesi Eğitiminde fen öğretim uygulamaları konusunda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Yardımcı Doçent 5 1 Resim-İş Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Renk tercihleri konusunda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi Sınıf Eğitimi Profesör 1 1 Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi alanında doçent unvanı almış olmak. Örgütsel güven konusunda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Eğitimi Doçent 2 1 Zihin Engelliler Eğitimi alanında doçent unvanı almış olmak. Kaynaştırma ve öğretmen eğitimi konusunda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi Zihin Engelliler Eğitimi Yardımcı Doçent 5 1 Zihin Engelliler Eğitimi alanında doktora yapmış olmak. Bilişsel stratejiler konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Atom ve Molekül Fiziği Doçent 2 1 Nano malzemelerin karekterizasyonu ve üretimi konularında çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Organik Kimya Doçent 2 1 Antikanser bileşiklerinin mikrodalga destekli sentezi konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Ortaçağ Tarihi Doçent 2 1 Anadolu Selçukluları döneminde Şehir Tarihi konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Doçent 2 1 20. Yüzyıl Balkan Tarihi konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Doçent 2 1 Cumhuriyet döneminde ulaşım tarihi konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Yardımcı Doçent 5 1 Cumhuriyet dönemi Türkiye-Mısır ilişkileri konusunda çalışmış olmak.
Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Pazarlama Yardımcı Doçent 5 3 İşletme alanında doktora yapmış olmak. Pazarlama konularında çalışmış olmak.
Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yardımcı Doçent 4 1 İktisat veya İşletme alanında doktora yapmış olmak.
Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yardımcı Doçent 5 2 İktisat veya İşletme alanında doktora yapmış olmak.
İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Doçent 2 1 İslam Tarihi alanında doçent unvanı almış olmak. Fas Tarihi konusunda çalışmaları bulunmak.
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Konstrüksiyon ve İmalat Doçent 2 1 Makine Mühendisliği alanında doçent unvanı almış olmak. Kayma hattı alan teorisi ve modelleme ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Yardımcı Doçent 5 1 Okul Öncesi alanında doktora yapmış olmak. Öyküleştirme ve dil gelişimi konusunda çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Doçent 2 1 Cerrahi Operasyonların Torosik Epidural Anestezi altında yapılması konusunda deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Yardımcı Doçent 5 1 Hematoloji hastalarında enfeksiyonların önlenmesinde portabl HEPA filtrelerinin etkinliği konusunda çalışmış olmak. Hematoloji BOARD sınavı başarı belgesine sahip olmak.
Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Doçent 2 1 Çocuk femur şaft kırıklarında kişner teli ve titanyum çivinin kıyaslanması konusunda çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi Üroloji Doçent 2 1 Üriner taş hastalığı ve perirenal doku kalınlığı arasındaki ilişki konusunda çalışmış olmak.
Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Entomoloji Doçent 2 1 Bitki koruma alanında doçent unvanı almış olmak. Bitki paraziti nematodlar konusunda çalışmış olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209