Abant İzzet Baysal Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Abant İzzet Baysal Üniversitesinden: AKADEMİK PERSONEL İLANI Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üy

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Abant İzzet Baysal Üniversitesinden: AKADEMİK PERSONEL İLANI Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üy

05 Haziran 2015 Cuma 09:24
28 Okunma
Abant İzzet Baysal Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Abant İzzet Baysal Üniversitesinden: AKADEMİK PERSONEL İLANI Üniversitemizin aşağıda belirlenen birim ve anabilim dallarına 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini (http://www.ibu.edu.tr/index.php/tr/akademik linkinden temin edilebilir.) sağlamış olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular ilan edilen birime şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Profesör kadroları devamlı statü için olup; adaylar başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan altı takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır. Doçent kadroları devamlı statü için olup; adaylar dilekçesine ekleyecekleri, doçentlik belgesi, diğer öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, fotoğraf ve özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına başvuracaklardır. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; dilekçesine ekleyecekleri, öğrenim belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi,fotoğraf, özgeçmiş ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosya ile kadronun ilan edildiği birime başvuracaktır. Bilim alanı bir yabancı dille ilgili olanlar başka bir yabancı dilde sınava girecektir. Adaylar dosyalarına haklarında bilimsel referans alınabilecek üç öğretim üyesinin isim ve adreslerini ekleyecektir. Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır. Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecelerine uygun olması gerekmektedir. İlan edilen kadrolara ataması yapılan adaylar görev aldıkları birimin bulunduğu yerde ikamet etmek zorundadır. Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır.
BİRİM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET AÇIKLAMA
Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Profesör 1 1 Endodontide kullanılan kanal dolgu patlarının sızıntısı ve bağlantıları konusunda çalışmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Yrd.Doç. 5 1 Dental seramiklerin güçlendirilmesi konusunda çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Eğitimi Doçent 2 1 Alan Eğitimi (Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme) bilim alanında doçentliğini almış olmak. Matematik Eğitiminde ölçme ve değerlendirme konularında çalışmaları bulunmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Doçent 2 1 Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi alanında doçentliğini almış olmak. Sınıf disiplini konusunda çalışmaları bulunmak.
Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Eğitimi Doçent 2 1 Sosyal Bilgiler Eğitimi alanında doçentliğini almış olmak. Sosyal Bilgilerde teknoloji okuryazarlığı konusunda çalışmaları bulunmak.
Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Eğitimi Doçent 2 1 Fizik Eğitimi alanında doçentliğini almış olmak. Fizikte performans değerlendirme ve öğretim teknikleri konusunda çalışmış olmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji Doçent 2 1 Moleküler Biyoloji ve gen klonlaması alanında çalışmaları bulunmak.
Fen-Edebiyat Fakültesi Uygulamalı Psikoloji Profesör 1 1 Sosyal ve Örgütsel Psikoloji alanında doçent ünvanı almış olmak. Örgüt kültürü, kimlik ve performans yönetimi konularında çalışmış olmak.
Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Finans Doçent 2 1
Gerede Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Bankacılık ve Finans Doçent 2 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Teorisi Profesör 1 1 Tarım ekonomisi alanında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Muhasebe ve Finansman Doçent 2 1 Doçentlik ünvanını Muhasebe alanında almış olmak. Maliyet ve yönetim muhasebesi, bütçeleme ve performans konularında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyasi Tarih Profesör 1 1 Türk Cumhuriyetleri ve Türkiye'de din ve siyaset ilişkisi konularında çalışmaları olmak.
İlahiyat Fakültesi Din Bilimleri Yrd.Doç. 5 1 Dinler tarihi alanında çalışmalar yapmış olmak.
İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Yrd.Doç. 5 1 Yazma eserler, arşiv belgeleri ve Osmanlı Devletinde fetva eminliği konularında çalışmalar yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Gazetecilik Doçent 2 1 Gazetecilik ve Medya çalışmaları bilim alanında doçent ünvanı almış olmak. Spor gazeteciliği konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Doçent 2 1 Yapay sulak alanlar ve toprakta termo-fiziksel modelleme konularında çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Yrd.Doç. 5 1 Hekimlerin kardiyopulmoner resüsitasyon konusundaki yaklaşımları üzerine çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Biyokimya Profesör 1 1 Tıp Fakültesi mezunu olmak ve klinik biyokimya alanında doçent ünvanı almış olmak.
Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Doçent 2 1 Deneysel diyabetik retinopati konusunda çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Doçent 2 1 Genel Dahiliye alanında doçent ünvanı almış olmak. Kanserli hastalarda adipositokin ve akut böbrek hasarı belirteçleri konusunda çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Doçent 2 1 Nefroloji bilim dalında doçent ünvanı almış olmak. Kronik böbrek hastalıklarında sitokinlerle ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Profesör 1 1 Jinekolojik Endokrinoloji alanında deneysel çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Radyoloji Profesör 1 1 Radyodiagnostik alanında doçent ünvanı almış olmak. Girişimsel radyolojide en az 5 yıl deneyimli olmak.
Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Entomoloji Yrd.Doç. 5 1 Ziraat Fakültesi mezunu olmak. Mısır zararlıları konusunda çalışmış olmak.
Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Tohum Bilimi ve Teknolojisi Yrd.Doç. 5 1 Ziraat Fakültesi mezunu olmak. Bitki besin elementleri konusunda çalışmış olmak.
Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yaban Hayatı ve Ekolojisi Yönetimi Yrd.Doç. 5 1 Ziraat Fakültesi mezunu olmak. Toprak faunası ve biyoçeşitliliği konusunda çalışmış olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209