Abdullah Gül Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

Abdullah Gül Üniversitesi, aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddel

Abdullah Gül Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

Abdullah Gül Üniversitesi, aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddel

22 Haziran 2016 Çarşamba 11:25
28 Okunma
Abdullah Gül Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapacak

Abdullah Gül Üniversitesi, aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapacak.

4-6 YAŞ ÇOCUK EĞİTİMİ VE ETKİNLİKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir. GENEL ŞARTLAR 1- Kanuni şartlara haiz adayların, ilanımızın yayınlandığı tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde; Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı'na, şahsen başvurmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi tatile geldiği takdirde; bir sonraki iş günü mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir. 2- 657 sayılı Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak. 3- Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir. 4- Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile yapılacak olan müracaatlar kabul edilmeyecektir. BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER DOÇENT KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde başvurmuş olduğu bölümü belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne
BİRİMİ UNVANI BÖLÜMÜ DERECE ADET ARANAN NİTELİKLER
Mühendislik Fakültesi Doçent (1,3) İnşaat Mühendisliği 1 1 İçme suyundan arsenik gideriminde ve tekstil atık sularının arıtımı ve yeniden kullanımında membran ayırma prosesleri ile endüstriyel atık önleme ve kontrolü üzerine özgün bilimsel çalışmalar yapmış olmak. Bu konularda uluslararası taranan dergi, kitap bölümü ve konferans yayınları bulunmak.
Mühendislik Fakültesi Doçent (1,3) İnşaat Mühendisliği 2 1 Yüksek miktarda doğal mineral katkılı çimento ve beton sistemleri ile çimento esaslı malzemelerin mikro yapıları üzerine özgün bilimsel çalışmalar yapmış olmak. Bu konularda uluslararası taranan dergi, kitap bölümü ve konferans yayınları bulunmak.
1-Eğitim-öğretim dili %100 İngilizce olduğundan 28.06.2009 tarih 27272 sayı ile Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren " Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair Yönetmelik"in 7. maddesinin 3. fıkrasının (b) veya (c) bendinde belirtilen yabancı dil yeterlilik şartlarına haiz olmak. 2- Tercihen dünyanın ilgili alanda prestijli ve önde gelen üniversitelerinden doktoralı olmak . 3- Araştırma ve yayınları ile Üniversitemize ciddi katkı yapma potansiyeli bulunmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209