Abdullah Gül Üniversitesi Personel Alımı Yapacak

Üniversite aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Abdullah Gül Üniversitesi Personel Alımı Yapacak

Üniversite aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

10 Aralık 2016 Cumartesi 11:23
1184 Okunma
Abdullah Gül Üniversitesi Personel Alımı Yapacak
ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN :
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimine öğretim üyesi alınacaktır. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır. İlanla ilgili tüm bilgilere Üniversitemizin www.agu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
GENEL ŞARTLAR
  1. Üniversitemiz birimlerine aşağıda belirtilen şartları taşıyanlardan öğretim üyesi alınacaktır.
  2. Müracaatlar ve Atamalar; 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince yapılacaktır.
  3. Kanuni şartlara haiz adayların, ilanımızın yayınlandığı tarihten itibaren en geç 15 gün içerisinde; Profesör ve Doçent kadroları için Rektörlük Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent kadroları için ilgili Fakülte Dekanlıklarına şahsen başvurmaları gerekmektedir. Son başvuru tarihi tatile geldiği takdirde; bir sonraki iş günü mesai saati bitimine kadar başvuru yapılabilecektir.
  4. 657 sayılı Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıyor olmak.
  5. Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilir.
  6. Başvurular şahsen yapılacak olup, posta ile yapılacak olan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

EN GÜNCEL HABERLER İÇİN BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER
PROFESÖR KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde başvurmuş olduğu bölümü belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgeleri ile profesör kadrosuna başvuranlar (yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak gösterecektir.) altı takım ile başvuru yapacaklardır.
DOÇENT KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde başvurmuş olduğu bölümü belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgeleri ve dört takım dosyayla birlikte başvuru yapacaklardır.
YARDIMCI DOÇENT KADROSU İÇİN ADAYLAR; dilekçesinde yabancı dilini ve başvurduğu bölümü belirtecektir. Varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri ( Lisans, Yüksek Lisans, Doktora) özgeçmişini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosyayla birlikte başvuracaklardır. Adaylar; KPDS, ÜDS’den veya denkliği kabul edilen Yabancı Dil Sınavından aldıkları notlara bakılmaksızın “ Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönetmeliğinin ” 6. ve 7. maddeleri gereğince yabancı dil sınavına tabi tutulacaklardır.
BİRİMİ UNVANI BÖLÜMÜ DERECE ADET ARANAN NİTELİKLER
Yönetim Bilimleri Fakültesi Profesör (1, 3) İşletme 1 1 Finans alanında doktora yapmış olmak, finansal risk yönetimi ile fınansal tahmin ve modelleme konunarına yönelik araştırma çalışmaları, ulusal ve uluslararası taranan dergi, kitap bölümleri ve konferans yayınları bulunmak.
Yönetim Bilimleri Fakültesi Yardımcı Doçent (1, 2, 3) İşletme 4 1 İşletme alanında doktora yapmış olmak, örgütsel davranış, örgüt ve grup iletişimi ile stratejik yönetim konularına yönelik araştırma çalışmaları ve uluslararası tecrübesi bulunmak.
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Doçent (1, 2, 3) Moleküler Biyoloji ve Genetik 1 1 Moleküler kardiyoloji alanı ile ilgili uluslararası bilimsel hakemli dergilerde yayınlar yapmış olmak.
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yardımcı
Doçent
Moleküler Biyoloji ve 2 1 Kanser sinyal ileti yolaklarında yer alan protein-lipid etkileşimleri ve kanser hücre
 
  (1, 2, 3) Genetik     ölüm mekanizmalarında biyoaktif sfingolipidlerin rolleri ile ilgili uluslararası bilimsel hakemli dergilerde yayınlar yapmış olmak.
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yardımcı Doçent (1, 2, 3) Biyoenformatik 4 1 -Hücresel ve Moleküler Biyoloji alanında doktora yapmış olmak.
-Kalp proteinlerinde kütle spektrometrisi kullanarak proteomiks alanında çalışmalar ve uluslararası bilimsel hakemli dergilerde yayınlar yapmış olmak.
Yaşam ve Doğa Bilimleri Fakültesi Yardımcı Doçent (1, 2, 3) Biyoenformatik 5 1 Biyoenformatik alanında çalışmalar ve uluslararası bilimsel hakemli dergilerde yayınlar yapmış olmak.
Bilgisayar Bilimleri Fakültesi Yardımcı
Doçent
(1)
Uygulamalı
Matematik
5 1 Lisans ve doktora derecelerini Matematik bölümünden almış olmak; uygulamalı matematik, nonlineer optimizasyon teorisi üzerine araştırma çalışmaları olmak, bu alanda matematiksel metot geliştirip nümerik uygulamalar yapmış olmak, ilgili alanlarda uluslararası bilimsel dergi ve konferans yayınları bulunmak, alanında lisans ve/veya lisansüstü dersler vermiş olmak.
Mimarlık
Fakültesi
Yardımcı
Doçent
(1,3)
Mimarlık 5 1 Mimarlık Fakültesi mezunu olmak, Mimarlık alanında doktora yapmış olmak.
Mimarlık
Fakültesi
Yardımcı
Doçent
(1,3)
Mimarlık 5 1 Mimarlık Fakültesi mezunu olmak, “Mekânsal Erişilebilirlik” konusunda doktora yapmış olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Doçent (1, 2, 3) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler 1 1 *Siyaset Bilimi alanında doktora yapmış olmak.
*Göç çalışmaları ve toplumsal cinsiyet çalışmaları alanlarında yayınları ve uluslararası tecrübesi bulunmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Doçent (1, 2, 3) Sosyoloji 1 1 *Siyaset Bilimi alanında doktora yapmış olmak.
*Göç çalışmaları ve toplumsal cinsiyet çalışmaları alanlarında yayınları ve uluslararası tecrübesi bulunmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Yardımcı Doçent (1, 2, 3) Psikoloji 4 1 *Öğrenme Psikolojisi konusunda doktora yapmış olmak.
*Örgütsel Psikoloji, Çalışan Sağlığı, Çalışan Motivasyonu alanlarında araştırmalar yapmış olmak, Örgütsel Davranış ve İnsan Kaynakları konularında dersler vermiş olmak.
  1. Eğitim-öğretim            %100 İngilizce olacağından bütün kadrolara yapılacak müracaatlar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 28.06.2009 tarih 27272 sayı ile Resmi Gazetede yayınlanan yönetmeliğinin 7 inci maddesinin 3 üncü fıkrasının (b) ve (c) bentlerinde belirtilen yabancı dil yeterlilik şartlarına haiz olması gerekmektedir.
  2. Tercihen              dünyanın ilgili alanda prestijli ve önde gelen üniversitelerinden doktoralı olmak ve doktora sonrası teorik ve deneysel araştırma çalışmaları ve tecrübeleri bulunmak.
  3. Araştırma    ve yayınları ile Üniversitemize ciddi katkı yapma potansiyeli bulunmak.

 
EN GÜNCEL HABERLER İÇİN BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246