Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Akademik Personel Alımı

ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜMDEN AKADEMİK PERSONEL İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun23.maddesiile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğret

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Akademik Personel Alımı

ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜMDEN AKADEMİK PERSONEL İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun23.maddesiile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğret

21 Temmuz 2015 Salı 13:58
18 Okunma
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Akademik Personel Alımı
ADANA BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜMDEN AKADEMİK PERSONEL İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun23.maddesiile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği asgari şartlara haiz Öğretim Üyesi (Yardımcı Doçent kadrosuna) alınacaktır. Başvuru Şartları: *Yardımcı Doçent kadroları için, başvurdukları birim ve bölümü belirten dilekçe, özgeçmiş, onaylı lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları İle onaylı yabancı dil belgesi (belgelerin asılları ile birlikte gelindiğinde, fotokopilerinin onaylan yapılabilecektir), bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört (4) takım dosya ile ilan edilen birimlere başvuruda bulunulması gerekmektedir. *Başvuruda bulunan adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan "Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesine" uygun olmaları gerekmektedir. *Yardımcı Doçent adayları için 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2. bendi gereğince ayrıca Üniversitemize başvuru belgesinde belirtmiş olduğu yabana dilden yabancı dil sınavı yapılacaktır. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların onaylı denklik belgesi. Üniversitemizde İngilizce eğitim yapılacağından; "Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 28.06,2009 tarih 27272 Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğinin 7'inci maddesinin 3'üncü fıkrasının (b) ve (c) bentlerinde belirtilen yabancı dil yeterlilik şartlarına haiz olması gerekmektedir. Devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlan taşımaları gerekmektedir. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha Önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı, ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren onbeş (15) gündür. Adaylar başvuru dilekçesini web http://www.adanabtu.edu.tradresinden alarak başvuracaklardır. Belirtilen koşullan taşımayan ve süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır. DUYURULUR. Rektörlük:0 322 455 00 00
Birimi Bölümü Kadro Ünvam Kadro Derecesi Kadro Sayısı Niteliği
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Yrd.Doç 3 1 Bilgisayar Mühendisliği Anabilim Dalında doktora ve veri madenciliği konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Eiektrik- Eiektronik Mühendisliği Yrd.Doç 3 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak ve Fiber sıcaklık üzerinde çalışmaları bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Biyomühendis lik Yrd.Doç 3 1 Kimya Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak, Biyorafineri sürecinde deneyimli olmak ve matematiksel model simülasyon alanında çalışmaları bulunmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Yrd.Doç 3 1 Makine Mühendisliği Bölümü lisans mezunu olmak ve Makine Mühendisliği Anabilim Dalı Mekanik alanında doktora yapmış olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246