Adıyaman Üniversitesi 17 Akademik Personel Alım İlanı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden : Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Kanunun 48. madde

Adıyaman Üniversitesi 17 Akademik Personel Alım İlanı

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden : Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Kanunun 48. madde

08 Aralık 2015 Salı 09:01
32 Okunma
Adıyaman Üniversitesi 17 Akademik Personel Alım İlanı
Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğünden : Üniversitemize, 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim elemanları alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir. (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul'ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. 1- Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir. 2- Yardımcı Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Yabancı dili belirten bir dilekçe, özgeçmişleri, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ve noter tasdikli mezuniyet belgesi, doktora veya uzmanlık belgesinin noter tasdikli sureti ile başvurmaları gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrolarına Doçentler başvuramazlar. MÜRACAAT YERİ VE TARİHİ :Doçent adaylarının Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, diğer adayların ilgili birimlere; ŞAHSEN başvurmaları gerekmektedir Yardımcı Doçent Adayları için yabancı dil sınavının yer ve tarihi ilgili birimlerce bildirilecektir. Müracaatlar ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde yapılmalıdır.
BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI ÜNVANI DRC ADET AÇIKLAMA
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Ortopedi ve Travmatoloji Doç. 1 1 Pediatrik ortopedi alanında çalışmaları ve deneyimi olmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Tefsir Doç. 1 1 Kuran'da ruh ve Kuran'da aile modelleri konularında çalışmış olmak.
İslami İlimler Fakültesi Temel İslam Bilimleri Kelam ve İslam Mezhepleri Tarihi Doç. 1 1 İtikatta Sünnetin Yeri ve Fahreddin er-Razi'de İnsan Fiilleri alanlarında çalışması olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eski Türk Edebiyatı Doç. 1 1 19. yüzyıl Klasik Türk Edebiyatı metinlerine yönelik çalışmalar yapmış olmak, Klasik Türk Edebiyatıyla ilgili kavramsal çalışmalar yapmış olmak.
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Temel Bilimleri Biyokimya Doç. 1 1 Deney hayvanlarında elektrik alan ve x ışınları uygulamalarının antioksidanlar üzerine çalışmalar yapmış olmak, Eczacılık Fakültesinde öğretim üyeliği yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Eğitimi Doç. 1 1 Sınıf öğretmenliği alanında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamlamış olmak, okuma yazma öğretimi ve Türkçe öğretimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Doç. 1 1 Cerrahi hastalıkları hemşireliği alanında doçent olmak.
Eczacılık Fakültesi Eczacılık Meslek Bilimleri Farmasötik Kimya Yrd. Doç. 1 1 İlaç tasarımı konusunda doktora yapmış olmak, kanser teşhis ve tedavisinde kullanılan seçici karbonik anhidraz inhibitörleri ve bunların taşınım sistemleri üzerine çalışmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Yrd. Doç. 1 1 Büyükşehirlerde bütünleşme sürecinin etkileri konusunda çalışmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Pedodonti Yrd. Doç. 1 1 Pedodonti alanında uzmanlık yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Çocuk Cerrahisi Yrd. Doç. 1 1 Enürezis konusunda çalışma yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Adli Tıp Yrd. Doç. 1 1 Adli Tıp Kurumu alanında tez yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Türkçe Eğitimi Yrd. Doç. 1 1 Türkçe Eğitimi alanında doktora yapmış olmak, Çocuk Edebiyatı, Çocuk Dergileri konularında çalışma yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim İlköğretim Matematik Eğitimi Yrd. Doç. 1 1 Matematik Eğitiminde doktora yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Yrd. Doç. 1 1 EEG işaretlerinin analizi ve sınıflandırılması ile ilgili doktora yapmış olmak, Beyin-bilgisayar arayüzleri üzerine çalışma yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Edebiyatı Yrd. Doç. 1 1 Yeni Türk Edebiyatı alanında doktora yapmış olmak, Milli Edebiyat dönemi ve ikinci yeni şiir ile, Milli kimlik ve edebiyat ilişkisi üzerine çalışmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Matematiğin Temelleri ve Matematik Lojistik Yrd. Doç. 1 1 Yakın Kümeler ve Yakınlık Cebirsel Yapılar konularında çalışmış olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246