Akdeniz Üniversitesi 17 Akademik Personel Alım İlanı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Yardımcı Doçent kadrolarına

Akdeniz Üniversitesi 17 Akademik Personel Alım İlanı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Yardımcı Doçent kadrolarına

26 Ekim 2015 Pazartesi 11:38
15 Okunma
Akdeniz Üniversitesi 17 Akademik Personel Alım İlanı
AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Yardımcı Doçent kadrolarına devamlı statüye göre atama yapılacaktır. Adayların istenilen belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlüğümüze, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Kadrolara müracaat eden adayların Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine" uymaları gerekmektedir. Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu hakkında gerekli bilgiler Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http://personel.akdeniz.edu.tr/duyurular adresinden öğrenilebilir. Bu adresteki değerlendirme tablosunun doldurularak başvuru dilekçesine eklenmesi. Üniversitemizde görev yapan akademik personelin atama işlemlerinde güncellenmiş AVES bilgilerinin bir çıktısının başvuru belgelerine eklenmesi gerekmektedir. Doktora unvanı Yurtdışından alınmış ise Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER YARDIMCI DOÇENTLER İÇİN 2547 Sayılı Yasanın 23.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Dilekçe (Adayların hangi dilden sınava gireceklerini belirtmesi) Özgeçmiş Bilimsel çalışma ve yayınlarından 4'er takım Lisans, Yüksek Lisans, doktora belgesi, 1 adet fotoğraf Nüfus Cüzdanı fotokopisi,
BİRİMİ BÖLÜM ANABİLİM DALI/PROGRAM UNVANI DER. ADET AÇIKLAMA
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Deri ve Zührevi Hastalıklar Yrd. Doç. 5 1 Deri ve Zührevi Hastalıkları uzmanı olmak ve Biyoistatistik alanında deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Ortopedi ve Travmatoloji Yrd. Doç. 5 1 Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olmak. El Cerrahisi yandal uzmanı olmak.
Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Entomoloji Yrd.Doç. 3 1 Lisans ve lisansüstü eğitimi Bitki Koruma alanında yapmış olmak ve Böcek Moleküler Genetiği ve Toksikolojisi konusunda akademik deneyimli olmak.
Edebiyat Fakültesi Felsefe Türk-İslam Düşüncesi Tarihi Yrd. Doç. 5 1 Felsefe Bölümü mezunu olmak, Türk İslam Düşüncesi alanında doktora yapmış olmak.
Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Türk İslam Sanatları Yrd. Doç. 5 1 Osmanlı mimarisi üzerine çalışmış olmak.
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngilz Dili Eğitimi Yrd.Doç. 5 1 Eleştirel okuma konusunda doktora yapmış olmak.
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Ticaret Hukuku Yrd. Doç. 5 1 Sermaye Piyasası Hukuku alanında çalışmalar yapmış olmak.
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Hukuk Yrd.Doç. 5 I Enerji Hukuku alanında çalışmalar yapmış olmak.
İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları İslam Tarihi Yrd.Doç. 5 1 İslam Tarihi alanında edisyon-kritik çalışması yapmış, İlk dönem İslam tarihi alanında akademik deneyimi olmak.
Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Hemşirelik Esasları Yrd.Doç. 5 1
Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Halk Sağlığı Hemşireliği Yrd.Doç. 5 1
Antalya Sağ. Y.O. Beslenme ve Diyetetik Yrd.Doç. 5 1 Beslenme ve Diyetetik Programında doktora yapmış olmak.
Ayşe Sak Uygulamalı Bilimler Y.O. Pazarlama Yrd. Doç. 4 1 İşletme alanında doktora yapmış olmak. Tüketici etnosentrizmi ve yeşil tüketici davranışları konularında akademik deneyimi yapmış olmak.
Teknik Bilimler M.Y.O. Çevre Koruma Teknolojileri Çevre Koruma ve Kontrol Yrd. Doç. 5 1 Bitki Koruma Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Bitki Kökenli bileşiklerin zararlılar üzerine etkinliği ve organik tarım konularında deneyimli olmak.
Sağlık Hizmetleri MYO Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Yrd. Doç. 5 1 Renal Doopler ultrasonografi ve diğer görüntüleme teknikleri alanında akademik deneyimi olmak.
Korkuteli M.Y.O. Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bahçe Tarımı Yrd.Doç. 5 1 Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü mezunu olmak, Doktorasını Sebze Yetiştiriciliği ve Islahı alanında yapmış olmak.
Göynük Mutfak Sanatları M. Y.O. Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Aşçılık Yrd. Doç. 5 1 Gıda ve Sularda biyolojik ve çevresel kirleticilerin analizi konusunda akademik deneyimi olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209