Akdeniz Üniversitesi 18 Akademik Personel Alım İlanı

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçent kadrola

Akdeniz Üniversitesi 18 Akademik Personel Alım İlanı

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçent kadrola

11 Eylül 2015 Cuma 12:24
18 Okunma
Akdeniz Üniversitesi 18 Akademik Personel Alım İlanı
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçent kadrolarına devamlı statüye göre atama yapılacaktır. Adayların istenilen belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlüğümüze, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Kadrolara müracaat eden adayların Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine" uymaları gerekmektedir. Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu hakkında gerekli bilgiler Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http://personel.akdeniz.edu.tr/duyurular adresinden öğrenilebilir. Bu adresteki formun doldurularak başvuru dilekçesine eklenmesi. Üniversitemizde görev yapan akademik Personelin atama işlemlerinde güncellenmiş AVES bilgilerinin bir çıktısının başvuru belgelerine eklenmesi gerekmektedir. Profesörlük kadrosuna başvuru dosyasında başlıca araştırma eserinin belirtilmesi, Doktora ve Doçent unvanı Yurtdışında alınmış ise Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir. BAŞVURU DOSYASI İÇİN GEREKLİ BELGELER PROFESÖRLER İÇİN 2547 Sayılı Yasanın 26.maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. maddesinde belirtilen şartları taşımak, Dilekçe (Adayların dilekçelerinde Başlıca Araştırma Eserini belirtmesi) Özgeçmiş Bilimsel çalışma ve yayınlarından 6'şar takım, Lisans, Yüksek Lisans belgesi, Doktora belgesi, Doçentlik belgesi, 1 adet fotoğraf Nüfus Cüzdanı fotokopisi DOÇENTLER İÇİN 2547 Sayılı Yasanın 25.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Dilekçe Özgeçmiş Bilimsel çalışma ve yayınlarından 4'er takım Lisans, Yüksek Lisans belgesi, Doktora belgesi, Doçentlik belgesi, 1 adet fotoğraf Nüfus Cüzdanı fotokopisi
BİRİMİ BÖLÜM ANABİLİM DALI/PROGRAM UNVANI DER. ADET AÇIKLAMA
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları Profesör 1 1 Nefroloji yandal uzmanı olmak. Organ nakli konusunda deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Radyasyon Onkolojisi Profesör 1 1 Radyasyon Onkolojisi uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Acil Tıp Profesör 1 1 Acil Tıp Uzmanı olmak. Sağlık Bakanlığı Onaylı Afetlerde Mobil Sağlık Ünitesi Kullanımı sertifikası olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji ve Reanimasyon Profesör 1 1 Anesteziyoloji ve Reanimasyon uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Doçent 1 1 Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olmak.
Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bitkisel Biyoteknoloji Profesör 1 1 Bitkilerde Gen Transferi ve Genetik Haritalama konusunda akademik deneyimi olmak.
Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Yeni Türk Edebiyatı Doçent 3 1 Yeni Türk Edebiyatı alanında doçentliğini almış olmak. Postmodernizm sahasında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Müh. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Doçent 1 1 Nanopartikül üretimi ve tekstil uygulamaları, aktif karbon üretimi ve adsorpsiyon konulurında akademik deneyimi olmak.
Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Müh. Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Doçent 3 1 Yarı iletken nanofilm ve nanomalzeme sentezi konusunda akademik deneyimi ve patentleri olmak.
Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Gıda Bilimi ve Teknolojisi Doçent 1 1
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Programları ve Öğretim Profesör 1 1
Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları Halı, Kilim, Eski Kumaş Des. Doçent 1 1 Halı - Kilim Anasanat Dalı mezunu olmak, Alanında yurtdışı deneyimi olmak, Geleneksel Türk Sanatları alanında Doçent unvanı olmak.
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Mali Hukuk Profesör 1 1
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Roma Hukuku Doçent 1 1
Turizm Fakültesi Rekreasyon Yönetimi Doçent 1 1 Engelliler/Engellilerde Rekreasyon uygulamaları, Rekreatif tandem proje yönetimi ve goalball üzerine bilimsel deneyimi olmak.
Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Doğum ve Kadın Hastalıkları Hem. Doçent 1 1
Ayşe Sak Uygulamalı Bil. Y.O. Bankacılık ve Sigortacılık Doçent 1 1 Doçentliğini Muhasebe bilim alanında almış olmak. Muhasebe Eğitimi ve muhasebe etiği konularında akademik deneyimi olmak.
Manavgat MYO Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Turizm ve Otel İşl. Profesör 1 1 Tarihi eserlerde korozyona neden olan siyah mikromantarlar ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246