Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçent kadrola

Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçent kadrola

19 Haziran 2015 Cuma 06:49
20 Okunma
Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçent kadrolarına devamlı statüye göre atama yapılacaktır. Adayların istenilen belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlüğümüze, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Kadrolara müracaat eden adayların Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine" uymaları gerekmektedir. Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu hakkında gerekli bilgiler Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http://personel.akdeniz.edu.tr/duyurular adresinden öğrenilebilir. Bu adresteki formun doldurularak başvuru dilekçesine eklenmesi. Üniversitemizde görev yapan akademik Personelin atama işlemlerinde güncellenmiş AVES bilgilerinin bir çıktısının başvuru belgelerine eklenmesi gerekmektedir. Profesörlük kadrosuna başvuru dosyasında başlıca araştırma eserinin belirtilmesi, Doktora ve Doçent unvanı Yurtdışında alınmış ise Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir. BAŞVURU DOSYASI İÇİN GEREKLİ BELGELER PROFESÖRLER İÇİN 2547 sayılı Yasanın 26.maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Dilekçe (Adayların dilekçelerinde Başlıca Araştırma Eserlerini belirtmesi) Özgeçmiş Bilimsel çalışma ve yayınlarından 6'şar takım, Lisans, Yüksek Lisans belgesi, Doktora belgesi, Doçentlik belgesi, 1 adet fotoğraf Nüfus Cüzdanı fotokopisi DOÇENTLER İÇİN 2547 Sayılı Yasanın 25.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Dilekçe Özgeçmiş Bilimsel çalışma ve yayınlarından 4'er takım Lisans, Yüksek Lisans belgesi, Doktora belgesi, Doçentlik belgesi, 1 adet fotoğraf Nüfus Cüzdanı fotokopisi
BİRİMİ BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVANI DER. ADET AÇIKLAMA
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıp Eğitimi Profesör 1 1 Tıp Doktoru olmak. Tıp Eğitimi bilim alanında Doçentliğini almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçent 1 1 Çocuk Kardiyolojisi uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçent 1 1 Çocuk Metabolizma Hastalıkları uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Doçent 1 1 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Doçent 2 1 Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Nöroloji Doçent 1 1 Nöroloji uzmanı olmak. Demans konusunda akademik deneyimli olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Genel Cerrahi Profesör 1 1 Genel Cerrahi uzmanı olmak. Karaciğer ve böbrek nakli ruhsatı alabilecek yetkinlikte olmak. Robotik cerrahi eğitim programı sertifikasına sahip olmak.
Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyo teknoloji Bitkisel Biyoteknoloji Profesör 1 1 Bitki Biyoteknolojisi alanında gen susturma-gen aktarma konularında doktora yapmış olmak.
Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Doçent 1 1 Peyzaj Tasarımı bilim dalında akademik deneyimi olmak.
Fen Fakültesi Uzay Bilimleri ve Tekno lojileri Uzaktan Algılama Doçent 1 1 Kentsel uzaktan algılama, otomatik obje çıkarımı ve yer seçimi konularında akademik deneyimi olmak.
Fen Fakültesi Kimya Analitik Kimya Profesör 1 1 Makromolekül-ilaç etkileşimleri ve adsorpsiyon konularında akademik deneyimi olmak.
Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölgesel Coğrafya Doçent 1 1 Beşeri ve Ekonomik Coğrafya Bilim Dalı'nda Doçent unvanı olmak, Turizm Coğrafyası, Alternatif Turizm kaynaklarıkonusunda akademik deneyimi olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Muhasebe ve Finansman Doçent 3 1 Doçentliğini Finans alanında almış olmak. Kurumsal yatırımcı davranışları ve Finansal Piyasalar üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslar arası İlişkiler Siyasi Tarih Profesör 1 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat İktisat Teorisi Doçent 1 1 Doçentliğini Makro İktisat alanında almış olmak, Finansal krizler ve kriz politikaları alanında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühen disliği Uygulamalı Jeoloji Doçent 1 1 Jeolojik uzaktan algılama konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Jeoloji Mühen disliği Uygulamalı Jeoloji Doçent 3 1
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim. Yönt. Tef.Plan. ve Ek. Doçent 1 1 Doçentliğini Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi alanında almış olmak ve Eğitim Denetimi alanında deneyime sahip olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim Okul Öncesi Eğitimi Doçent 1 2 Çocuk Gelişimi alanında Doçentliğini almış olmak.
Eğitim Fakültesi Orta öğretim Fen ve Mat. Al. Eğt. Fizik Eğitimi Profesör 1 1
Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Seramik Doçent 1 1 Seramik alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Sanatta Yeterlik yapmış olmak. Çağdaş Seramik Sanatı ve Seramik Teknolojisi konularında akademik deneyimi olmak.
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Millet lerarası Hukuk Doçent 1 1
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Ticaret Hukuku Doçent 1 1
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Hukuk Profesör 1 1
Su Ürünleri Fakültesi Su Ürünleri Temel Bilimleri Balıkçılık Temel Bilimleri Doçent 1 1 Su Ürünleri pazarlaması alanında akademik deneyimi olmak.
İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Hadis Doçent 1 1 Hadis-Kelam ilişkisi ve Hadis rivayeti-Tefsir ilişkisi alanlarında akademik deneyimi olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ağız, Diş   ve Çene Cerrahisi Profesör 1 1 Stereoloji konusunda deneyimli ve Temporomandibular eklem cerrahisi konusunda yurt dışı deneyimi olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Pedodonti Doçent 1 1 Diş Hekimliğinde Lazer Doppler Flowmetre ve Pulse Oksimetre kullanımı üzerine akademik deneyime sahip olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Restoratif Diş Tedavisi Doçent 3 1 Sitotoksisite, renk ve fiber postlar konusunda deneyimli olmak.
Turizm Fakültesi Turizm İşletme ciliği Doçent 1 1 İşletme alanında Doktora yapmış olmak, Doçentliğini turizm alanında almış olmak, Konaklama İşletmeciliği Yönetimi alanında akademik deneyimi olmak.
Turizm Fakültesi Turizm İşletme ciliği Doçent 1 1 Turizm İşletmeciliği ve Eğitimi alanında Doktora yapmış olmak, Doçentliğini Turizm alanında almış olmak, Konaklama işletmelerinde farklı kültürlerde yönetim ve örgütsel davranış alanında akademik deneyimi olmak.
Antalya Dev. Kons. Müzik Kom pozisyon ve Orkestra Şefliği Doçent 3 1 Müzik Anabilim Dalı Müzik programında Yüksek Lisansını yapmış olmak. Kompozisyon alanında doktorasını yapmış olmak. Doçent unvanını Müzik Bilimleri alanında almış olmak.
Ayşe Sak Uygulamalı Bil. Y .O. Pazar lama Doçent 1 1 Pazarlama alanında doçentlik unvanını almış olup, müşteri şikayet davranışları ve hizmet kalitesi konularındaakademik deneyimi olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246