Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçent kadrola

Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçent kadrola

17 Nisan 2015 Cuma 10:51
9 Okunma
Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Alım İlanı
Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Bölüm ve Anabilim Dallarına adet ve koşulları belirtilen Üniversitemiz Birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Yasanın ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçent kadrolarına devamlı statüye göre atama yapılacaktır. Adayların istenilen belgelerle birlikte ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 gün içerisinde Rektörlüğümüze, şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Kadrolara müracaat eden adayların Akdeniz Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine" uymaları gerekmektedir.

Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu hakkında gerekli bilgiler Rektörlük Personel Daire Başkanlığından ya da http://personel.akdeniz.edu.tr/duyurular adresinden öğrenilebilir. Bu adresteki formun doldurularak başvuru dilekçesine eklenmesi. Üniversitemizde görev yapan akademik Personelin atama işlemlerinde güncellenmiş AVES bilgilerinin bir çıktısının başvuru belgelerine eklenmesi gerekmektedir. Profesörlük kadrosuna başvuru dosyasında başlıca araştırma eserinin belirtilmesi, Doktora ve Doçent unvanı Yurtdışında alınmış ise Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin eklenmesi gerekmektedir.

BAŞVURU DOSYASI İÇİN GEREKLİ BELGELER PROFESÖRLER İÇİN 2547 Sayılı Yasanın 26.maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Dilekçe (Adayların dilekçelerinde Başlıca Araştırma Eserlerini belirtmesi) Özgeçmiş Bilimsel çalışma ve yayınlarından 6'şar takım, Lisans, Yüksek Lisans belgesi, Doktora belgesi, Doçentlik belgesi, 1 adet fotoğraf Nüfus Cüzdanı fotokopisi

DOÇENTLER İÇİN 2547 Sayılı Yasanın 25.maddesinde belirtilen şartları taşımak, Dilekçe Özgeçmiş Bilimsel çalışma ve yayınlarından 4'er takım Lisans, Yüksek Lisans belgesi, Doktora belgesi, Doçentlik belgesi, 1 adet fotoğraf Nüfus Cüzdanı fotokopisi
Birimi Bölüm Anabilim Dalı Unvanı Der. Adet Açıklama
Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bahçe Bitkileri Profesör 1 1 Sebze Yetiştiriciliği ve Islahı
Fen Fakültesi Biyoloji Botanik Profesör 1 1 Tohumlu bitkiler sistematiği konusunda akademik deneyimi olmak.
Fen Fakültesi Matematik Cebir ve Sayılar Teorisi Profesör 1 1 Modül ve Halka Teorisi ile ilgili akademik deneyimi olmak.
Fen Fakültesi Matematik Uygulamalı Matematik Profesör 1 1 Fark Denklemleri konusunda akademik deneyimi olmak.
Fen Fakültesi Uzay Bilimleri ve Teknolojileri Uzaktan Algılama Profesör 1 1 Doğa bilimleri ve tarımda uzaktan algılama konusunda akademik deneyimi olmak.
Edebiyat Fakültesi Tarih Ortaçağ Tarihi Doçent 1 1
Edebiyat Fakültesi Coğrafya Fiziki Coğrafya Profesör 1 1 Fluviyal coğrafya alanında yayınları bulunmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Mali İktisat Doçent 1 1 Yerel büyüme ve maliye politikası ilişkisi ve Dış kaynaklı kamusal fonlar üzerinde akademik deneyimli olmak.
Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Süt Teknolojisi Profesör 1 1 Süt Teknolojisi alanında akademik deneyimi olmak.
Turizm Fakültesi Turizm İşletmeciliği Profesör 1 1 Seyahat işletmeciliği konusunda deneyimli olmak ve doçentlik unvanını Yönetim ve Organizasyon alanından almış olmak.
Son Güncelleme: 18.10.2016 14:49
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246