Aksaray Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun'unun ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanun'unun 48. maddesine göre öğretim üye

Aksaray Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun'unun ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanun'unun 48. maddesine göre öğretim üye

20 Ağustos 2015 Perşembe 08:35
21 Okunma
Aksaray Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Aksaray Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerinde açık bulunan ve aşağıda birim ve unvanı belirtilen kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun'unun ilgili maddeleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanun'unun 48. maddesine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, Üniversitemiz web sayfası (www.aksaray.edu.tr) Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan "Aksaray Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri Yönergesi"nde belirtilen asgari kriterleri sağlaması gerekmektedir. Bu kriterlere uymayanların başvuruları işleme konulmayacaktır. Adaylar üniversitemiz personel daire başkanlığı web sayfası Bilgi/Belge bölümünde yayınlanan Öğretim Üyeliğine Atanma Dosyası Hazırlama Rehberine göre düzenleyecekleri profesör kadroları için 6, doçent kadroları için 4 takım dosyayı ikişer vesikalık resim ile birlikte Personel Daire Başkanlığına imzalı bir dilekçe ile ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde mesai saatlerinde bizzat teslim edeceklerdir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI / PRG. UNVANI ADETİ AÇIKLAMA
Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Enerji Anabilim Dalı Profesör 1 Makine mühendisliği bilim alanında doçent unvanı almış olmak. Jet pompaları, hidrojen, metal prosel modelleme konularında çalışmış olmak.
Harita Mühendisliği Bölümü Fotogrametri Anabilim Dalı Profesör 1 Uzaktan algılama ve iklim değişikliğinde çalışmaları bulunmak.
Endüstri Mühendisliği Bölümü Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı Profesör 1 Orman endüstrisi ve mobilya üretimi konusunda çalışma yapmış olmak.
İnşaat Mühendisliği Bölümü Mekanik Anabilim Dalı Doçent 1 Elastodinamik yapı zemin etkileşim problemlerinin sınır eleman yöntemi ile formülasyonu konusunda çalışmış olmak.
Hidrolik Anabilim Dalı Doçent 1 Kıyı mühendisliği konusunda doktora yapmak ve kuraklık konusunda çalışmış olmak.
İnşaat Mühendisliği Bölümü Yapı Anabilim Dalı Doçent 1 Yığma yapılar nonliner analiz ve tarihi eserlerin güçlendirilmesi konusunda çalışma yapmış olmak.
Yapı anabilim Dalı Doçent 1 Temel yalıtım sistemleri, yapı-zemin etkileşimi ve yığma taş duvarlar konusunda çalışma yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Katıhal Fiziği Anabilim Dalı Profesör 1 Katıların mekaniksel özellikleri üzerine çalışma yapmış olmak.
Doçent 1 X ışınları tek kristal kırınımı ile yapı çözümü üzerine çalışma yapmış olmak.
Matematik Bölümü Uygulamalı Matematik Anabilim Dalı Doçent 1 Kısmi doğrusal model ve yanlı tahmin ediciler konularında çalışma yapmış olmak.
Kimya Bölümü Biyokimya Anabilim Dalı Doçent 1 Proteğin saflaştırılması, karakterize edilmesi, antioxidant ve kriyojeller konusunda çalışma yapmış olmak.
Arkeoloji Bölümü Klasik Arkeoloji Anabilim Dalı Doçent 1 Klasik arkeoloji alanında ve İsauria bölgesi arkeolojisi üzerinde çalışma yapmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Bölümü Doçent 1 Doktora eğitimini Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında yapmış olmak. Doçentlikle ilgili alan eğitimini Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bilim alanında yapmış olmak. Hareket ve Antrenman Bilimi ve Engelliler alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Spor Yöneticiliği Bölümü Doçent 1 Doktora eğitimini Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalında yapmış olmak. Doçentlikle ilgili alan eğitimini Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi bilim alanında yapmış olmak. Spor Yöneticiliği ve Spor Örgütleri alanında bilimsel çalışmalar yapmış olmak.
Veteriner Fakültesi Klinik Bilimler Bölümü Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı Doçent 1 Boğa spermasının farklı antioksidanlar ile dondurulması konusunda çalışmaları olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Eğitimi Anabilim Dalı Profesör 1 Beşeri ve ekenomik coğrafya konularında çalışmaları olmak.
Fen Bilgisi Eğitimi Bölümü Doçent 1 Sıçan ve balıklarda ağır metal ve antioksidan sistem konularında çalışmaları olmak.
Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Doçent 1 Doçentliğini eğitim psikolojisinden almış olmak, kimlik gelişimi, özerklik ve beliren yetişkinlik konularında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü İktisat Politikası Anabilim Dalı Profesör 1 Döviz kuru, enflasyon ve faiz oranı konularında çalışmaları olmak.
Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalı Doçent 1 Mağaza atmosferi, tüketim duyguları ve müşteri ilişkileri yönetimi üzerine çalışma yapmış olmak.
   
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246