Amasya Üniversitesi 10 Akademik Personel Alım İlanı

Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 23. ve 25. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin

Amasya Üniversitesi 10 Akademik Personel Alım İlanı

Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 23. ve 25. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin

23 Kasım 2015 Pazartesi 12:00
16 Okunma
Amasya Üniversitesi 10 Akademik Personel Alım İlanı
Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 23. ve 25. maddeleri, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Doçent kadrolarına başvurular, ilanın Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde Personel Daire Başkanlığı'na, Yardımcı Doçent kadrolarına başvurular ise ilanın ulusal gazete de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde ilgili birimlere şahsen yapılacaktır. 1 - Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların dilekçelerine 4 nüsha başvuru dosyasını ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir. 2 - Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların dilekçelerine 4 nüsha başvuru dosyasını ekleyerek teslim etmeleri gerekmektedir. 2547 Sayılı Kanun'un 23. maddesinin b fırkasının 2. bendine göre Üniversitemizce ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır. (Başvuru dilekçesine hangi dilden sınava girilmek istendiği belirtilecektir.) 3 - Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca Denkliğinin onaylanmış olması şarttır. 4 - Eksik belge ile yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. 5 - Yardımcı Doçent kadrosuna, Profesör ve Doçentler; Doçent kadrosuna Profesörler müracaat edemezler. İlanımıza http://www.amasya.edu.tr adresinden ulaşılabilir. Dilekçe ve Ekleri 1 - Başvuru dilekçesi http://amasya.edu.tr/idari/personel-daire-baskanligi/formlar.aspx adresinden temin edilecektir. 2 - Fotoğraf (6 adet) 3 - Özgeçmiş 4 - Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi ve Doçentlik Belgesi (Noter Onaylı) (Doçentlik Belgesi, Doçent kadrosuna başvuran adaylardan istenilmektedir.) 5 - Yayın listesi 6 - Kurum dışından başvuranlardan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanlar için onaylı hizmet belgesi 7 - Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi (Kurum dışından başvuranlardan) 8 - Nüfus cüzdanı fotokopisi Başvuru Dosyası 1 - Özgeçmiş 2 - Lisans, Yüksek Lisans, Doktora Belgesi ve Doçentlik Belgesi (Doçentlik Belgesi, Doçent kadrosuna başvuran adaylardan istenilmektedir.) 3 - Yayın Listesi
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI / PROGRAMI ÜNVANI DERECE ADET AÇIKLAMALAR
İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Hadis ABD Doçent 1 1 Hadis alanında doçentlik almış olup, Oryantalizm üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Kimya ABD Doçent 3 1 Hipertansiyon tedavisinde kullanılan bazı ilaçların etken maddelerinin tayini üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Tarih - Yardımcı Doçent 1 1 Eskiçağ alanında doktora yapmış olup, bozkır kavimlerinin sosyo-ekonomik yapıları üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Tarih - Yardımcı Doçent 4 1 Osmanlıda Kadın, Aile ve Evlilik üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili ve Edebiyatı ABD Yardımcı Doçent 1 1 İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora yapmış olup, akademik kitap inceleme alanında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili ve Edebiyatı ABD Yardımcı Doçent 1 1 İngiliz Dil Bilimi alanında doktora yapmış olup, Bilişsel Dil Bilimi üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ABD Yardımcı Doçent 4 1 Bireysel okuma-özetleme uygulamaları üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim Sınıf Eğitimi ABD Yardımcı Doçent 1 1 Çoklu zeka motivasyon sitilleri ve üstün yeteneklilerin eğitimi alanında akademik çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik - Yardımcı Doçent 4 1 Yanık yaraları üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Tasarım Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Prog. Yardımcı Doçent 4 1 Yarı iletkenlerde mobilite ve hetero yapıların elektriksel özellikleri üzerine akademik çalışmalar yapmış olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246