Ankara Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yüks

Ankara Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yüks

20 Ağustos 2015 Perşembe 08:57
29 Okunma
Ankara Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Profesör ve doçent kadrolarına daimi statüye göre atama yapılacaktır. Profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adayların "Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atanma ve Yükseltilme İlkeleri"nde belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir. Profesörlük ve doçentlik kadrosuna başvuracakların; Rektörlük Personel Daire Başkanlığına; yardımcı doçent kadrosuna başvuracakların ilgili birimlere bir dilekçe ve ekinde aşağıda içeriği belirtilen dosya ile başvurmaları gerekmektedir. Dosya içeriği; - Başvuru için asgari koşulları sağladığına dair belge - Doktora ve/veya doçentlik belgeleri (onaylı sureti) - Yabancı Dil Belgesi (onaylı sureti) - Özgeçmiş - Yayın Listesi (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini belirteceklerdir.) - TC Kimlik No - Fotoğraf (1 adet) - Bilimsel yayınlar, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, sanat eserleri, icra olunan eserleri ve bunlara ilişkin doküman, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans bilim uzmanlığı çalışmaları, Üniversiteler veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan eserleri (Adaylar Profesör kadrosuna 6 takım; Doçent ve Yardımcı Doçent kadrosuna 4 takım dosya ile başvuracaklardır.) 1 - Başvurular ilanın Resmi Gazete'de yayımı tarihinden itibaren 15 gündür. 2 - Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 3 - Doçent kadrosuna profesörlerin, yardımcı doçent kadrosuna ise profesör ve doçentlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. 4 - Başvurularda anılan Kanun, Yönetmelik ve İlkelerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere sahip olmayanların başvuruları işleme konulmayacaktır. Not: 1 - Adaylar, eser listelerini yazılı olarak teslim etmek ve başvuru dosyalarını bir takım olarak başvuru sırasında sunmak kaydıyla, başvuru dosyalarındaki bilimsel eserlerini (makale, tez, kitap vs.) elektronik ortamda (CD ve DVD) verebilirler. 2 - İlanımıza http://www.ankara.edu.tr adresinden ulaşılabilir.
BİRİMİ UNVAN ADET AÇIKLAMALAR
FEN FAKÜLTESİ
Hidrobiyoloji ABD DOÇENT 1 Balık hematolojisi üzerine çalışmaları olmak.
Botanik ABD PROFESÖR 1 Liken sistematiği ve likenlerle nanoteknoloji uygulamaları üzerine çalışmaları olmak.
Botanik ABD DOÇENT 1 Makrofungus sistematiği üzerine çalışmaları olmak.
Olasılık Teorisi ve Ol. Sür. ABD PROFESÖR 1
Uygulamalı İstatistik ABD PROFESÖR 1
Matematiksel Fizik ABD PROFESÖR 1 Yüksüz parçacık transport teorisinde çalışmaları olmak.
Nükleer Fizik ABD DOÇENT 1 Fisyon ve füzyon konusunda çalışmaları olmak.
Genel Fizik ABD PROFESÖR 1 Süpersimetrik kuantum mekaniğinde çalışmaları olmak.
Genel Fizik ABD PROFESÖR 1 Large Hadron Collider (LHC)'de standart model ötesine ilişkin fenomenolojik çalışmaları olmak.
Fonksiyonel Analiz ABD PROFESÖR 1 Dizi uzaylarında çekirdek teoremleri ve tanımlı operatörlerin spektra analizi alanında çalışmaları olmak.
Fonksiyonel Analiz ABD YARD. DOÇ. 1 Fark denklemleri ve buna ilişkin operatörler ile q-fark denklemlerinin spektral analizini içeren konularda çalışmaları olmak.
Fonksiyonel Analiz ABD YARD. DOÇ. 1 Dağılımsal istatistiksel yakınsaklık ve bochner integrali bağlantılı konularında çalışmaları olmak.
Topoloji ABD PROFESÖR 1 Demet teorisi alanında çalışmaları olmak.
Reel ve Kopl. Fonk. Teor. ABD PROFESÖR 1 Bernstein tipli operatörlerle ses tanıma üzerine çalışmaları olmak.
Reel ve Kopl. Fonk. Teor. ABD YARD. DOÇ. 1 Lorentz ve morrey uzaylarında integral operatörlerin sınırlılığı üzerine çalışmaları olmak.
Geometri ABD DOÇENT 1 Dual uzaylar ve kuaterniyonlar alanında bilimsel çalışmaları olmak.
Organik Kimya ABD DOÇENT 1 Maetal destekli ve katalizli organik reaksiyonların uygulamaları ve kinetikleri konusunda çalışmaları olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ
Hemşirelik ABD PROFESÖR 1 Doçentliğini hemşirelik alanında almış olmak.
Ebelik ABD PROFESÖR 1 Doçentliğini hemşirelik alanında almış olmak.
Sağlık Kurumları Yön. ABD PROFESÖR 1
Sağlık Kurumları Yön. ABD DOÇENT 1
SİYASAL BİLGİLER FAKÜLTESİ
İktisat Politikası ABD DOÇENT 1
İktisat Tarihi ABD DOÇENT 1
Sayısal Yöntemler ABD PROFESÖR 1
Yönetim Bilimleri ABD DOÇENT 2
Toplumsal Cinsiyet Çalışmaları ABD YARD. DOÇ. 1 Toplumsal cinsiyet eşitliği dersini vermek üzere alanında yurtdışında doktora eğitimi almış olmak.
UYGULAMALI BİLİMLERİ FAK.
Gayrimenkul ve Varlık Eko. ve Değ. ABD PROFESÖR 1 Taşınmaz değerleme konusunda lisansüstü çalışma yapmış, gayrimenkul değerleme teorisi ve uygulamaları alanında çalışmaları olmak.
Gayrim.ve Varlık Eko.ve Değ. ABD DOÇENT 1 İşletme alanında lisansüstü çalışma yapmış, işletme finansmanı alanında çalışmaları olmak.
Gayrim. ve Varlık Eko. ve Değ. ABD YARD. DOÇ. 1 Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalı (değerleme) konusunda lisansüstü çalışma yapmış, gayrimenkul değerleme teorisi ve uygulamaları alanında çalışmaları olmak.
Arazi Gel. ve Proje Yön. ABD PROFESÖR 1 Yapı Eğitimi veya Mimarlık alanında lisansüstü çalışma yapmış, yapı malzemeleri, yapı bilgisi ve maliyeti alanında çalışmaları olmak.
Arazi Gel. ve Proje Yön. ABD DOÇENT 1 Mimarlık alanında lisansüstü çalışma yapmış, yapımda sürdürülebilirlik, ekolojik tasarım ve yapı-çevre ilişkileri alanında çalışmaları olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ
Tarla Bitkileri ABD PROFESÖR 1 Tahıl yetiştiriciliği ve ıslahı konusunda çalışmaları olmak.
Tarla Bitkileri ABD PROFESÖR 1 Tahıl yetiştiriciliği ve ıslahı konusunda çalışmaları olmak.
   
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209