Ankara Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yüks

Ankara Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yüks

08 Haziran 2015 Pazartesi 08:50
17 Okunma
Ankara Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden: Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Profesör ve doçent kadrolarına daimi statüye göre atama yapılacaktır. Profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adayların "Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Atanma ve Yükseltilme İlkeleri"nde belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir. Profesörlük ve doçentlik kadrosuna başvuracakların; Rektörlük Personel Daire Başkanlığına; yardımcı doçent kadrosuna başvuracakların ilgili birimlere bir dilekçe ve ekinde aşağıda içeriği belirtilen dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

Tüm Akademik İlanlar İçin Tıklayın

- Başvuru için asgari koşulları sağladığına dair belge - Doktora ve/veya doçentlik belgeleri (onaylı sureti) - Yabancı Dil Belgesi (onaylı sureti) - Özgeçmiş - Yayın Listesi (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini belirteceklerdir.) - TC Kimlik No - Fotoğraf (1 adet) - Bilimsel yayınlar, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, sanat eserleri, icra olunan eserleri ve bunlara ilişkin doküman, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans bilim uzmanlığı çalışmaları, Üniversiteler veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan eserleri (Adaylar Profesör kadrosuna 6 takım; Doçent ve Yardımcı Doçent kadrosuna 4 takım dosya ile başvuracaklardır.) 1 - Başvurular ilanın Resmi Gazete'de yayımı tarihinden itibaren 15 gündür. 2 - Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 3 - Doçent kadrosuna profesörlerin, yardımcı doçent kadrosuna ise profesör ve doçentlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. 4 - Başvurularda anılan Kanun, Yönetmelik ve İlkelerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere sahip olmayanların başvuruları işleme konulmayacaktır. Not: 1 - Adaylar, eser listelerini yazılı olarak teslim etmek ve başvuru dosyalarını bir takım olarak başvuru sırasında sunmak kaydıyla, başvuru dosyalarındaki bilimsel eserlerini (makale, tez, kitap vs.) elektronik ortamda (CD ve DVD) verebilirler. 2 - İlanımıza http://www.ankara.edu.tr adresinden ulaşılabilir. Facebook Akademik İlanlar Sayfasını Beğenin   
BİRİMİ UNVAN ADET AÇIKLAMALAR
VETERİNER FAKÜLTESİ
Veteriner Hek. Tar. ve Deont. ABD Profesör 1
İç Hastalıkları ABD Profesör 1
Dölerme ve Suni Toh. ABD Yrd. Doç. 1
ECZACILIK FAKÜLTESİ
Farmakoloji ABD Doçent 1 Eczacılık Fakültesi mezunu ve Farmakoloji alanında doçent unvanı almış olmak, Endokrin Sistem ve Gastrointestinal Sistem Farmakolojisi alanlarında çalışmaları olmak.
Farmasötik Toksikoloji ABD Doçent 1 Eczacılık Fakültesi mezunu ve Farmasötik Toksikoloji alanında doçent unvanı almış olmak, İmmünotoksikoloji konusunda çalışmaları olmak.
Farmasötik Teknoloji ABD Doçent 1 Eczacılık Fakültesi mezunu ve Farmasötik Teknoloji alanında doçent unvanı almış olmak, Dental kullanım için taşıyıcı ilaç sistemleri konusunda çalışmaları olmak.
HUKUK FAKÜLTESİ
Milletlerarası Hukuk ABD Doçent 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak ve Milletlerarası Hukuk alanında doçentlik belgesine sahip olmak.
Medeni Hukuk ABD Doçent 1
Deniz Hukuku ABD Doçent 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Deniz Hukuku alanında doktora yapmış olmak ve Deniz Hukuku alanında doçentlik belgesine sahip olmak.
Hukuk Tarihi ABD Doçent 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak,Kamu Hukuku alanında doktora yapmış olmak ve Hukuk Tarihi alanında doçentlik belgesine sahip olmak.
Mali Hukuk ABD Doçent 1 Hukuk Fakültesi mezunu olmak, Kamu Hukuku alanında doktora yapmış olmak ve Mali Hukuk alanında doçentlik belgesine sahip olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ
İslam Felsefesi ABD Profesör 1
Türk İslam Edebiyatı ABD Profesör 1 Doktorasını Türk İslam Edebiyatı alanında yapmış olmak.
Tasavvuf ABD Profesör 1
Din Eğitimi ABD Doçent 1
MÜHENDİSLİK FAK.
Jeoloji Mühendisliği ABD Profesör 2 Petrol Jeolojisi alanında çalışmaları olmak.
Jeoloji Mühendisliği ABD Profesör 1 Yapısal Jeoloji alanında çalışmaları olmak.
Katıhal Fiziği ABD Profesör 1 Manyetik malzemeler konusunda çalışmaları olmak.
Katıhal Fiziği ABD Doçent 1 Manyetik malzemeler konusunda çalışmaları olmak.
Gıda Mühendisliği ABD Doçent 1 Moleküler biyoloji, mikrobiyel genetik ve biyokimya konusunda çalışmaları olmak.
Gıda Mühendisliği ABD Doçent 1 Proses mühendisliği, gıda temel işlemleri ve biyokütle enerjisi konularında çalışmaları olmak.
DİL VE TARİH - COĞ. FAK.
Sanat Tarihi Bölümü Doçent 1 Ortaçağ Arkeolojisi ve Türk El Sanatları alanlarında çalışmaları olmak.
Klasik Arkeoloji ABD Doçent 1 Doktorasını Roma Dönemi Mimarisi alanında yapmış olmak.
Fiziki Coğrafya ABD Yrd. Doç. 1 Jeoistatistik konusunda çalışmaları olmak.
Sistematik Fels.ve Mantık ABD Profesör 1
Sistematik Fels. ve Mantık ABD Yrd. Doç. 1
Rus Dili ve Edb ABD Profesör 1
Sosyal Antropoloji ABD Doçent 1 Yükseklisans ve doktorasını sosyal antropoloji alanında tamamlamış olmak,sosyal ve kültürel antropoloji alanında doçent unvanı almış olmak.
Tarih Öncesi Arkeo. ABD Profesör 1
Felsefe Tarihi ABD Profesör 1 Doçentliğini Felsefe Tarihi alanında almış olmak.
Yakınçağ Tarihi ABD Profesör 1
Güney-Doğu Türk Leh. Edb. ABD Profesör 1 Özbek Türklerinin dili ve edebiyatı alanında çalışmaları olmak.
Yeni Türk Dili ABD Profesör 1
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246