Ardahan Üniversitesi 10 Akademik Personel Alım İlanı

Ardahan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurlar

Ardahan Üniversitesi 10 Akademik Personel Alım İlanı

Ardahan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurlar

20 Kasım 2015 Cuma 09:24
15 Okunma
Ardahan Üniversitesi 10 Akademik Personel Alım İlanı
Ardahan Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 Sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren on beş (15) gündür. Başvurular şahsen yapılacak olup, süresi içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli dosyalar ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Doçent kadrosuna başvuracak adaylar; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, askerlik belgesi, sağlık raporu, Doçentlik Belgesi, öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgesi), yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığı'na başvuracaklardır. Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır. Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adaylar; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmiş, nüfus cüzdan sureti, 2 adet fotoğraf, askerlik belgesi, öğrenim belgeleri (lisans, yüksek lisans, doktora ve uzmanlık belgesi), yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Dairesi Başkanlığı'na başvuracaklardır. Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adaylara başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini başvuru belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Yurt dışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. Atamaların yapılabilmesi için adayların durumunun ilan edilen kadro derecesine uygun olması gerekmektedir. Duyurulur. Tel: 0 478 211 75 19
Birimi Bölüm / Anabilim Dalı Unvanı Der. Ad. Açıklama
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı / Eski Türk Edebiyatı Doçent 1 1 Çift kahramanlı tasavvufi aşk mesnevileri üzerine doktora yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı / Eski Türk Edebiyatı Yrd. Doç. 4 1 Tasavvuf ve Budizm konusunda doktora yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Yrd. Doç. 5 1
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı / Türk Halk Edebiyatı Yrd. Doç. 4 1 Altay Destanları konusunda doktora yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı / Türk Halk Edebiyatı Yrd. Doç. 4 1 Kuzeydoğu Anadolu Masalları konusunda doktora yapmış olmak.
İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Yrd. Doç. 4 1 Rus veya Slav Dil ve Edebiyatları alanında doktora yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Hemşirelik Yrd. Doç. 4 1 Tıbbi biyokimya alanında doktora yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Hemşirelik Yrd. Doç. 4 1 Hemşirelik alanında doktora yapmış olmak.
İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belagati Yrd. Doç. 4 1 Endülüs Dönemi Arap Edebiyatı konusunda doktora yapmış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Yrd. Doç. 4 1 Resim Ana Sanat Dalında Sanatta Yeterlilik diplomalı olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246