Artvin Çoruh Üniversitesi Lisansüstü Programlara Öğrenci Alacak

Artvin Çoruh Üniversitesi Lisansüstü Programlara Öğrenci Alacak 4-6 YAŞ ÇOCUK EĞİTİMİ VE ETKİNLİKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ! 2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı Güz Yarıyılında "Artvin Çoruh Üniversitesi Lisa

Artvin Çoruh Üniversitesi Lisansüstü Programlara Öğrenci Alacak

Artvin Çoruh Üniversitesi Lisansüstü Programlara Öğrenci Alacak 4-6 YAŞ ÇOCUK EĞİTİMİ VE ETKİNLİKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ! 2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı Güz Yarıyılında "Artvin Çoruh Üniversitesi Lisa

22 Haziran 2016 Çarşamba 17:27
21 Okunma
Artvin Çoruh Üniversitesi Lisansüstü Programlara Öğrenci Alacak

Artvin Çoruh Üniversitesi Lisansüstü Programlara Öğrenci Alacak

4-6 YAŞ ÇOCUK EĞİTİMİ VE ETKİNLİKLERİ SERTİFİKA PROGRAMI HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

2016 - 2017 Eğitim - Öğretim Yılı Güz Yarıyılında "Artvin Çoruh Üniversitesi Lisansüstü Eğitim - Öğretim ve Sınav Yönetmeliği"'nin 5. ve 6. maddeleri uyarınca, Enstitümüz lisansüstü programlarına Doktora ve Tezli Yüksek Lisans öğrencisi alınacaktır. Ayrıca aynı yönetmeliğin 7. maddesi ile "Artvin Çoruh Üniversitesi'nde Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Başvuran Yabancı Uyruklu Adaylara İlişkin Esasları" uyarınca yabancı uyruklu, 11. maddesi uyarınca da yatay geçiş yoluyla ilgili Anabilim Dallarına öğrenci kabul edilecektir.     Artvin Çoruh Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü arasında yapılan Ortak Yüksek Lisans Programı çerçevesinde, 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında " Artvin Çoruh Üniversitesi Lisansüstü Eğitim - Öğretim ve Sınav Yönetmeliği "'nin 5. ve 6. maddeleri uyarınca, Üniversitemiz Sosyal Bilimleri Enstitüsü Tezli Ortak Yüksek Lisans Programlarına öğrenci alınacaktır. Başvuru Bilgileri
Başvuru Tarihleri 08-19.Ağustos.2016
Başvuru Yeri ve Tercih Şekli Üniversitemiz ve Enstitümüzün WEB (Link başvuru tarihlerinde aktif hale gelecektir.) sayfasından ONLİNEolarak yapılacaktır. Başvuruda istenilen belgelerin onaylı olarak; 22.08.2016 tarihi mesai bitimine kadar Enstitümüze teslim edilmesi gerekmektedir. İstenilen belgeleri onaylı olarak bu sürede teslim etmeyen adayların başvuruları değerlendirilmeye ALINMAYACAKTIR.
İrtibat Telefonu 0 466 / 215 10 00 - 215-1465
Başvuru Yapılabilecek Lisansüstü Programlarımız: Yüksek Lisans Bilim Sınav Tarihi
Yüksek Lisans Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı 29.Ağustos.2016
Tarih Anabilim Dalı
Sonuçların İlanı 31 Ağustos 2016 Çarşamba
Kesin Kayıt ve Ders Yazılımları 05-09 Eylül 2016
Not:1Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencileri II. Dönem Derslerini Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde göreceklerdir. Not:2Tarih Anabilim Dalı Yüksek Lisans öğrencileri I. Dönem Derslerini Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde göreceklerdir. Yüksek Lisans Başvurusunda İstenen Belgeler: Adayların Başvurusunda; 1- Aday tarafından Web sayfasından Online olarak doldurulup imzalanmış olan Lisansüstü Öğrenim Başvuru Formu, 2-ALES belgesinin onaylı sureti, 3-Lisans / Yüksek Lisans diplomasının onaylı sureti, 4-Lisans notlarını ve not ortalamasını gösterir not durum belgesinin onaylı sureti, 5-Kısa özgeçmiş, 6-1 adet fotoğraf 7-Başvuruda istenilen belgelerin onaylı olarak; 22.08.2016 tarihi mesai bitimine kadar Enstitümüze teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuruda istenilen belgeleri onaylı olarak bu sürede teslim etmeyen adayların başvuruları değerlendirilmeye ALINMAYACAKTIR.
  • Yüksek Lisans Başvuru Şartları ve Değerlendirme Süreci
Başvuru Şartları
  • En az 55 ALES Sözel puanına sahip olmak.
  • Lisans mezuniyet ortalaması 100'lük sistemde en az 55 olmak (4'lük sistemdeki notların 100'lük sistemdeki karşılıkları not durum belgesinde belirtilmemişse YÖK not dönüşüm tablosu esas alınacaktır.)
Değerlendirme Süreci
  • Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı için Değerlendirme: Sözel ALES puanının %60'ı, 100'lük sistemdeki Lisans mezuniyet notunun %30'u ve Bilim sınavının %10'u esas alınarak Yüksek Lisans Giriş Başarı notu hesaplanacaktır.
  • Tarih Anabilim Dalı için Değerlendirme: Sözel ALES puanının %60'ı, 100'lük sistemdeki Lisans mezuniyet notunun %40'ı esas alınarak Yüksek Lisans Giriş Başarı notu hesaplanacaktır.
  • Yüksek Lisans Giriş Başarı Notu alt sınırı 60 olacaktır.
  • Bilim Dallarına kontenjanın üzerinde başvuru olması durumunda kesin kayıt hakkı kazanan adayların belirlenmesinde Yüksek Lisans Giriş Başarı notu sıralaması esas alınacaktır.
NOT:2
  • Başvuru evrakları teslim edilmeyecektir.
(Application documents will not be given back)
  • Değerlendirme sonuçları ile kesin kayıt için istenen belgeler daha sonra http://sbe.artvin.edu.tr/ adresinden duyurulacaktır.
Anabilim Dalları / Programlar Alan İçi Yabancı Uyruklu (Foreign) Yatay Geçiş Mezun Olunan Bölüm (Alan İçi Başvurular İçin)
Yüksek Lisans Yüksek Lisans
TÜRK DİLİ ve EDEBİYATI ANABİLİM DALI 7* *Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü veya Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Eğitimi Anabilim Dalı Mezunu olmak
TARİH ANABİLİM DALI 14* *Tarih Bölümü veya Eğitim Fakültesi Tarih Eğitimi Anabilim Mezunu olmak
TOPLAM 21*
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246