Bozok Üniversitesi Akademik Personel Alımı

BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN : Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerin

Bozok Üniversitesi Akademik Personel Alımı

BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN : Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerin

11 Temmuz 2015 Cumartesi 09:14
19 Okunma
Bozok Üniversitesi Akademik Personel Alımı
BOZOK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN : Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesi belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır. BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER : 1-Profesör kadrosu daimi statüde olup adaylar; dilekçesinde başvurmuş olduğu anabilim dalını belirtecek, varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, fotoğraflı özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, sanat eserlerini icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanat da yeterlilik veya yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmalarını, üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsüne katkılarını kapsayan belgelerini altı takım dosya yaparak başvuru yapacaklardır. Adaylar, doçentlik unvanı aldıktan sonra, ilgili bilim alanında özgün yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak belirteceklerdir. 2-Doçent Kadrosu daimi statüde olup adaylar dilekçesinde; başvurmuş olduğu anabilim dalını belirtecektir. Fotoğraflı özgeçmiş, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, doçentlik belgesini (resmi kurumlarca onaylı sureti), hizmet cetveli (varsa), bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflarını, bunlara ilişkin dokümanlarını, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversitelere veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan belgelerini dört takım dosya yaparak başvuru yapacaklardır. 3-Yardımcı Doçent kadrosu için adaylar dilekçesinde; yabancı dilini ve başvurduğu anabilim dalını belirtecektir. Varsa hizmet belgesi, yayın listesi, resmi kurumlarca onaylanmış öğrenim durumlarını gösterir belgeleri, fotoğraflı özgeçmişini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosyayla birlikte başvuracaklardır. -Yardımcı doçent kadrosuna başvuran adaylar " Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönetmeliğinin " 6. ve 7. maddeleri gereğince yabancı dil sınavına tabi tutulacaklardır.
BİRİMİ UNVANI ABD DRC. ADET ARANAN NİTELİKLER
TIP FAKÜLTESİ Doçent Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları 1 1 Kulak Cerrahisi ve/veya Ototoksite ile ilgili deneyim ve yayınlara sahip olmak.
Doçent Kardiyoloji 1 1 Yurtdışı Eko tecrübesi ve sertifikası olmak.
Doçent Radyoloji 1 1 Kardiyak görüntüleme ve Abdominal BT perfüzyon alanlarında deneyimli olmak.
MÜH.-MİM. FAK. Doçent Şehir ve Bölge Planlama (Şehircilik) 1 1 Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunu olup, alanında doktorasını yapmış ve doçentlik unvanını almış olmak.
Doçent Jeoloji Mühendisliği (Genel Jeoloji) 1 1 Traverten Tektoniği konusunda çalışmaları olmak.
Yardımcı Doçent Bilgisayar Mühendisliği (Bilgisayar Yazılımı) 5 1 Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği, Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi alanlarından birinde doktorasını yapmış olmak.
Yardımcı Doçent Bilgisayar Mühendisliği (Bilgisayar Yazılımı) 3 1 Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği, Elektronik ve Bilgisayar Eğitimi alanlarından birinde doktorasını yapmış olmak.
Yardımcı Doçent Mimarlık (Yapı Bilgisi) 4 1 Mimarlık alanında doktora yapmış olmak.
FEN-EDB. FAK. Profesör Atom ve Molekül Fiziği 1 1 Bor nanotopakları ile ilgili hesaplamalı çalışmalar yapmış olmak.
Profesör Katıhal Fiziği 1 1 Metal / n-InP Kontaklar ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Doçent Organik Kimya 1 1 Furandion Kimyası ve Antikanser Aktivite üzerine çalışmaları olmak.
Doçent Analitik Kimya 1 1 Üniversite-Sanayi işbirliği konularında tecrübesi olmak.
Yardımcı Doçent Matematiğin Temelleri ve Matematiklojik 3 1 Bulanık Terimli Sayı Dizileri üzerine çalışmaları olmak.
Yardımcı Doçent Genel Sosyoloji ve Metodoloji 4 1 Toplumsal yapıda kadın konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Yardımcı Doçent Türkiye Cumhuriyeti Tarihi 3 1 1940 sonrası Türk siyasi hayatı ve basın tarihine dair çalışmalar yapmış olmak.
Yardımcı Doçent Yakınçağ Tarihi 5 1 Misyonerlik faaliyetleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK YÜKSEKOKULU Yardımcı Doçent Doğum-Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği 3 1 Doğum-Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak.
İKT. VE İDR. BİL. FAK. Doçent Yönetim ve Organizasyon 1 1 Duygusal zeka ve çatışma alanında çalışmış olmak.
Yardımcı Doçent Üretim Yönetimi ve Pazarlama 3 1 Sanal topluluklar, marka kişiliği, marka toplulukları ve sosyal medya alanlarında çalışmış olmak.
Başvuru Adresi: Profesör ve Doçent kadrosu için Personel Daire Başkanlığına, Yrd. Doç. Kadrosu içinde ilgili birimlere başvuru yapılacaktır. Müracaat tarihleri:08/07/2015-29/07/2015 Çarşamba günü saat 17.00 kadar, AÇIKLAMALAR : 1- Başvurular şahsen yapılacaktır. 2 -Özgeçmiş ve yayın listesinin son sayfaları hariç tüm sayfaları paraflı, son sayfasında ise ad, soyad, imza ve tarih olacaktır. 3-Adaylar Üniversitemiz Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütlerinin II. Bölümünde bulunan Profesörlük, Doçentlik ve Yardımcı Doçentlik Başvurularında Aranacak Değerlendirme Ölçütleri ve Puanlama Esasları tablosunu doldurarak başvuru dosyasına ekleyecektir. 4-Şartları taşımayan veya sonradan şartları taşımadığı tespit edilen adayların ataması yapılmış olsa dahi atamaları iptal edilecektir
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209