Çukurova Üniversitesi 39 Akademik Personel Alacak

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 25.ve 26. maddeleri ile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca yayınlanan Öğret

Çukurova Üniversitesi 39 Akademik Personel Alacak

Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 25.ve 26. maddeleri ile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca yayınlanan Öğret

09 Aralık 2015 Çarşamba 09:21
42 Okunma
Çukurova Üniversitesi 39 Akademik Personel Alacak
Çukurova Üniversitesi Rektörlüğünden: AKADEMİK PERSONEL ALINACAKTIR Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 25.ve 26. maddeleri ile bu Kanuna dayanılarak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca asgari şartlara haiz, Öğretim Üyeleri (Profesör, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına) alınacaktır. Başvuru Şartları: * Profesör kadroları için, başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine nüfus cüzdan fotokopisi, Özgeçmiş, Puanlar Çizelgesi, Doçentlik Belgesinin onaylı fotokopisi, yayın listelerinin eklenmesi ve bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan altı (6) takım dosya ile Üniversitemiz Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvuruda bulunulması gerekmektedir. * Doçent kadroları için, başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine nüfus cüzdan fotokopisi, Özgeçmiş, Puanlar Çizelgesi, Doçentlik ve Doktora Belgelerinin onaylı fotokopisi, yayın listelerinin eklenmesi ve bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan dört (4) takım dosya ile Üniversitemiz Rektörlük Personel Daire Başkanlığına başvuruda bulunulması gerekmektedir. * Yardımcı Doçent kadroları için, başvurulan Anabilim Dalını belirten dilekçelerine nüfus cüzdan fotokopisi, Özgeçmiş, Puanlar Çizelgesi, Yabancı Dil Belgesi, Doktora Belgesinin onaylı fotokopisinin eklenmesi ve bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan dört (4) takım dosya ile ilgili birimlere başvuruda bulunulması gerekmektedir. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 25. ve 26. maddelerinde belirtilen asgari koşulların yanında Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile Çukurova Üniversitesi Senatosu tarafından kararlaştırılan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca kabul edilen "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine" uymaları ve belirtilen koşulları sağlıyor olmaları gerekmektedir. Bu Kriterlere uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu hakkında gerekli bilgiler http://cu.edu.tr/duyurular adresinden öğrenilebilir. * Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış olsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Devlet hizmetine girmede aranılan genel şartlara haiz olmak gerekmektedir. Başvuru süresi ilanın yayın tarihi itibariyle on beşinci günün mesai bitimidir. Süresi içinde yapılmayan ve posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular internet sitemizde örneği bulunan başvuru form dilekçesine uygun olarak İlgili Birimlere yapılacaktır. Belirtilen koşulları taşımayan ve süresi içinde yapılmayan müracaatlar dikkate alınmayacaktır. Duyurulur. Rektörlük: 0 322 338 62 85 dahili 105 0 322 338 60 84, 85 dahili 2331-2333/105 0 322 338 60 84, 85 dahili 2944  
BİRİMİ BÖLÜM/ANABİLİM DALI/PROGRAM ÜNVANI DRC. SAYISI
Fen Edebiyat Fak. Cebir ve Sayılar Teorisi Yrd.Doç. 2 1 Yarı Grup Teorisi alanında çalışmaları olmak.
Yeni Türk Dili Yrd.Doç. 2 1 Doktorasını Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında ve bilgisayar destekli dilbilim alanında yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fak. Periodontoloji Yrd.Doç. 3 1
Protetik Diş Tedavisi Yrd.Doç. 3 1
Ortodonti Yrd.Doç. 3 1
Eğitim Fak. Eğitim Programları ve Öğretim Yrd.Doç. 3 1 Eğitim Programları ve öğretim alanında doktora yapmış olmak.
Sınıf Eğitimi Yrd.Doç. 3 1 Okuma Eğitimi konusunda Eğitim Programları ve Öğretim alanında doktora yapmış olmak.
İlahiyat Fak. İslam Tarihi Yrd.Doç. 4 1
Tefsir Yrd.Doç. 2 1
Kelam Yrd.Doç. 4 1
İslam Hukuku Yrd.Doç. 3 1
Müh-Mim. Fak. Bilgisayar Yazılımı Yrd.Doç. 3 1 Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Lisans diplomasına sahip olmak ve Makine Öğrenmesi alanında çalışmaları bulunmak.
Elektrik Makinaları Yrd.Doç. 3 1
Genel Jeoloji Yrd.Doç. 3 1 Denizel sığ sismik ve jeotermal konularında çalışmaları olmak.
Geoteknik Yrd.Doç. 3 1 Kohezyonsuz Zeminlerde Düşey Yüklü Kazıklı Radye Temeller Konusunda doktora yapmış ve Zeminlerdeki Gerilme Durumlarının İncelenmesi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Otomotiv Mühendisliği Yrd.Doç. 3 1
Biyomedikal Mühendisliği Yrd.Doç. 3 1 Biyomedikal görüntü, işleme konusunda doktora yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fak. Muhasebe Yrd.Doç. 3 1 Muhasebe Denetimi alanında doktora yapmış olmak.
Finansman Yrd.Doç. 3 1 Finans alanında doktora yapmış olmak.
Sayısal Yöntemler Yrd.Doç. 3 1 Sayısal Yöntemler alanında doktora yapmış olmak.
İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Yrd.Doç. 3 1
İletişim Fak. Genel Gazetecilik Yrd.Doç. 3 1 Basın Yayın Anabilim Dalında doktora yapmış olmak ve Kişiler arası iletişimde "Duygu" etmeni üzerine çalışmaları bulunmak.
Hukuk Fak. Medeni Hukuk Yrd.Doç. 3 1
Kozan İşletme Fak. İşletme Yrd.Doç. 4 1
Eczacılık Fak. Farmakoloji Yrd.Doç. 3 1
Tıp Fak. Biyoistatistik Yrd.Doç. 2 1 Biyoistatistik alanında doktora yapmış olmak ve eğitim araştırma konusunda deneyimli olmak.
Genel Cerrahi Yrd.Doç. 2 1
Genel Cerrahi Yrd.Doç. 2 1
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Yrd.Doç. 2 1
Kardiyoloji Yrd.Doç. 2 1
Ortopedi ve Travmatoloji Yrd.Doç. 2 1
Nöroloji Yrd.Doç. 2 1 Transkranial Doppler Ultrasonografi alanında deneyimli olmak.
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yrd.Doç. 2 1
Tıbbi Genetik Yrd.Doç. 2 1
Ziraat Fak. Tarım Makinaları Profesör 1 1
Bahçe Bitkileri Profesör 1 1
Sağlık Bilimleri Fak. Ebelik Doçent 1 1
Ebelik Doçent 1 1
Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Doçent 1 1
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246