Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN AKADEMİK PERSONEL İLANI (YARDIMCI DOÇENT) Akademik Personel İlanı (Yardımcı Doçent) Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı Kanun ile öğretim Üyel

Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN AKADEMİK PERSONEL İLANI (YARDIMCI DOÇENT) Akademik Personel İlanı (Yardımcı Doçent) Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı Kanun ile öğretim Üyel

18 Aralık 2015 Cuma 10:11
19 Okunma
Erzurum Teknik Üniversitesi Akademik Personel Alım İlanı
ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN AKADEMİK PERSONEL İLANI (YARDIMCI DOÇENT) Akademik Personel İlanı (Yardımcı Doçent) Üniversitemiz birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 5772 sayılı Kanun ile öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtilen koşullara göre öğretim uyesı alınacaktır. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan yardımcı doçent kadrolarına başvuracak adayların İlgili Fakültelere şahsen başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan ve süresi içerisinde başvurmayan adayların başvuruları dikkate alınmayacaktır. YARDIMCI DOÇENTLER: Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine; ekleyecekleri özgeçmişini, 4 adet fotoğrafını, nüfus cüzdan fotokopisi, doktora/tıpta uzmanlık belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan (4) dört takım dosya halinde vereceklerdir. NOT: Yardımcı Doçent kadrolarına başvurularda üniversitelerin akademik kadrolara atama için aranan kriterler kapsamında Yükseköğretim Kurumunun belirlediği kıstaslar çerçevesinde yapılan merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alma şartı getirilse bile söz konusu kadrolara atamalarda herhangi bir ayrım yapılmaksızın 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince üniversitemizde ayrıca yabancı dil sınavı yapılacaktır, ilgili birimlerce yapılacak yabancı dil sınavında başarılı olmaları gerekmektedir, Yabancı ülkelerden alınan doktora diploması ile unvanların Üniversitelerarası Kurul'ca eşdeğeri i liginin onaylanmış olması gerekmektedir. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştıkları kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyeceklerdir. Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (on beş) gün olup, posta ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış olmak, tecilli olmak veya askerlikten muaf olduğunu belgelendirmek. Yardımcı doçentlik d il sınavı tarihi, dosyaların incelenmesinden sonra, Üniversitemizin www.erzurum.edu.tr web sitesinde duyurulacaktır. Müracaatlar 18/12/2015 - 01/01/2016 tarihleri arası mesai saati bitimine kadar alınacaktır. Müracaat edecek adayların devlet hizmetine girmede aranı lan genel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.
BİRİMİ ANABILİMDALI UNVANI AD. DRC. BAŞVURU KOŞULU
MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ MAKİNE mühendisliği Yrd. Doç. 1 2 Makine Mühendisliği Anabilim Dalın'da doktora yapmış olmak, fiziksel buhar kaplama tekniği ve hafızalı filmlerin karakterizasyonu konularında çalışmalar yapmış olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246