Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 22 Akademik Personel Alım İlanı

T.C. ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN İLAN Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23. ve 25. maddeleri ile Madde 23(c) ve 25(c)'ye dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 22 Akademik Personel Alım İlanı

T.C. ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN İLAN Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23. ve 25. maddeleri ile Madde 23(c) ve 25(c)'ye dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca

10 Aralık 2015 Perşembe 08:58
28 Okunma
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 22 Akademik Personel Alım İlanı
T.C. ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN İLAN Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 23. ve 25. maddeleri ile Madde 23(c) ve 25(c)'ye dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Asgari Şartlarına (Bakınız. www.ogu.edu.tr Duyurular (Bilgi/Belge) sayfasında yayınlanan ESOGÜ Akademik Yükseltme ve Atama Başvuru Koşulları ve Başvuru Formu) ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanun'un 48. maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmede aranılan şartlara haiz öğretim üyeleri (Doçent, Yardımcı Doçent kadrolarına) alınacaktır. Başvurular şahsen yapılacak olup posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Duyurulur. Başvuruda İstenen Belgeler: 1. Adayın başvurduğu anabilim dalını belirten (telefon numarasını içeren) dilekçe, 2. Özgeçmiş 3. 2 adet fotoğraf 4. Nüfus Cüzdan Sureti 5. Doçentlik belgesi (Doçent kadrosuna başvuracaklar için) 6. Yardımcı Doçentlik kadrosuna başvuran adaylar doktora/uzmanlık belgesi (doktorasını yurtdışından almış olanlar için Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösteren belge) ve Yabancı Dil yeterlilik belgesi (KPDS, ÜDS veya YDS'den en az 60 (Altmış) veya uluslararası sınavlardan kabul gören eşdeğeri puan almış olmak). Adaylar 2547 sayılı Kanun'un 23. maddesinin (b) bendi uyarınca sınava girecekleri yabancı dili başvuru dilekçelerinde belirteceklerdir. 7. ESOGÜ Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Formu'nda belirtilen düzen ve formatta hazırlanmış ve puanlanmış, yayın listesi (Bütün yayın dosyaları için CD' şeklinde de verilecektir.) ve ekli bilimsel yayınları, yurtiçi ve yurtdışı kongre ve konferans bildirileri, yayın atıflarına ilişkin belgeler, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönettiği doktora ve yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmaları ve diğer bilgileri içeren dosyalar (teslim edilecek dosya adedi, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrosu için 4 adet'tir), 8. Hizmet Belgesi (Halen başka bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir.) 9. Başvuru dilekçesinde adaya ait tüm iletişim bilgileri (cep, iş, ev telefonu ve e-mail adresi) belirtilecektir. Not: İlgililerin ilanın yayınını müteakip 15 (onbeş) gün içinde Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir. İlgili kadroya başvuran adayların başvuruları, ESOGÜ Akademik Yükseltme ve Atama Başvuru Koşulları gereğince, Atama ve Son Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenerek yayın dosyaları asgari koşulları karşılamaları halinde kabul edilecektir. Doçentler Daimi Statüye atanacaktır. Yardımcı doçentler için yabancı dil sınav tarihi Rektörlükçe daha sonra ilan edilecektir.
Ünvanı Der. Adedi Birimi Bölümü Anabilim Dalı AÇIKLAMALAR
Doçent 1 1 Fen Edebiyat Fak. Tarih Eskiçağ Tarihi Hitit Bayram Törenleri, Kurban ve Krali Cenaze hakkında çalışmış olmak.
Doçent 1 1 Fen Edebiyat Fak. Karşılaştırmalı Edebiyat Çeviribilim Karşılaştırmalı Edebiyat Bilim Alanında Doçent Ünvanı Almış olmak, İngiliz Dili Edebiyatı, Dil Bilim Çeviri Bilim, Çeviri Eleştirisi, Edebi Çeviri ve Karşılaştırmalı Edebiyat Alanında Lisansüstü çalışmalar yapmış olmak.
Doçent 1 1 Fen Edebiyat Fak. Biyoloji Temel ve Endüstriyel Mikrobiyoloji Gıda Mikrobiyolojisi, Probiyotik Kültür ve Starter Kültürler ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Doçent 1 1 Eğitim Fak. İlköğretim Sınıf Eğitimi Sınıf Öğretmenliği Alanında Doçent olmuş olmak, İlk Okuma Yazma ve Türkçe Eğitimiyle ilgili çalışıyor olmak.
Doçent 1 1 Eğitim Fak. İlköğretim İlköğretim Matematik Eğitimi İlgili Alanda Doçent olmuş olmak.
Doçent 1 1 Ziraat Fak. Tarla Bitkileri Tahıllar ve Yemeklik Baklagiller Baklada Mutasyon Islahı, Nohutta Toprak İşleme ve Sulama konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent 1 1 Ziraat Fak. Tarla Bitkileri Çayır Mera ve Yem Bitkileri Yabani Korunga Türlerinin Morfolojik ve Moleküler Karekterizasyonu üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Doçent 1 1 Tıp Fak. Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Jinekolojik Endoskopik Cerrahi konusunda tecrübeli olmak, Üremeye Yardımcı Tedavi Klinik Sertifikası sahibi olmak.
Doçent 1 1 Müh.Mim. Fak. Kimya Mühendisliği Proses ve Reaktör Tasarımı Biyosurfaktantlarla Toprak ve Atık Sulardaki Ağırmetal İyonlarının Giderimi ve Geri Kazanımı üzerinde çalışmalar yapmış olmak.
Doçent 1 1 Müh.Mim. Fak. Kimya Mühendisliği Temel İşlemler ve Termodinamik Minerallerin Katı-Sıvı Özütleme Yoluyla Geri Kazanımı, Sulardan Bor ve Ağır Metal Giderimi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent 1 1 Müh.Mim. Fak. Kimya Mühendisliği Kimyasal Teknolojiler Elektrokimyasal Yöntemlerle Atıksu Arıtımı ve Aktif Karbon Rejenerasyonu konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent 1 1 Müh.Mim. Fak. Elektrik Elektronik Müh. Elektronik Enerji Depolama, Yüksek Güç Faktörlü Doğrultucu, Frekans Dönüştürücü ve Fotovoltaik Evirici konuları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Yrd.Doç. 2 1 Müh.Mim. Fak. Endüstrü Müh. İnsan-Makine Sistemleri Nöroergonomi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Yrd.Doç. 1 1 Müh.Mim. Fak. İnşaat Mühendisliği Yapı İnşaat Projelerinde Risklerin Bulanık Mantık ile Modellenmesi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Yrd.Doç. 1 1 Eğitim Fak. Eğitim Bilimleri Eğitim Programlan ve Öğretim Eğitim Programlan ve Öğretim alanında Doktora ve çalışmalar yapmış olmak.
Yrd.Doç. 2 1 Eğitim Fak. Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi Eğitim Yönetimi ve Okul Kültürü alanında çalışma yapmış olmak.
Yrd.Doç. 1 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fak. İşletme Yönetim ve Organizasyon Sektör, Bölge ve Şirket Düzeyinde Rekabet Analizi ve Stratejileri üzerine çalışmaları olmak.
Yrd.Doç. 3 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fak. İşletme Yönetim ve Organizasyon Örgüt Kuramı Alanında Makro Kurumsal Kuram üzerine çalışmaları olmak.
Yrd.Doç. 1 1 İktisadi ve İdari Bilimler Fak. İktisat İktisat Teorisi Tasarruf, Gelir Dağılımı ve Yatırım konuları üzerine çalışmaları olmak.
Yrd.Doç. 3 1 Tıp Fak. Cerrahi Tıp Bilimleri Acil Tıp Acil Travma Yönetimi, Acil Ultrasonografi Kullanımı ve İlk Yardım konusunda deneyimli olmak.
Yrd.Doç. 1 1 Tıp Fak. Dahili Tıp Bilimleri Dermatoloji Acil Dermatolojik Hastalıklar ve Pediatrik Dermatoloji konusunda çalışmaları olmak.
Yrd.Doç. 1 1 Fen Edebiyat Fak. İstatistik İstatistik Teorisi Matris Değişkenli Dağılımlar konusunda çalışması olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246