Gaziantep Üniversitesi Akademik Personel Alımı

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili Yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvurular ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen yapılacaktır.

Gaziantep Üniversitesi Akademik Personel Alımı

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili Yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvurular ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen yapılacaktır.

11 Temmuz 2015 Cumartesi 13:45
30 Okunma
Gaziantep Üniversitesi Akademik Personel Alımı
GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili Yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvurular ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde şahsen yapılacaktır. 1-İlan edilen Profesör kadrolarına başvuracak adayların anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren elektronik ortamda hazırlanmış 7 adet Flash bellek ile birlikte Rektörlüğe teslim etmeleri gerekmektedir. 2-Doçent adayları başvuracakları anabilim dalını belirten dilekçelerine, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren elektronik ortamda hazırlanmış 5 adet Flash bellek ile birlikte Rektörlüğe teslim etmeleri gerekmektedir. 3-Yardımcı Doçent adaylarının başvuracakları anabilim dalını belirten dilekçelerine ekleyecekleri özgeçmiş ve diplomalarını ilgili birime vermeleri gerekmektedir. Ayrıca hazırlayacakları bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren elektronik ortamda hazırlanmış 5 adet Flash bellek ise ilgili fakülte dekanlık veya yüksekokul müdürlüklerine, yapılacak yabancı dil sınavında başarılı olunması halinde teslim edilecektir. 4-Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adaylar Üniversitemiz Rektörlüğünce oluşturulacak jüri tarafından, ilgili programa ilişkin eğitim dilinde 20 dakikalık ders verebilme sınavına katılmak zorundadırlar. 5-Adayların, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun 23.,25.ve 26. maddelerinde belirtilen asgari Koşulların yanında Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddelerinde belirtilen koşulları sağlamaları gerekmektedir. 6-Tüm adayların Üniversitemiz Senatosu tarafından Öğretim Üyeleri (Prof., doçent ve yardımcı doçent) kadroları için belirlenen şartları sağlamaları gerekmektedir.Bu şartlar Üniversitemizin web sitesi, www.gantep.edu.tr/kriterler sayfasında görülebilir veya Personel Dairesi Başkanlığından sağlanabilir.
FAKÜLTESİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI UNVANI ADETİ AÇIKLAMA
Tıp Fak. Cerrahi Tıp Bilimleri İlk ve Acil Tıp Profesör 1
Tıp Fak. DahiliTıpBilimleri Radyodiagnostik Profesör 1
Tıp Fak. Cerrahi Tıp Bilimleri Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Yrd. Doç. 1 İngilizce ders anlatabilecek derecede ve YDS'den en az 75 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak. Effüzyonlu Otitlerde akustik Reflektometri ile ilgili çalışmaları olmak.
Tıp Fak. DahiliTıpBilimleri Nükleer Tıp Yrd. Doç. 1 Tiroid Kanseri konusunda USG, yurtdışı deneyimli ve Plerval Patolojilerin ayırıcı tanısında PET- BT'nin rolü ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Ağız Çene ve DişHastalıkları Cerrahisi Profesör 1
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Diş Hastalıkları ve Tedavisi Yrd. Doç. 1
MühendislikFakültesi ElektrikElektronik Mühendisliği Elektronik Profesör 1
MühendislikFakültesi BilgisayarMühendisliği BilgisayarMühendisliği Yrd. Doç. 1 YDS'den en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak.
MühendislikFakültesi MakineMühendisliği Termodinamik Doçent 1
MühendislikFakültesi MakineMühendisliği Konstrüksiyon ve İmalat Doçent 1
MühendislikFakültesi Metalürji veMalzeme Mühendisliği Yrd. Doç. 1 YDS'den en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak.
Gaziantep Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi Teftişi Planlaması ve Ekonomisi Doçent 1
Gaziantep Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Yrd. Doç. 1
Gaziantep Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik vePsikolojik Danışmanlık Yrd. Doç. 1
Gaziantep Eğitim Fakültesi İlköğretim MatematikEğitimi Yrd. Doç. 1 Topoloji alanında doktora yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Cebir ve Sayılar Teorisi Doçent 1 Diferansiyel operatör modüller üzerine çalışmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Yrd. Doç. 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat İktisat Teorisi Doçent 1 Kadın İstihdamı ve cinsiyet ayrımcılığı alanında çalışmaları olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Yrd. Doç. 1 Mali Kural ile ilgili doktora yapmış olmak.
Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak ve Uzay Mühendisliği Yrd. Doç. 1 YDS'den en az 80 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Halk Sağlığı Hemşireliği Doçent 1
Beden Eğitimi ve SporYüksekokulu Beden Eğitimi ve SporÖğretmenliği Doçent 1
Beden Eğitimi ve SporYüksekokulu Beden Eğitimi ve SporÖğretmenliği Yrd. Doç. 1
Türk Musıkisi DevletKonservatuarı Temel Bilimler Türk Halk Müziği Yrd. Doç. 1
Teknik Bilimler MYO. Makine ve Metal Teknolojileri Yrd. Doç. 1
Teknik Bilimler MYO. İnşaat Bölümü Yrd. Doç. 1 Açılıp Kapanabilir Yapılar için tasarım Metodolojisinin geliştirilmesi konusunda doktora yapmış olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209