Giresun Üniversitesi 9 Akademik Personel Alım İlanı

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

Giresun Üniversitesi 9 Akademik Personel Alım İlanı

Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

04 Kasım 2015 Çarşamba 11:58
19 Okunma
Giresun Üniversitesi 9 Akademik Personel Alım İlanı
Giresun Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır. Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 5772 sayılı Kanunla değiştirilen 25 ve 26 ncı maddelerinde belirlenen asgari koşulları sağlamış olmak şartıyla: PROFESÖR kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. DOÇENT kadrolarına başvuracak adayların; başvurdukları birim, bölüm ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, lisans/yüksek lisans diploması, doktora belgesi ve doçentlik belgesi (1 takım noterden tasdikli), yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı (1 adette CD halinde) ekleyerek, Üniversitemiz Personel Dairesi Başkanlığına şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Doçent kadrosuna; Profesörler müracaat edemezler. Başvuruda bulunacak adaylardan, herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir. (Yabancı yükseköğretim kurumlarından alınan diplomaların denkliğini gösteren onaylı belgelerin de sunulması gerekmektedir.) Yayın Tarihi : 04.11.2015 Başvuru Tarihi : 04.11.2015 Son Başvuru Tarihi : 18.11.2015
BİRİMİ BÖLÜMÜ/ANABİLİM DALI ÜNVANI DER. AD. İLAN ŞARTLARI
1 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Profesör 1 1 İlgili alanda doçentlik unvanını almış olup, uyku hastalıkları üzerine çalışmaları olmak.
2 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Profesör 1 1 İlgili alanda doçentlik unvanını almış olup, yeni doğan bilim dalında yan dal yapmış olmak ve bu alanda çalışmaları olmak.
3 Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Profesör 1 1 İlgili alanda doçentlik unvanını almış olup, Kırım Kongo hastalığı üzerine çalışmaları olmak.
4 Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Profesör 1 1 İlgili alanda doçentlik unvanını almış olup, omuz artroskopisi ve cerrahisi üzerine çalışmaları olmak.
5 Tirebolu İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü Profesör 1 1 Sinema-Televizyon sosyolojisi ile toplumsal cinsiyet ve kadın konularında çalışmaları olmak.
6 Fen Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü Doçent 2 1 Kırgız dilinde doktorasını yapmış olup, ilgili alanda doçentlik unvanını almış olmak ve Kıpçak grubunda çalışmaları olmak.
7 Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Doçent 2 1 Ağır metal iyonlarının tespiti için fluoresans moleküllerin kullanımı üzerine çalışmaları olmak.
8 Espiye Meslek Yüksekokulu Mülkiyeti Koruma ve Güvenlik Bölümü İş sağlığı ve Güvenliği Programı Doçent 3 1 Nanogenotoksikoloji ve bazı lipid peroksidasyon ürünlerinin genotoksik etkileri üzerine çalışmaları olmak
9 Espiye Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Programı Doçent 3 1 Antimikrobiyal aktivite ve antibiyotik direncinin moleküler mekanizması üzerine çalışmaları olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246