SON DAKİKA

Iğdır Üniversitesi 9 Akademik Personel Alım İlanı

Bu haber 26 Ekim 2015 - 11:44 'de eklendi ve 90 kez görüntülendi.

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemize aşağıda unvanı, derecesi ve niteliği belirtilen kadrolara: 2547 sayılı kanunun 25. ve 23. maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre asgari şartları sağ IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Üniversitemize aşağıda unvanı, derecesi ve niteliği belirtilen kadrolara: 2547 sayılı kanunun 25. ve 23. maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre asgari şartları sağlayan öğretim Üyesi alınacaktır.

A- DOÇENT BAŞVURU ŞARTLARI

*Doçent kadroları daimi statüde olup, başvuracak adayların başvurdukları bölüm ve anabilim dalları ile telefon numaraları ve yazışma adreslerinin de belirtildiği dilekçelerine; özgeçmişini, Nüfus Cüzdan Örneğini, 2 adet fotoğrafını, sabıkasızlık belgesini, daha önce kamuda çalışmışlığı varsa hizmet belgesini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora çalışmalarını veya yüksek lisans çalışmalarını kapsayan 4(Dört) takım dosya ve 4 CD ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığı’na başvurmaları gerekmektedir.

B-YARDIMCI DOÇENT BAŞVURU ŞARTLARI:

*Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların; başvurmak istedikleri birim ve anabilim dallarını belirten dilekçelerine özgeçmişlerini, doktora belgelerinin onaylı fotokopisini, 2 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanlarının onaylı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 4 (dört) takım dosya ekleyerek ilgili fakülte dekanlıklarına başvurmaları,

*Yardımcı doçent adaylarının 2547 sayılı kanunun 23. maddesinin b/2 fıkrası ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmenliğinin 6. maddesine göre yabancı dil sınavlarına girmeleri, Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylandığına dair belge eklemeleri, Adayların bilimsel çalışma ve yayınlarının eğitim-öğretim faaliyetlerini yönetimlerinde biten ve devam eden doktora çalışmalarının listesini içeren birer CD’yi dosyalarına eklemeleri gerekmektedir.

*Başvurular, ilanın Resmi Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde yapılacaktır.

* Adayların yabancı dil sınavları daha sonra www.igdir.edu.tradresinde yayınlanacaktır.

 

UnvanıDer.AdetBirimiBölümüAnabilim DalıAÇIKLAMALAR
Doçent11Fen-Edebiyat

Fakültesi

Tarih BölümüOrtaçağ Tarihi Anabilim Dalı
Yrd.Doç11İlahiyat FakültesiTemel İslam Bilimleri BölümüHadis Anabilim Dalı
Yrd. Doç11İlahiyat FakültesiTemel İslam Bilimleri BölümüArap Dili ve Belegatı Anabilim Dalı
Yrd. Doç21Fen-Edebiyat

Fakültesi

Türk Dili ve Edebiyatı BölümüTürk Dili ve Edebiyatı Anabilim DalıTürk Dili Alanında Doktora Yapmış olmak.
Yrd. Doç31Mühendislik

Fakültesi

Çevre

Mühendisliği

Bölümü

Çevre Mühendisliği Anabilim Dalında doktora yapmış olmak.
Yrd. Doç.31Mühendislik

Fakültesi

İnşaat

Mühendisliği

Bölümü

Yapı Anabilim Dalı
Yrd. Doç.31Mühendislik

Fakültesi

İnşaat

Mühendisliği

Bölümü

Hidrolik Anabilim Dalı
Yrd. Doç.41Mühendislik

Fakültesi

Elektrik-Elektronik

Mühendisliği

Telekominikasyon Anabilim Dalı
Yrd. Doç.41Mühendislik

Fakültesi

Elektrik-Elektronik

Mühendisliği

Elektronik Anabilim Dalı

Bir önceki yazımız olan Akdeniz Üniversitesi 17 Akademik Personel Alım İlanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.