İstanbul Medeniyet Üniv Akademik Personel Alımı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Tıp, Hukuk, Siyasal Bilgiler, Sağlık Bilimleri ve Turizm Fakültelerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri (

İstanbul Medeniyet Üniv Akademik Personel Alımı

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Tıp, Hukuk, Siyasal Bilgiler, Sağlık Bilimleri ve Turizm Fakültelerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri (

04 Temmuz 2015 Cumartesi 13:50
21 Okunma
İstanbul Medeniyet Üniv Akademik Personel Alımı
İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz Tıp, Hukuk, Siyasal Bilgiler, Sağlık Bilimleri ve Turizm Fakültelerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyeleri ( Profesör - Doçent -) alınacaktır. Profesör kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun'un 26. maddesinde belirtilen şartları haiz adayların başvuracakları Anabilim Dalı ve başlıca araştırma eserini belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Altı (6) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD'leri teslim etmeleri gerekmektedir. Doçent kadroları için; Söz konusu kadrolar daimi statüde olup 2547 sayılı Kanun'un 25. maddesinde belirtilen şartları haiz adayların başvuracakları Anabilim Dalını belirttikleri müracaat dilekçelerine özgeçmişlerini, 3 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, resmi kurumlarca onaylanmış doktora ve doçentlik belgelerini bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları ve eğitim-öğretim faaliyetlerini kapsayan Dört (4) adet dosya ile aynı sayıdaki özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki CD'leri teslim etmeleri gerekmektedir.
Fakültesi Bölümü Anabilim Dalı Unvanı Adedi Derecesi Aranan Nitelikler
Tıp Cerrahi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji Profesör 1 1 Iskemi/reperfüzyon ve kardiak anestezi alanında çalışmaları olmak, yoğun bakım yandal uzmanı olmak.
Tıp Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesör 1 1 Neonatoloji uzmanı olmak, anne sütü bankacılığı konusunda çalışmaları bulunmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Tıp Dahili Tıp Bilimleri Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Profesör 1 1 Psikoterapi deneyimi bulunmak; tıpta istatistik kullanımı konusunda yetkin olmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Siyasal Bilgiler Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Hukuk Bilimleri Profesör 1 1 İdare hukuku, anayasa hukuku, kamu yönetimi alanında çalışmaları olmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Siyasal Bilgiler İktisat İktisat Teorisi Profesör 1 1 Sektörel istihdam ve bölgesel yenilik sistemleri konularında ekonometrik çalışmaları olmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Siyasal Bilgiler Uluslararası İlişkiler Siyasi Tarih Profesör 1 1 Türk Dış Politikası, Türkiyenin Ortadoğu ilişkileri özelinde çalışmaları bulunmmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Siyasal Bilgiler Uluslararası İlişkiler Uluslararası İlişkiler Doçent 1 3 Dünya siyaseti, enerji bağlamında Türkiyenin dış politikası konularında çalışmaları olmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Siyasal Bilgiler Uluslararası İlişkiler Uluslararası Ekonomik Entegrasyon Doçent 1 2 Uluslararası finans, ticaret,ekonomik düzen ve ilişkiler; ekonomik küreselleşme konularında uluslararası yayınları olmak; İngilizce ders verebilme şartını sağlamış olmak.
Sağlık Bilimleri Hemşirelik Hemşirelik Doçent 1 3 İç Hastalıkları hemşireliğinde doktora yapmış olmak; dispne ve pulmoner rehabilitasyon konularında çalışma yapmış olmak.
Tıp Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları Doçent 1 3 Diyabet konusunda ulus-lararası çalışmalar yapmış ve yurtdışı deneyim sahibiolmak.
Turizm Turizm İşletmeciliği Turizm İşletmeciliği Doçent 1 1 Turizm lisans mezunu, yönetim ve organizasyon alanında doktara yapmış olmak ve turizm alanında çalışmaları bulunmak.
Hukuk Özel Hukuk Ticaret Hukuku Doçent 1 1
Müracaat süresi, ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür. Başvurular Rektörlüğe şahsen yapılacaktır. Posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Profesör unvanı olanlar Doçent kadrolarına başvuramazlar. Adaylar, müracaatla ilgili her türlü bilgiyi Rektörlüğümüzden sağlayabilirler. Başvuru adresi: Dumlupınar Mah. D-100 Karayolu No: 98 Kadıköy/İSTANBUL Tel: 0 216 280 33 33
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246