İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor

T.C. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Baş

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor

T.C. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Baş

01 Temmuz 2016 Cuma 11:11
33 Okunma
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı Yapıyor
T.C. İZMİR KATİP ÇELEBİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI Üniversitemizin aşağıda belirtilen kadrolarına 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Üniversitemiz Senatosunca belirlenerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları uyarınca öğretim üyeleri alınacaktır.
No Birim Bölüm Anabilim Dalı Unvan Drc Adet Nitelik
1 Tıp Fak. Dahili Tıp Aile Hekimliği Profesör 1 1 Kanser Epidemiyolojisi alan çalışması konusunda deneyimli olmak
2 Tıp Fak. Dahili Tıp Kardiyoloji Profesör 1 1 Konjenital Kalp Hastalıkları Girişimsel Tedavisi ve Karotis Anjioplasti alanında deneyimli olmak
3 Tıp Fak. Cerrahi Tıp Kadın Hastalıkları ve Doğum Doç.Dr. 1 1 D vitamini ile ilgili gebelik ve üreme sağlığı alanında yayınlanmış çalışmaları olması. Tüp bebek eğitimi almış olması.
4 Tıp Fak. Cerrahi Tıp Kadın Hastalıkları ve Doğum Doç.Dr. 1 1 Antepartum vitamin D ile Pelvik taban yapıları ilişkisi hakkında yayınlanmış çalışmaları olmak ve Ürojinekoloji konusunda yurtdışı deneyimi bulunmak.
5 Tıp Fak. Cerrahi Tıp Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Doç.Dr. 1 1 Plastik Cerrahi Uzmanı ve El Cerrahisi Yandal Uzmanı olmak. İleri Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Doktorası Yapmış olmak
6 Tıp Fak. Dahili Tıp Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Doç.Dr. 1 1 Psikiyatride PET, SPECT, fMRI, diffüzyon tensor görüntüleme ve yapısal beyin görüntüleme alanlarında yayınlanmış çalışması bulunmak
7 Tıp Fak. Temel Tıp Bilimleri Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi Doç.Dr.** 1 1 Biyoistatistik alanında doktora yapmış olmak. Referans büyüme eğrileri ve exact yöntemler konularında yayınlanmış çalışmaları olmak
8 İktisadi ve İdari Bilimler Uluslararası İlişkiler Siyasi Tarih Profesör 1 1 Kafkasya, Ortadoğu, Orta Asya, Uluslararası Örgütler ve Siyasi tarih konularında çalışmaları ve yayınları bulunmak.
9 İktisadi ve İdari Bilimler Maliye Maliye Teorisi Doçent 1 1 Mali Südürülebilirlik ve Mali Etki konularında teorik ve uygulamalı çalışmaları bulunmak.
10 Sosyal ve Beşeri Bilimler Medya ve İletişim Medya ve İletişim Doç.Dr. 1 1 Doçentliğini Halkla İlişkiler alanında almış olmak. Kurumsal İtibar, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Kurum Kültürü ve Sosyal Medya konularında çalışmaları bulunmak.
11 Sosyal ve Beşeri Bilimler Türk İslam Arkeolojisi Türk İslam Arkeolojisi Doç.Dr. 1 1 Anadolu dışı Türk-İslam Sanatı ve Arkeolojisi alanında çalışmış olmak.
12 Mühendislik ve Mimarlık Makina Mekanik Profesör* 1 1 Kompozit malzeme ve asma köprü titreşimleri üzerine ulusal ve uluslararsı yayınları olmak"
13 Mühendislik ve Mimarlık Mühendislik Bilimleri Mühendislik Bilimleri Doçent* 1 1 "Lisans ve Lisansüstü bütün diplomaları Fizik alanında olmak. Yoğunlaşık Madde Fiziği üzerine doçentliğini almış olmak. Nanobilim, katı hal fiziğive bilimsel hesaplama üzerine uluslararası yayınları bulunmak"
DİĞER ŞARTLAR: 1- 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki şartları taşımak gerekir. 2- Profesör ve Doçent kadrosuna atama daimi statüde yapılacaktır. 3-Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır. 4-Tıp Fakültesine ait kadrolara başvuracak Öğretim Üyesi adaylarının "Tıp Doktoru" olması zorunludur. 5- Profesör kadrolarına başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosya ve 6 adet CD'yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapılacaktır. 6- Doçent kadrosuna başvuracaklar, dilekçelerinde başvurdukları Fakülteyi ve Anabilim Dalını ve İlan numarasını belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve başlıca araştırma eserinin açıkça belirtildiği, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosya ve 4 adet CD'yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapacaklardır. 7-İlan tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün içerisinde başvuru yapılması gerekmektedir. İletişim bilgileri ve ilgili mevzuat http://personel.ikc.edu.tr sitemizde bulunmaktadır. Üniversitemiz Senatosunca belirlenen Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından onaylanan Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru, Atama İlkeleri ve Uygulama Esasları'na Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'nın http://personel.yok.gov.tr/AtanmaKriter/ internet sitesinden de ulaşılabilmektedir. *Bu ilana İngilizce ders verme yeterliliğine sahip olduğunu belgelendirenler başvurabilir. **Tıp Fakültesi mezunu dışında olanlarda başvurabilir. Not:Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların(daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz etmeleri gerekmektedir.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209