İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Akademik Personel Alım İlanı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden: Aşağıda anabilim dalı/bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Öğreti

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Akademik Personel Alım İlanı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden: Aşağıda anabilim dalı/bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Öğreti

25 Aralık 2015 Cuma 10:37
15 Okunma
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Akademik Personel Alım İlanı
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden: Aşağıda anabilim dalı/bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği"nin ilgili maddeleri, Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ve Enstitümüz Senatosunun 08.01.2013 tarih ve 1/2 sayılı Kararı hükümlerine göre öğretim elemanı alınacaktır. 1 - İstenen Belgeler: a) Profesör kadroları daimi statüde olup, yukarıda belirtilen şartlara haiz adayların özgeçmiş, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları, doktora tezi, doçentlik belgesi, yayın listeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı 6 nüsha olarak hazırlayıp; bir dilekçe, iş talep formu ve 2 adet fotoğraf ile birlikte (Adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 26. maddesi gereğince yayınlarından birisini başlıca araştırma eseri olarak belirtmeleri gerekmektedir.), b) Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların özgeçmiş, lisans, yüksek lisans, doktora diploması, doktora tezi, yabancı dil başarı belgesi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı 4 nüsha olarak hazırlayıp; bir dilekçe, iş talep formu ve 2 adet fotoğraf ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına (Gülbahçe Köyü Kampüs alanı Urla - İZMİR) müracaat etmeleri gerekmektedir. 2 - Adayların 657 sayılı Kanun'un 48. maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir. 3 - Başvuracakların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümlerini sağlamaları ve Enstitümüz Senatosunun 08.01.2013 tarih ve 1/2 sayılı Kararı ile belirlenen yabancı dil puanına sahip olmaları gerekmektedir. (Senato Kararı, Kanun ve Yönetmelikler http://www.iyte.edu.tr adresinden temin edilebilir.) 4 - Yurtdışından alınmış diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. 5 - Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.
BİRİMİ ANABİLİM DALI / BÖLÜM UNVAN ADET DERECE AÇIKLAMA
Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Profesör 1 1 Kimya Mühendisliğinde doçentlik almış olmak. Biyokütlelerden/yağlardan, biyo-yakıt ve/veya biyoalkollerden hidrojen gazı üretimi ve sol-jel metoduyla katalitik veya katalitik olmayan malzemelerin sentezi alanlarında akademik çalışmaları olmak.
Fen Fakültesi Fotonik Profesör 1 1 Kimya alanında doçentliğini almış olmak; ve organik fotonik ve elektronik malzemeler sentezlemiş ve karakterize etmiş olmak; ve organik yarıiletken-ışık etkileşimleri, organik ışık yayan diyot, ultra-viole fotodetektör ve yeni nesil fotovoltaik teknolojiler üzerine çalışmaları ve uluslararası yayınları olmak; ve doktora ve yüksek lisans öğrencileri mezun etmiş olmak.
Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Profesör 1 1 Binalarda enerji performansı, jeotermal santrallerin ve gaz alma sistemlerinin ısıl analizi konularından ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma ve yayınları olmak.
Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Yardımcı Doçent 1 3 Rüzgar enerjisi, rüzgar atlası modelleri geliştirme, kara ve açık deniz rüzgar atlası hesaplama, geleneksel (ör: ölçüm direkleri) ve yeni (ör. uydu, lidar, sodar) ölçüm teknikleri konularında uluslararası yayın ve araştırma deneyimi sahibi olmak.
Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Yardımcı Doçent 1 4 Bor bazlı bileşikler, Li-iyon pillerde katot malzemeleri, camsı elektrot malzemeler, enerji depolama teknolojileri, nano TiO2 ve benzer katalizör taşıyıcı bileşikler, azit ve nitrit türü bileşikler üzerine uluslararası yayın ve araştırma deneyimi sahibi olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246