Karadeniz Teknik Üniversitesi 32 Akademik Personel Alacak

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve "Karadeniz T

Karadeniz Teknik Üniversitesi 32 Akademik Personel Alacak

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve "Karadeniz T

07 Aralık 2015 Pazartesi 10:56
35 Okunma
Karadeniz Teknik Üniversitesi 32 Akademik Personel Alacak
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN DUYURU Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve "Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge"sinde istenen özellikleri sağlamaları gerekmektedir. Profesör kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak sunan dilekçeleri ekinde özgeçmiş, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı altı takım halinde vereceklerdir. Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, dilekçelerinde başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi ,yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı dört takım halinde vereceklerdir. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, dilekçelerinde başvurdukları kadroyu belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, dil belgesi, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı 4 takım halinde vereceklerdir. GENEL AÇIKLAMALAR Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adayların ÜDS'den 65 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puanın eşdeğeri bir puanı almış olmaları gerekmektedir. Ancak, adaylar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kurulunun 06.11.2008 tarihli kararına göre yeniden yabancı dil sınavına alınacaklardır. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Başvurular gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 (onbeş) gün süre içerisinde KTÜ Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır. Sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir. İlgililere duyurulur.
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADRO ÜNVANI DER. ADEDİ AÇIKLAMA
İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Halkla İlişkiler Profesör 1 1
Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Kurumlar Sosyolojisi Doçent 1 1
Fatih Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Türkçe Eğitimi Doçent 1 1
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler Protetik Diş Tedavisi Doçent 1 1
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADRO ÜNVANI DER. ADEDİ AÇIKLAMA
Fen Fakültesi Kimya Anorganik Kimya Doçent 1 1
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Geoteknik Doçent 1 1
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Beyin ve Sinir Cerrahisi Doçent 1 1
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Göz Hastalıkları Doçent 1 1
Maçka MYO Kimya ve Kimyasal İşlem Tekn. Laboratuvar Teknolojisi Doçent 1 1 Kimya alanında Doçent ünvanı almış olmak ve Organik Kimya alanında çalışmalar yapmış olmak.
Fatih Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitim Programları ve Öğretim Yrd.Doç. 1 1 Ortaöğretim Geometri Öğretimi Programı konusunda çalışmış olmak.
Fatih Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Yrd.Doç. 1 1 Üniversite Öğrencilerinin İstatistik Okur-Yazarlıklarının Ölçülmesi konusunda çalışmış olmak.
Fatih Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yrd.Doç. 1 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Klasik Arkeoloji Yrd.Doç. 1 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fak. Çalışma Ekonomisi ve End.İlişkileri Çalışma Ekonomisi Yrd.Doç. 1 1 Fakültelerin Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olmak ve Çalışma Ekonomisi alanında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak ve Aktif İstihdam Politikaları konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Elektrik Tesisleri Yrd.Doç. 1 1 Fakültelerin Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olmak ve Güneş Enerjisi Pillerinin Üretimi konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Hidrolik Yrd.Doç. 1 1 Taşkın Frekans Analizi konusunda çalışmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Maden Mekanizasyonu ve Teknolojisi Yrd.Doç. 1 1 Kaya dayanım parametreleri konusunda çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Anesteziyoloji ve Reanimasyon Yrd.Doç. 1 2
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Tıbbi Patoloji Yrd.Doç. 1 1 T ıp Fakültelerinde en az 2 yıl T ıbbi Patoloji alanında ders verme deneyimine sahip olmak.
 
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADRO ÜNVANI DER. ADEDİ AÇIKLAMA
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Tıbbi Patoloji Yrd.Doç. 1 1 Moleküler Patoloji ve Bioinformatik konusunda uzmanlık tez çalışması yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi Yrd.Doç. 1 1 Tıbbi Karar Destekleri konusunda çalışmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Yrd.Doç. 1 1 Yenidoğan yandal ihtisası yapmış olmak.
Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bitki Materyali ve Yetiştiriciliği Yrd.Doç. 1 1
Orman Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Peyzaj Teknikleri Yrd.Doç. 1 1
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk Medeni Hukuk Yrd.Doç. 1 1
Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Biyoinformatik ve İşlemsel Biyoloji Yrd.Doç. 1 1 Moleküler ve Biyoinformatik Yöntemler kullanarak Plazmit Karakterizasyonu konusunda doktora yapmış olmak.
Turizm ve Otelcilik MYO Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Turizm ve Otel İşletmeciliği Yrd.Doç. 1 1 Turizm ile ilgili AB projelerinde görev almış olmak.
Turizm ve Otelcilik MYO Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Turizm ve Otel İşletmeciliği Yrd.Doç. 1 1 Stratejik Yönetim konusunda çalışmış olmak.
Maçka MYO Kimya ve Kimyasal İşlem Tekn. Biyokimya Yrd.Doç. 1 1 Tıbbi Biyokimya alanında doktora yapmış olmak.
Sürmene A.Kanca MYO Makine ve Metal Teknolojileri Makine Yrd.Doç. 1 1 Kontak malzemeleri üzerine çalışmış olmak.
Karadeniz Araştırmaları Enst. ... ... Yrd.Doç. 1 1 Trabzon Tarihi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
TOPLAM 32
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209