KTÜ 32 Akademik Personel Alım İlanı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve "Karadeniz Teknik Üniv

KTÜ 32 Akademik Personel Alım İlanı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve "Karadeniz Teknik Üniv

17 Nisan 2015 Cuma 10:30
35 Okunma
KTÜ 32 Akademik Personel Alım İlanı
KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN Üniversitemizin çeşitli birimlerine 2547 sayılı kanunun ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuracak adayların, 657 sayılı kanunun 48. maddesindeki genel şartları ve "Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri İle İlgili Yönerge"sinde istenen özellikleri sağlamaları gerekmektedir. Profesör kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 26. maddesinde belirtilen şekilde yayınlardan birini başlıca araştırma eseri olarak sunan dilekçeleri ekinde özgeçmiş, doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı altı takım halinde vereceklerdir. Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, dilekçelerinde başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde nüfus cüzdan örneği, doçentlik belgesi, özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım,

Ayrıca; özgeçmiş, doçentlik belgesi ,yayın listesi ve yayınlardan oluşan dosyayı dört takım halinde vereceklerdir. Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adaylar, 2547 sayılı kanunun 23. maddesindeki şartları sağlamaları gerekmekte olup, dilekçelerinde başvurdukları kadroyu belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesinden oluşan evrağı bir takım, Ayrıca; özgeçmiş, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans (varsa) ve doktora diplomalarının onaylı örnekleri, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyayı 4 takım halinde vereceklerdir.

GENEL AÇIKLAMALAR Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran adayların ÜDS'den 65 veya eşdeğerliliği kabul edilen bir sınavdan bu puanın eşdeğeri bir puanı almış olmaları gerekmektedir. Ancak, adaylar Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Genel Kurulunun 06.11.2008 tarihli kararına göre yeniden yabancı dil sınavına alınacaklardır. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılmış dahi olsalar) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgelerine ekleyerek ibraz edeceklerdir. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Posta ile müracaat edecek adaylar için; postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır. Başvurular gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 (onbeş) gün süre içerisinde KTÜ Personel Dairesi Başkanlığına şahsen veya posta ile yapılacaktır. Sınav yeri ve tarihi ilgili birimlerce daha sonra tespit edilip adaylara ayrıca bildirilecektir. İlgililere duyurulur.
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADROÜNVANI DER. ADEDİ AÇIKLAMA
Edebiyat Fakültesi Tarih Yeniçağ Tarihi Profesör 1 1
Fen Fakültesi Kimya Organik Kimya Profesör 1 1
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADROÜNVANI DER. ADED AÇIKL
Fen Fakültesi Biyoloji Botanik Profesör 1 1
Fen Fakültesi Matematik Cebir ve Sayılar Teorisi Profesör 1 1
Fatih Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Mat.Alan.Eğitimi Matematik Eğitimi Profesör 1 1
Fatih Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Türkçe Eğitimi Profesör 1 1
Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Kamu Ölçmeleri Profesör 1 2
Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği Cevher Kömür Hazırlama ve Değ. Profesör 1 1
Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Otomotiv Profesör 1 1
Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Toprak İlmi ve Ekolojisi Profesör 1 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fak. İşletme Muhasebe ve Finansman Profesör 1 2
İktisadi ve İdari Bilimler Fak. İşletme Üretim Yönetimi ve Pazarlama Profesör 1 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fak. Uluslararası İlişkiler Siyasi Tarih Profesör 1 1
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesör 1 1
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Profesör 1 1
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Profesör 1 1
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Profesör 1 1
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Ortopedi ve Travmatoloji Profesör 1 1
İktisadi ve İdari Bilimler Fak. İşletme Muhasebe ve Finansman Doçent 1 1
Edebiyat Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatı İngiliz Dili ve Edebiyatı Yrd.Doç. 1 2
Fatih Eğitim Fakültesi İlköğretim Sosyal Bilgiler Eğitimi Yrd.Doç. 1 2
 
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADROÜNVAN DER. ADED AÇIKLAMA
Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Genetik Yrd.Doç. 1 1 DNA metilasyonunun metodolojisi üzerine doktora yapmış olmak.
Fen Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Biyoteknoloji Yrd.Doç. 1 1 Lignoselülözik enzimlerin yapı dinamikleri üzerine doktora yapmış olmak.
İletişim Fakültesi Gazetecilik Gazetecilik Yrd.Doç. 1 1 Gazetecilik lisans mezunu olmak.Gazetecilik Anabilim Dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Uygulamalı Jeofizik Yrd.Doç. 1 1 Sığ sismik ve ultrasonik konularında çalışmış olmak.
Mühendislik Fakültesi Harita Mühendisliği Uzaktan Algılama Yrd.Doç. 1 1
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Geoteknik Yrd.Doç. 1 1 Donatılı zeminler konusunda doktora yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Üroloji Yrd.Doç. 1 1
TOPLAM 32
Son Güncelleme: 18.10.2016 14:48
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209