MAÜ Öğretim Üyesi Alım İlanı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.

MAÜ Öğretim Üyesi Alım İlanı

Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.

26 Haziran 2015 Cuma 09:42
8 Okunma
MAÜ Öğretim Üyesi Alım İlanı
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer şartları taşımaları gerekmektedir. 1 - Doçent kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları birim ve anabilim dalını belirten dilekçelerine özgeçmiş, (2) iki adet fotoğraf, nüfus cüzdanı örneği, doçentlik belgesi, yayın listesi, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir. Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. (Doçent kadrosuna müracaat edecek adaylar daimi statüde çalıştırılacaktır.) 2 - Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların; başvurdukları bölüm ve yabancı dilini belirtir dilekçelerine özgeçmiş, doktora diplomalarının tasdikli sureti, nüfus cüzdanı sureti, 2 adet fotoğraf ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı teslim edeceklerdir. Kamu hizmetinde bulunanların hizmet belgelerini müracaat dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. 3 - Yardımcı Doçent kadrosuna başvuran tüm adaylar, 2547 Sayılı Kanunun 23/b-2 maddesinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacak olup, sınav tarihi daha sonra duyurulacaktır. 4 - Yabancı Ülkelerden alınan diplomaların üniversitelerarası kurulca denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi gerekir. Başvuru Yeri: Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Başvurular Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörlüğüne (Personel Daire Başkanlığı) şahsen veya posta ile yapılacaktır. (Süresi içinde yapılmayan Başvurular, eksik belgeli dosyalar ile yapılan başvurular ve postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.)
Birimi Bölümü ABD/Alanı Ünvanı Der. Adet Açıklama
İlahiyat Bilimleri Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri İslam Felsefesi Doçent 1 1 Doçentliğini Felsefe alanından almış olup, İslam Felsefesi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Edebiyat Fakültesi Süryani Dili ve Edebiyatı Doçent 1 1 Semitik Diller ve Dinler üzerine araştırmalar ve çalışmalar yapmış olmak.
Kızıltepe Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Organik Tarım Doçent 2 1 Fitopatoloji ve Entomoji bilim alanında doçentliğini almış olup, Mikoloji alanında çalışmış olmak.
Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Türk-İslam Sanat Tarihi Yardımcı Doçent 2 1 Sanat Tarihi anabilim dalında Doktorasını yapmış olup, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Türk İslam mimarisi alanında çalışma yapmış olmak.
Kızıltepe Meslek Yüksekokulu Bitkisel ve Hayvansal Üretim Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yardımcı Doçent 2 1 Tarla Bitkileri alanında doktora yapmış olmak.
Sağlık Yüksekokulu Hemşirelik Hemşirelik Yardımcı Doçent 3 1 Organik kaplı malzemelerin atmosferik korozyonu üzerine doktora tezi hazırlamış olmak ve aynı konularda makalesi olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Yardımcı Doçent 4 1 Doktorasını işletme alanında yapmış olup, kent rekabetçiliği ve kümeleşme alanında çalışmış olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246