SON DAKİKA

MEB’in Yönetici Atamada Ek Puan verdiği Haller Nelerdir?

Bu haber 06 Ekim 2015 - 9:27 'de eklendi ve 88 kez görüntülendi.

MEB, eğitim kurumlarında yönetici atamalarına bazı durumlarda ek puan verecek

Milli Eğitim Bakanlığının, 6 Ekim 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımladığı, yönetici atama yönetmeliğine göre, müdürlüğe görevlendirme sırasında bazı durumlar için ek puan v

MEB, eğitim kurumlarında yönetici atamalarına bazı durumlarda ek puan verecek

Milli Eğitim Bakanlığının, 6 Ekim 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımladığı, yönetici atama yönetmeliğine göre, müdürlüğe görevlendirme sırasında bazı durumlar için ek puan verilecek.

Müdürlüğe görevlendirmede, ek puan 5 puan verilecek durumlar şu şekildedir:

  • a) Okul Öncesi veya Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alan öğretmenlerinden anaokullarına müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara,
  • b) Matematik, Fizik, Kimya veya Biyoloji alan öğretmenlerinden fen liselerine müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara,
  • c) Türk Dili ve Edebiyatı, Görsel Sanatlar/Resim veya Müzik alan öğretmenlerinden güzel sanatlar liselerine müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara,
  • ç) Sınıf Öğretmenliği alan öğretmenlerinden ilkokullara müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara,
  • d) İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri alan öğretmenlerinden imam hatip liselerine müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara,
  • e) Atölye ve laboratuvar öğretmenlerinden mesleki ve teknik eğitim kurumlarına müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara,
  • f) Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Psikoloji veya yabancı dil alan öğretmenlerinden sosyal bilimler liselerine müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara,
  • g) Beden Eğitimi alan öğretmenlerinden spor liselerine müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara,

söz konusu eğitim kurumları ile sınırlı olmak üzere, beş puan ilave edilir.

Kurucu müdüre ek 5 puan

Yönetmeliğin 26. maddesine göre, kurucu müdüre, görev yaptığı eğitim kurumuna atanmak istendiğinde ek 5 puan verilecektir. İlgili hüküm şu şekildedir:

“(3) Kurucu müdür olarak görev yaptıkları eğitim kurumlarına müdür normunun verildiği ilk dönemle sınırlı olmak üzere, kurucu müdür olarak görev yaptıkları eğitim kurumuna müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunanlara, bu maddenin birinci ve ikinci fıkralarına göre belirlenen puanlara beş puan daha ilave edilir”

memurlar.net

Tüm Haber ve  İlanlar İçin Facebook Sayfamızı Beğenin

Bir önceki yazımız olan 2016 PÖH-Özel Harekat Polisi Alımı Ne Zaman? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.