Mersin Üniversitesi 25 Akademik Personel Alımı İlanı

Mersin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvurular "Mersin Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri"ne

Mersin Üniversitesi 25 Akademik Personel Alımı İlanı

Mersin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvurular "Mersin Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri"ne

18 Ağustos 2015 Salı 08:33
14 Okunma
Mersin Üniversitesi 25 Akademik Personel Alımı İlanı
Mersin Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvurular "Mersin Üniversitesi Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri"ne göre değerlendirilecektir. Başvuru önkoşullarını sağlamayan adayların dilekçeleri dikkate alınmayacaktır. (Bakınız: http://www.mersin.edu.tr/haberler/akademik-yukseltilme-ve-atanma-olcutleri) Başvuru süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Profesör ve Doçent kadrosu daimi statüde olup, Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir. Başvuruda istenilen belgeler Mersin Üniversitesi'nin web sayfasında (http://www.mersin.edu.tr/haberler/akademik-yukseltilme-ve-atanma-olcutleri) bulunan "Akademik Yükseltilme ve Atanma Ölçütleri" başlığı altında yer almaktadır. Bu belgelerin Profesörlük için 6 (Altı) takım, Doçentlik için 4 (Dört) takım olarak hazırlanması; ayrıca apbs.mersin.edu.tr adresinden alınacak türkçe özgeçmişin de eklenerek Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurulması gerekmektedir.
BİRİM BÖLÜM ANABİLİM DALI UNVAN DERECE ADET ARANAN NİTELİK
EĞİTİM FAKÜLTESİ
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Doçent 2 2 Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi anabilim dalında doçentlik almış olmak.
Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Doçent 3 1 Kariyer engelleri alanında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doçent 2 1 Bilişsel esneklik ve istismar alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doçent 2 1 Yükseköğrenimde psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmetleri alanında çalışmış olmak.
Eğitim Bilimleri Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doçent 3 1 Eştükenmişliği alanında çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Doçent 3 1 Müzik eğitimi alanında doçent ünvanı almış olmak.
Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Eğitimi Doçent 2 1 Resim-İş Öğretmenliği anabilim dalında doktora yapmış ve plastik sanatlar bilim dalında doçentlik ünvanı almış olmak.
İlköğretim Sınıf Eğitimi Doçent 3 1 Eğitim Programları ve Öğretim bilim alanında doçentlik ünvanı almış olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Karşılaştırmalı Edebiyat Karşılaştırmalı Edebiyat Doçent 3 1 Karşılaştırmalı Edebiyat anabilim dalında doçentlik ünvanı almış olmak.
GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
Grafik Grafik Profesör 1 1 Grafik anasanat dalında çalışmalar yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
İktisat İktisat Doçent 3 1 Mikro iktisat alanında doçentlik ünvanı almış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Çevre Mühendisliği Çevre Mühendisliği Doçent 2 1 Membran prosesler alanında çalışmalar yapmış olmak.
Çevre Mühendisliği Çevre Mühendisliği Profesör 1 1 Çevre biyoteknolojisi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Kimya Mühendisliği Kimya Mühendisliği Doçent 2 1
Kimya Mühendisliği Kimya Mühendisliği Profesör 1 1 Polimer bilimi ve teknolojisi konularında çalışmalar yapmış olmak.
SAĞLIK YÜKSEKOKULU
Hemşirelik Doğum Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Doçent 2 1
SİLİFKE MESLEK YÜKSEKOKULU
Bitkisel ve Hayvansal Üretim Organik Tarım Doçent 1 1 Bitki koruma bilim dalında doçentlik ünvanı almış olmak ve fitopatoloji alanında çalışmalar yapmış olmak.
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ
Yetiştiricilik Yetiştiricilik Doçent 3 1 Su ürünleri bilim alanında doçentlik ünvanı almış ve balık besleme alanında çalışmalar yapmış olmak.
TARSUS TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ
Enerji Sistemleri Mühendisliği Enerji Sistemleri Mühendisliği Doçent 3 1 Elektronik ve manyetik malzemeler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
TIP FAKÜLTESİ
Cerrahi Tıp Bilimleri Genel Cerrahi Doçent 1 1 Cerrahi yeterlilik ve endoskopi sertifikalarına sahip olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesör 1 1 Çocuk Gastroenteroloji Yandal Uzmanı Olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Profesör 1 1
Dahili Tıp Bilimleri İç Hastalıkları Doçent 1 1 Nefroloji yandal uzmanı olmak, yaşlılarda sodyum anormallikler konusunda nitelikli çalışmaları olmak.
Dahili Tıp Bilimleri Nükleer Tıp Doçent 1 1
   
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209