ODTÜ 18 Akademik Personel Alım İlanı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen birimlerine öğretim üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçentler daimi statüde görev yapacaklardır. BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

ODTÜ 18 Akademik Personel Alım İlanı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen birimlerine öğretim üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçentler daimi statüde görev yapacaklardır. BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:

28 Eylül 2015 Pazartesi 11:48
14 Okunma
ODTÜ 18 Akademik Personel Alım İlanı
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen birimlerine öğretim üyesi alınacaktır. Profesör ve Doçentler daimi statüde görev yapacaklardır. BAŞVURACAK ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER: 1 - Adayların; 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri, Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretimi ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesindeki genel şartları ve Üniversitemiz Senatosu'nun 27.04.2010 tarih ve 2010/2-6 sayılı kararı ile kabul edilen ve Yükseköğretim Genel Kurulu tarafından uygun bulunan yükseltme ve atamalarla ilgili minimum kriterleri sağlamaları gerekmektedir. (Ayrıntılı bilgiye http:/www.pdb.metu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir) 2 - Üniversitemizde İngilizce eğitim yapıldığından; adayların, eğitim, araştırma yapacak ve yaptıracak düzeyde İngilizce bilmeleri gerekli olup, Üniversitemizde ilk kez öğretim üyesi olarak görev alacak adayların (daha önce aşağıda belirtilen koşulları sağlamış olanlar hariç); a) Doçent ve Profesör olarak başvuracak adayların: Üniversite Senatosu'nun 01.04.2014 tarih ve 2014/2-5 sayılı kararı ile kabul edilen KPDS/ÜDS/YDS'den en az 85 puan (Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalı için 90 puan) veya ÖSYM tarafından belirlenen sınavlardan karşılığı olan puana sahip olmaları ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir. İngilizce sınavlarının sonuçlarının süresi üç yıldır. Bu sınavların dışındaki sınav sonuçları kabul edilmez. Başvuru aşamasında KPDS/ÜDS/YDS sonucu getirmiş olan adaylara, ayrıca İngilizce yazma becerilerini ölçen bir sınav yapılır. b) İstenilen asgari İngilizce sınav puanına sahip olan Doçent ve Profesör adayları Üniversitemizde İngilizce mülakata alınırlar. BAŞVURACAK ADAYLARDAN İSTENİLEN BELGELER: - Profesör ve Doçent adaylarının, bölümü ve başvuracağı alanı belirten bir dilekçe ekinde aşağıda içeriği belirtilen dosya ile Rektörlüğe başvurmaları gerekmektedir. - Adayların, bilimsel çalışmalarını, atıflarını ve yayınlarını (Profesör adayları dilekçelerinde başlıca araştırma eserlerini belirteceklerdir) kapsayan dosyada ayrıca aşağıdaki belgeler de yer alacaktır: - Özgeçmiş ve yayın listeleri, - Onaylı diploma fotokopileri (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Doçentlik belgelerinin asılları ile birlikte gelindiğinde, diploma fotokopilerinin onayları yapılabilecektir), - Onaylı dil belgesi, - Profesör adayları 6 takım, Doçent adayları 4 takım dosya teslim edeceklerdir. - Başvuru dosyasında eksik belge olması halinde adayın başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır. - Başvuru süresi ilan tarihinden itibaren 15 gündür. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir
FEN EDEBIYAT FAKÜLTESİ Alan Prof. Doç.
Matematik Bölümü Akışkanlar Mekaniği ve Sınır Elemanları Yöntemi - 1
İstatistik Bölümü Çok Değişkenli Dağılımlarda Uyum İyiliği Testleri 1 -
Psikoloji Bölümü Sosyal Psikoloji - 1
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Gıda Mühendisliği Bölümü Gıda Teknolojisi ve Reolojisi 1 -
Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Elektromanyetik ve Optik Kompozit Malzemeler 1 -
Makina Mühendisliği Bölümü Sistem Dinamiği ve Kontrol, Katı Akustiği, Yapısal Titreşimler ve Biyoakustik Uygulamaları - 1
Makina Mühendisliği Bölümü Nano Ölçekte Isı Transferi ve Dönüşümü - 1
İnşaat Mühendisliği Bölümü İleri Malzemelerin Mikro-Makro ve Hesaplamalı Modellenmesi - 1
Mühendislik Bilimleri Bölümü Hesaplamalı Mekanik - 1
EĞİTİM FAKÜLTESİ
Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Beden Eğitimi ve Spor 1 -
Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 1 -
İlköğretim Bölümü Fen Bilgisi Öğretmenliği 1 -
Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümü Kimya Eğitimi 2 -
Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümü Matematik Eğitimi 1 -
Yabancı Diller Eğitimi Bölümü İngiliz Dili Eğitimi - 1
MİMARLIK FAKÜLTESİ
Mimarlık Bölümü Akustik, Sayısal Tasarım 1 -
DENİZ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ
Oşinografi (Deniz Bilim) ABD Deniz Ekosistemlerinin Fiziksel ve Biyolojik Etkileşimlerinin Modellemesi - 1
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246