Ordu Üniversitesi 19 Akademik Personel Alım İlanı

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesine göre devamlı statüde

Ordu Üniversitesi 19 Akademik Personel Alım İlanı

Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesine göre devamlı statüde

20 Kasım 2015 Cuma 09:32
21 Okunma
Ordu Üniversitesi 19 Akademik Personel Alım İlanı
Ordu Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemize, 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri ile Üniversitemiz Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesine göre devamlı statüde çalıştırılmak üzere Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Kanunun 48. maddesindeki ve diğer ilgili mevzuatlardaki şartları taşımaları gerekmektedir. Profesör adaylarının; Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora ve doçentlik belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, başlıca araştırma eserini belirttiği yayın listesini, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans çalışmalarını, Üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen 6 takım dosya ile Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir. Yardımcı Doçent adaylarının; Yabancı dilini belirten Başvuru Formuna (www.odu.edu.tr adresinden ulaşılabilir), özgeçmişleri, 4 fotoğraf, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin (1 takım noter onaylı) suretleri, askerlik durum belgesi ve varsa yabancı dil belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile ilgili birime şahsen başvurmaları gerekmektedir. Adaylar, 2547 Sayılı Kanun'un 23. maddesinin (b) fıkrası 2 numaralı bendi hükmü gereği, ilgili birimlerce yabancı dil sınavına tabi tutulacaktır. Yabancı dil sınav tarihleri ve yerleri ilgili birimlerden öğrenilecektir. Genel Şartlar; * Adayların; www.odu.edu.tr internet adresindeki Personel Daire Başkanlığı web sayfasından erişebilecekleri "Ordu Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru ve Atanma Koşulları ve Uygulama Yönergesi"ne göre puanlama tablosunu hazırlayarak dilekçelerine ve yayın dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. * Herhangi bir kamu kurumunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi), çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı "Hizmet Belgesini" dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. * Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir. * Tıp Fakültesi kadrolarına başvuruda bulunacak adaylardan, halen Sağlık Bakanlığında görev yapanların mecburi hizmet yükümlülüklerinin olmadığını belgelendirmeleri zorunludur. MÜRACAAT TARİHİ: Profesör adaylarının müracaatları, ilanın Resmi Gazete ve Ulusal Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren (en son yayınlanan ilan dikkate alınacaktır) 15 gün, Yardımcı Doçent adaylarının ise Ulusal Gazete'de yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür.
Birimi Bölüm/Anabilim Dalı Unvanı Adet K/D Açıklama
İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri / Arap Dili ve Belagatı Yrd. Doçent 1 1 Belagat ile ilgili çalışmalar yapmış olmak.
Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji / Kurumlar Sosyolojisi Yrd. Doçent 1 4 Sosyal dışlanma, terör, kitle iletişim araçları ve eğitimi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat / İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat Yrd. Doçent 1 4 Ekonomik özgürlükler ve ekonomik büyüme ilişkisi ile gelir eşitsizliği alanında çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Resim / Resim Yrd. Doçent 1 5 Sanatta özne ve imgeler konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam / Seramik Yrd. Doçent 1 4 Porselen ve Sanat eğitimi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri / Tıbbi Farmakoloji Yrd. Doçent 1 4 Tıp Fakültesi mezunu olup, Tıbbi Farmakoloji alanında uzmanlık eğitimi almış olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri / Nöroloji Yrd. Doçent 1 4 Multipl Skleroz Hastalarında Kognitif Fonksiyonlara ilişkin çalışmalar yapmış olmak.
Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri / Üroloji Yrd. Doçent 1 4 Prostat Hiperplazisi üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler / Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Yrd. Doçent 1 3 Temporomandibular eklem rahatsızlığı olan kadınlar hakkında çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler / Diş Hastalıkları ve Tedavisi Yrd. Doçent 1 3 Diş çürüğüne müdahale alanında çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler / Endodonti Yrd. Doçent 1 4 Rezinli kök kanal patlarının adezyonu hakkında çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler / Pedodonti Yrd. Doçent 1 5 İnley kronların dayanıklılıkları üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Klinik Bilimler / Periodontoloji Yrd. Doçent 1 3 Periodontolojide Oksidatif stres hakkında çalışmalar yapmış olmak.
Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri / Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Profesör 1 1 Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında Doçentliğini almış olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim / Fen Bilgisi Eğitimi Profesör 1 1 Kimya alanında Doçentliğini almış olmak.
Eğitim Fakültesi İlköğretim / Fen Bilgisi Eğitimi Profesör 1 1 Biyoloji alanında Doçentliğini almış olmak.
Sağlık Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yrd. Doçent 1 3 Fizyoterapi ve Rehabilitasyon alanında doktora yapmış olmak.
Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Teknolojileri / Bilgisayar Programcılığı Yrd. Doçent 1 4 Bilgisayar Mühendisliği alanında lisans, yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Ulubey Meslek Yüksekokulu Kimya ve Kimyasal İşleme Tekno./Laboratuvar Teknolojisi Yrd. Doçent 1 3 Tıbbi Biyokimya alanında doktora yapmış olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209