Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şart

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şart

09 Eylül 2016 Cuma 14:06
22 Okunma
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Alımı
Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen şartları sağlayanlardan Öğretim Üyesi alınacaktır. İlan kadrolarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır. Profesör kadrosu daimi statüde olup, başvuracak adayların Anabilim Dalı ile "Başlıca Araştırma Eserini" belirttiği dilekçesine özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, ilgili yönetmeliğe uygun hazırlanmış 6 takım dosya ve CD kaydı ile birlikte başvuru dosyasına dilekçelerini ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat başvurmaları gerekmektedir. Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların özgeçmişlerini, noter tasdikli Doktora belgelerini, ilgili yönetmeliğe uygun hazırlanmış 4 takım dosya ve CD kaydı ile başvuru dosyasına dilekçelerini ekleyerek ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde ilgili birime bizzat başvurmaları gerekmektedir. İlanla ilgili ayrıntılı bilgilere Üniversitemizin http://www.sbu.edu.tr/ adresinden veya 0216 346 36 38 numaralı telefondan ulaşılabilir. (SAUM: Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi) NOT: Üniversitemiz kadrolarına atanan öğretim üyeleri Üniversitemizin ihtiyaçları doğrultusunda Rektörlüğümüzce uygun görülen yurt içi ve yurt dışı birimlerimizde iki yıl süreyle görevlendirilebilir.
Birim Adı Bölümü Anabilim Dalı-Anasanat Dalı-Program Kadro Unvanı Drc Aranan Şartlar
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Mikrobiyoloji Profesör 1 Tıp fakültesi mezunu olmak. Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji uzmanı olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Hava ve Uzay Hekimliği Yardımcı Doçent 4 Hava ve Uzay Hekimi uzmanı olmak. Gülhane Sağ. Bil. Enst. Hava ve Uzay Hekimliği ABD (Eskişehir)'da görevlendirilecektir.
Tıp Fakültesi Temel Tıp Bilimleri Tıbbi Biyokimya Yardımcı Doçent 4 Tıp fakültesi mezunu olmak. Tıbbi Biyokimya uzmanı olmak. Deneysel sepsis konusunda çalışma yapmış olmak.
Diş Hekimliği Fakültesi Temel Bilimler Temel Bilimler Profesör 1 Doçentliğini Sağlık Bilimleri Biyokimya alanında almış olmak. Adli Biyokimya ve Ağız Biyokimyası konularında çalışma yapmış olmak.
Hemşirelik Fakültesi Hemşirelik Hemşirelikte Yönetim Yardımcı Doçent 5 Hemşirelikte Yönetim Anabilimdalında tezli yüksek lisans ve doktora yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Ebelik Yardımcı Doçent 4 Lisans ve Yüksek Lisansını Ebelik alanında yapmış ve Doktorasını Kadın Sağlığı ve Hemşireliği Anabilimdalında yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Çocuk Gelişimi Yardımcı Doçent 3 Doktorasını çocuk gelişimi veya psikoloji Anabilimdalında yapmış olmak
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Sağlık Bakım Hizmetleri Yaşlı Bakımı Pr. Yardımcı Doçent 5 Doktorasını Psikoloji Anabilimdalında yapmış olmak, Nöropsikolojik testler konusunda çalışma yapmış olmak.
İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar SAUM Cerrahi Tıp Bilimleri Göz Hastalıkları Profesör 1 Göziçi Lensleri konusunda araştırmalar yapmış ve faydalı model-patent sahibi olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246