Türk-Alman Üniversitesi 9 Akademik Personel Alım İlanı

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN -Üniversitemizin çeşitli fakültelerinin aşağıda belirtilen anabilim dallarında açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre Öğretim Üyeleri alın

Türk-Alman Üniversitesi 9 Akademik Personel Alım İlanı

TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN -Üniversitemizin çeşitli fakültelerinin aşağıda belirtilen anabilim dallarında açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre Öğretim Üyeleri alın

30 Kasım 2015 Pazartesi 10:17
18 Okunma
Türk-Alman Üniversitesi 9 Akademik Personel Alım İlanı
TÜRK-ALMAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN -Üniversitemizin çeşitli fakültelerinin aşağıda belirtilen anabilim dallarında açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre Öğretim Üyeleri alınacaktır. -Adayların 657 Sayılı Kanunun 48.maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir. -Adayların, eğitim verecek seviyede Almanca bilmeleri şarttır. -Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 80 puan veya Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak veya Almanca dilinde Lisans veya Doktora eğitimi almış olması gerekmektedir. -Müracaatların gerekli belgelerle birlikte 30.11.2015 tarihinden itibaren 15 gün içerisinde (11.12.2015 tarihi mesai bitimine kadar) şahsen veya posta yolu ile başvuru adresine ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak olup, olası gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir. Başvuru Adresi: İlgili Fakülte Dekanlıkları. -Adayların dilekçelerinde başvurdukları Fakülte ve Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini Türkçe ve Almanca olarak vermeleri gerekmektedir. -Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış veya denklik için başvuru yapılmış olması şarttır), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf. -Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek ilgili Fakültelere başvuru yapacaklardır. -Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alınmış olsa bile, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunun 23.maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince Üniversitemizde ayrıca yapılacak olan Almanca yabancı dil sınavında başarılı olmaları şarttır. -Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllere, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.
SIRA NO FAKÜLTE BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI KADRO ÜNVANI ADET NİTELİK
1 Fen Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Fizikokimya Yardımcı Doçent 1 Kompozit ve hibrit malzemelerin üretim teknikleri ve karakterizasyonlan alanında doktora ve sonrası çalışmalar yapmış olmak.
2 Fen Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Polimer Yardımcı Doçent 1 Polimer malzemelerin sentezi ve biyomedikal uygulamaları alanında doktora ve sonrası çalışmalar yapmış olmak.
3 Fen Malzeme Bilimi ve Teknolojileri Elektronik Malzemeler Yardımcı Doçent 1 Elektronik malzemeler veya Fotovoltaik sistemler ve uygulamaları alanında doktora ve sonrası çalışmalar yapmış olmak.
4 Fen Moleküler Biyoteknoloji Moleküler Biyoloji Yardımcı Doçent 1 Biyosensörler ve biyomimetik sensörleri uygulamaları alanında doktora ve sonrası çalışmalar yapmış olmak.
5 Fen Moleküler Biyoteknoloji Biyoenformatik Yardımcı Doçent 1 Gen düzenleyici ağlar üzerine nümerik ve teorik çalışmalar yapmış olmak.
6 Mühendislik Elektrik- Elektronik Mühendisliği Telekomünikasyon Yardımcı Doçent 1 İşaret kodlama konularında çalışmaları olmak.
7 Mühendislik Elektrik- Elektronik Mühendisliği Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği Yardımcı Doçent 1 Yüksek frekans devreleri ile ilgili çalışmaları olmak.
8 Mühendislik İnşaat Mühendisliği Geoteknik Yardımcı Doçent 1 Zemin ve temel sistemleri davranışları konularında yayınları olmak.
9 Mühendislik Makine Mühendisliği Hidromekanik ve Hidrolik Makineler Yardımcı Doçent 1
İLETİŞİM BİLGİLERİ: Fen Fakültesi : Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No:86 34820 Beykoz/İSTANBUL ff@tau.edu.tr 0216 333 30 26 - 0216 333 31 00 Mühendislik Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No:86 34820 Beykoz/İSTANBUL muhendislik@tau. edu.tr 0216 333 31 09 - 0216 333 30 70
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246