Türk-Alman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alım İlanı

Üniversite fakültelerinin aşağıda belirtilen anabilim dallarında açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre Öğretim Üyeleri alınacaktır.

Türk-Alman Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alım İlanı

-Üniversitemiz fakültelerinin aşağıda belirtilen anabilim dallarında açık bulunan kadrolara 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümlerine göre Öğretim Üyeleri alınacaktır.
-Adayların 657 Sayılı Kanunun 48.maddesindeki şartları taşıması gerekmektedir.
-Adayların, eğitim verecek seviyede Almanca bilmeleri şarttır.
-Profesör ve Doçent kadroları daimi statüdedir.
-Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) en az 80 puan veya Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak veya Almanya’da Lisans veya Doktora eğitimi almış olması gerekmektedir. -Müracaatların gerekli belgelerle birlikte 29/12/2016 tarihinden itibaren 15 gün içerisinde (12/01/2017 tarihi mesai bitimine kadar) şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.
Başvuru Adresi: Profesör ve Doçent başvuruları için Personel Daire Başkanlığı, Yardımcı Doçent başvuruları için İlgili Fakülte Dekanlıkları.

EN GÜNCEL HABERLER İÇİN BİZİ TAKİP EDİN


Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracaklar için:
-Adayların dilekçelerinde başvurdukları Fakülte ve Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini Türkçe ve Almanca olarak vermeleri gerekmektedir.
-Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların ilgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış olması şarttır) doçentlik belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.
-Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden Profesör kadrosu için 6 (altı) takım, Doçent kadrosu için 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek Üniversitemiz Rektörlüğüne şahsen teslim edeceklerdir.
- Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllere, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.
Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracaklar için:
-Adayların dilekçelerinde başvurdukları Fakülte ve Anabilim Dalını belirterek, özgeçmişlerini Türkçe ve Almanca olarak vermeleri gerekmektedir.
-Noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora diplomaları, (Yabancı ülkelerden alınan diplomaların İlgili Kurumdan denkliğinin onaylanmış veya denklik için başvuru yapılmış olması şarttır), nüfus cüzdan fotokopisi, 3 adet fotoğraf.
-Adaylar, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan yayın listesi ile birlikte, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı ekleyerek İlgili Fakültelere başvuru yapacaklardır.
-Yardımcı Doçent kadrolarına başvuran adayların merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alınmış olsa bile, 2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanunu’nun 23.maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince Üniversitemizde ayrıca yapılacak olan yabancı dil sınavında başarılı olmaları şarttır.
-Adaylar isterlerse, doktora sonrasında kendilerine verilen ödüllere, elde ettikleri akademik başarılara dair belgeleri dosyalarına koyabilirler.
 
SIRA
NO
FAKÜLTE BÖLÜMÜ ANABİLİM
DALI
KADRO
ÜNVANI
ADET NİTELİK
1 İktisadi ve İdari Bilimler İşletme Üretim Yönetimi ve Pazarlama Profesör 1 Yurt dışında Almanca olarak doktora yapmış olmak. Dijital pazarlama alanında akademik araştırmalarda bulunmuş olmak.
2 Fen Moleküler
Biyoteknoloji
Mikrobiyoloji Doçent 1 Mikrobiyoloji alanında çalışmalar yapmış olmak ve bu alanda uluslararası hakemli dergilerde yayınları bulunmak.
3 İktisadi ve İdari Bilimler İktisat İktisat Teorisi ve Politikası Yardımcı
Doçent
1 Doktorasını iktisat alanında yapmış olmak. Çevre iktisadı konusunda araştırmalar yapmış olmak.
4 Mühendislik Elektrik­
Elektronik
Mühendisliği
Elektronik Yardımcı
Doçent
1 Temel elektronik ve mekanik ile temel bilim derslerini verebilecek akademik yetkinliğe sahip olmak.
 
İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Mühendislik Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No:86  34820                          Beykoz/İSTANBUL
muhendislik@tau. edu.tr 0216 333 30 70 - 0216 333 31 09
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: Fakülteler Binası Şahinkaya Caddesi No:86 34820 Beykoz/İSTANBUL iibf@tau.edu.tr 0216 333 32 04 - 0216 333 32 06
 
banner206
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.