Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 13 Akademik Personel Alımı

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 Sayılı Kanun'un ilgili maddeleri doğrultusunda öğretim üyesi (Profesör ve Doçent) alınacaktır. 2. Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuraca

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 13 Akademik Personel Alımı

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden: 1. Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 Sayılı Kanun'un ilgili maddeleri doğrultusunda öğretim üyesi (Profesör ve Doçent) alınacaktır. 2. Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuraca

17 Nisan 2015 Cuma 09:35
35 Okunma
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 13 Akademik Personel Alımı
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğünden:

1. Üniversitemiz Akademik Birimlerine, 2547 Sayılı Kanun'un ilgili maddeleri doğrultusunda öğretim üyesi (Profesör ve Doçent) alınacaktır.

2. Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını, ilan açıklamalarını ve başlıca araştırma eserini belirterek, ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi (başlıca araştırma eseri belirtilmiş) ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 6 (altı) takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 6 adet CD'yi ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına;

3. Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadrolara başvuracak adaylar, dilekçelerine başvurdukları birimi, anabilim dalını ve ilan açıklamalarını belirterek ekinde özgeçmiş, noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora, uzmanlık belgesi veya sanatta yeterlik belgesi, doçentlik belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 3 adet fotoğraf ve yayın listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan eserlerden 4 (dört) takım dosyayı, özgeçmiş ve eserlerini içeren elektronik ortamdaki 4 adet CD'yi ekleyerek Personel Dairesi Başkanlığına; şahsen başvurmaları gerekmektedir.

4. Başvuruda bulunacak adayların ilanın Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihten itibaren 15 (on beş) gün içerisinde Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular geçerli kabul edilmeyecektir. Adayların başvuru dilekçelerinde yazışma adresleri ile telefon numaralarının bildirilmesi gerekmektedir. İlan şartlarına uygun olmadığı anlaşılan başvurular geçersiz sayılacaktır.

5. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması ve belgelendirilmesi şarttır.

6. Profesör unvanı olanlar, Doçent kadrolarına, başvuru yapamazlar.

7. Herhangi bir kamu kurumunda çalışanlar (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştığı kurumdan alacakları onaylı ayrıntılı hizmet belgesini müracaat belgesine ekleyerek ibraz edeceklerdir.

8. Başvuru adresi: Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörlüğü Çankırı Cad. Çiçek Sok. No: 3 Kat: 4 Ulus/ANKARA (*)Tıp Fakültesi için ilan edilen kadrolara başvuran adayların Tıp Fakültesi Lisans mezunu olmaları gerekmektedir.  
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI VE ALANI ÜNVANI DERECESİ ADET AÇIKLAMA
İnsan ve Toplum bilimleri Fakültesi Felsefe Türk İslam Düşüncesi Tarihi Profesör 1 1 İslam düşüncesi; kültürel/dini farklılık; Ebu Hanife; din felsefesi ve Spinoza üzerine çalışmaları olmak.
İnsan ve Toplum bilimleri Fakültesi Tarih Genel Türk Tarihi Profesör 1 1 Doçentliğini Genel Türk Tarihi alanında almış olmak, Karakalpak Türkleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İşletme Fakültesi İşletme Muhasebe Profesör 1 1 Sektörel Muhasebe, Bankacılık ve Sigortacılık alanlarında çalışma yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Endüstri Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Profesör 1 1 Ergonomi, iş ve zaman etüdü ile çok ölçütlü karar verme alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Makine Teorisi Sistemi Dinamiği ve Kontrol Profesör 1 1 Titreşim analizi yöntemiyle arıza teşhisi, çatlak oluşumu ve takım aşınmasının tespiti konularında araştırmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Makine Mühendisliği Konstrüksiyon ve İmalat Profesör 1 1 Bilgisayar destekli parça tanıma, uzman sistemler, yapay sinir ağları, talaşlı imalat ve kriyojenik işlemler konularında çalışmaları bulunmak.
Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Siyaset ve Yönetim Bilimleri Profesör 1 1 İslam siyasal düşüncesi, Türkiye'de yöneten-yönetilen ilişkileri ve muhalefet kültürü ile iktidar-muhalefet ilişkileri konusunda çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Profesör 1 1 TAVİ ve Karotis arter stentlemesi konularında deneyimi ve çalışmaları olmak. Perkütan mitral kapak tamirinde deneyim sahibi olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Profesör 1 1 Zoonotik hastalıklar ve bağışıklama konusunda deneyimi ve çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Kardiyoloji Profesör 1 1 TAVİ ve Karotis arter stentlemesi konularında deneyimi ve çalışmaları olmak. Perkütan mitral kapak tamirinde deneyim sahibi olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Profesör 1 1 Yenidoğan uzmanı olmak, yenidoğan hipotermesi konusunda deneyimi ve çalışmaları olmak.
Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Profesör 1 1 El rehabilitasyonu ve nörolojik rehabilitasyon konusunda çalışmaları olmak, robotik rehabilitasyon konusunda deneyimli olmak.
Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Anayasa Hukuku Doçent 1 1
Son Güncelleme: 18.10.2016 14:47
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209