Yıldız Teknik Üniversitesi 16 Akademik Personel Alım İlanı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yüksel

Yıldız Teknik Üniversitesi 16 Akademik Personel Alım İlanı

Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yüksel

25 Aralık 2015 Cuma 10:29
24 Okunma
Yıldız Teknik Üniversitesi 16 Akademik Personel Alım İlanı
Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörlüğünden: Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan "Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütlerine " uygun olmaları gerekmektedir. Söz konusu şartların sağlandığını gösterir bir yazının Araştırma Planlama Rektör Yardımcılığından alınması için gerekli belgeler hazırlanmalı ve başvuru dosyasına konulmalıdır. Söz konusu belgelerle ilgili bilgiler http://www.apry.yildiz.edu.tr/page/19 linkinde bulunmaktadır. Profesör kadrosuna başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalı ile "Başlıca Araştırma Eseri"ni belirttiği dilekçelerine; iki adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen altı takım dosyayı ekleyerek Rektörlüğe; Doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği dilekçelerine; iki adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, doçentlik belgesini, diğer öğrenim belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dört takım dosyayı ekleyerek Rektörlüğe, Yardımcı Doçent kadrosuna başvuruda bulunacak adaylar 2547 Sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabi tutulacak olup, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği dilekçelerine; bir adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, varsa yabancı dil başarı belgesini, doktora belgesini, bilimsel çalışma ve varsa yayınlarını kapsayan dört takım dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığına; Duyurumuzun yayımı tarihinden itibaren başlayarak 15 gün içinde başvurmaları gerekmektedir.
BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM/ANASANAT DALI PROFESÖR DOÇENT YRD. DOÇ. AÇIKLAMA
MAKİNE FAKÜLTESİ MAKİNE MÜH. BÖLÜMÜ TERMODİNAMİK VE ISI TEK. 1
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ MATEMATİK MÜH.BÖLÜMÜ SİSTEM ANALİZİ 1 (*) Matematik alanında doçentlik belgesine sahip olmak ve görüntü işleme konusunda çalışmaları olmak.
ELEKTRİK-ELEKTRONİK FAKÜLTESİ ELEKTRONİK VE HAB.MÜH.BÖL TELEKOMÜNİKASYON 1 (*) Sayısal görüntü ve video işlemi, video bölütleme, insan bilgisayar etkileşimine yönelik video ve çoklu ortam analizi, ses ve yüz ifadesinde duygu tanıma konularında çalışmaları olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ BATI DİLLERİ VE EDEBİYATI BÖL. FRANSIZ DİLİ VE EDEBİYATI 1 (*) "Çeviribilim" alanından doçentlik unvanını almış olmak.
MAKİNE FAKÜLTESİ MAKİNE MÜH.BÖLÜMÜ OTOMOTİV 1
MAKİNE FAKÜLTESİ MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ MEKATRONİK 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ MATEMATİK BÖLÜMÜ TOPOLOJİ 1 (*)
İNŞAAT FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜH.BÖLÜMÜ ÇEVRE TEKNOLOJİSİ 1
İNŞAAT FAKÜLTESİ ÇEVRE MÜH.BÖLÜMÜ ÇEVRE BİLİMLERİ 1
İNŞAAT FAKÜLTESİ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ JEODEZİ 1
İNŞAAT FAKÜLTESİ HARİTA MÜHENDİSLİĞİ ÖLÇME TEKNİĞİ 1
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAK. İŞLETME BÖLÜMÜ KOOPERATİFCİLİK 1
EĞİTİM FAKÜLTESİ YABANCI DİLLER EĞİTİMİ BÖLÜMÜ İNGİLİZ DİLİ EĞİTİMİ 1
KİMYA-METALURJİ FAKÜLTESİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖL. 1 Biyo-kimyasal ön işlemler, biyoproses ve gıda biyoteknolojisi konuları üzerinde çalışmaları olmak.
MAKİNE FAKÜLTESİ MEKATRONİK MÜHENDİSLİĞİ MEKATRONİK 1 (*) Elektrik Mühendisliği alanında yüksek lisans ve doktora sahibi olmak, Haberleşme Teknolojileri, Sinyal İşleme konuları üzerinde çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAK. İŞLETME BÖLÜMÜ ÖRGÜTSEL DAVRANIŞ 1 (*) Sosyal Sermaye ve Organizasyonel Kimlik Karmaşası konuları üzerinde çalışmaları olmak.
(*): 04.12.2008 tarih ve 27074 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Yüksek Öğretim Kurumlarında Yabancı Dil Eğitim-Öğretim ve Yabancı Dille Eğitim-Öğretim yapılmasında uyulacak esaslara ilişkin yönetmelik" uyarınca İngilizce ders verebiliyor olmak.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner246