Yıldız Teknik Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans Program İlanı

T.C. YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI TEZSİZ YÜKSEK LİSANS BAŞVURULARI -Tezsiz Yüksek Lisans Başvuruları, 11-22 Ocak 2016tarihleri arasında (Online olarak) alınacaktır. -Tezs

Yıldız Teknik Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans Program İlanı

T.C. YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI TEZSİZ YÜKSEK LİSANS BAŞVURULARI -Tezsiz Yüksek Lisans Başvuruları, 11-22 Ocak 2016tarihleri arasında (Online olarak) alınacaktır. -Tezs

13 Ocak 2016 Çarşamba 16:34
25 Okunma
Yıldız Teknik Üniversitesi Tezsiz Yüksek Lisans Program İlanı
T.C. YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI TEZSİZ YÜKSEK LİSANS BAŞVURULARI -Tezsiz Yüksek Lisans Başvuruları, 11-22 Ocak 2016tarihleri arasında (Online olarak) alınacaktır. -Tezsiz Yüksek Lisans Programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi için lütfentıklayınız. -Doğru ve geçerli bir başvuru yapmak için; lütfen aşağıdaki bilgileri, ''PROGRAMLARA BAŞVURU ESASLARIMIZI" ve 'Online Başvuru Sistemi Anasayfa'sında bulunan bilgileri dikkatlice okuyunuz. -ÖNEMLİ TARİHLER
BAŞVURU TAKVİMİ
11 Ocak 2016-22 Ocak 2016 Online Başvuruların Alınması
26 Ocak 2016 Kesin Kayıt Hakkı Kazananların İlanı
27-29 Ocak 2016 Öğrenim Ücreti Yatırma ve Kesin Kayıtlar
01 Şubat 2016 Yedek Kayıt Hakkı Kazananların İlanı
02-05 Şubat 2016 Öğrenim Ücreti Yatırma ve Yedek Kayıtlar
15 Şubat 2016 Derslerin Başlangıcı
-BAŞVURU
  • -Başvurular tamamen Online olarak yapılmaktadır. (Başvuru esnasında herhangi bir belge tesliminegerek bulunmamaktadır. Adaylar; kesin kayıt hakkı kazandıkları takdirde, belgelerini* kesin kayıt esnasındaki görevliye teslim ederler.)
  • * Kesin kayıtta istenen belgeler önümüzdeki günlerde web sitemizde duyurulacaktır.
-ÖNEMLİ HATIRLATMALAR
  • -Sınav sonuçlarınızı virgülden sonraki küsuratları ile birlikte yazmanız gerekmektedir. Üst puana yuvarlama işlemi yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.
  • -Not sistemi 4'lük sistem olan adayların, Ağırlıklı Not Ortalamalarını sisteme yüzlük sistem olarak girmeleri takdirde başvuruları geçersiz sayılacaktır.
  • -Online başvuru esnasında girilen bilgiler ile kesin kayıt sırasında teslim edilen belgelerdeki bilgilerin uyuşmaması halinde adayın kesin kayıt hakkıgeçersiz sayılır. Dolayısıyla başvuru yaparkentahmini veya yaklaşık sınav sonuç bilgileri girmeyiniz.
  • -Başvuru yaparken lütfen güncel e-posta adresinizi ve telefon numaranızı yazınız. (Gerek başvuru sürecinde, gerek ise öğrencilik (eğer kayıt hakkı kazanırsanız) sürecinizde sizinle iletişim bu vasıtayla sağlanacaktır.)
  • -ÖĞRENİM ÜCRETLERİ
Öğrenim ücretleri hakkında önümüzdeki günlerde web sitemizde bilgilendirme yapılacaktır. -DEĞERLENDİRME KATSAYILARI GENEL BAŞARI NOTU= 0.80 * ALES puanı + 0.20* Lisans ağırlıklı not ortalaması Bir adayın başarılı sayılabilmesi için; genel başarı notunun en az 50 (100 üzerinden) olması gerekir. -SONUÇLAR Sonuçlar, 26 Ocak 2016 Salı günü web sitemizde duyurulacaktır. LİSANSÜSTÜ 2. ÖĞRETİM TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARINA YENİ KABUL EDİLEN ÖĞRENCİLERE İLİŞKİN TAKVİM 11-22 Ocak 2016 2015-2016 Bahar Yarıyılı Öğrenci Başvuruları 26 Ocak 2016 Kesin Kayıt Hakkı Kazananların İlanı 27-29 Ocak 2016 Öğrenim Ücreti Ödemeleri 27-29 Ocak 2016 Kesin Kayıtlar 1 Şubat 2016 Yedek Kayıt Kontenjanlarının İlanı 2-5 Şubat 2016 Yedek Kayıt Yaptıracak Öğrenciler İçin Öğrenim Ücreti Ödemeleri 5 Şubat 2016 Yedek Kayıtlar 12-25 Şubat 2016 Ders Kaydı (Tüm Lisansüstü Öğrencileri İçin) 15 Şubat 2016 Derslerin Başlangıcı KONTENJAN BİLGİLERİ Lisansüstü kontenjan bilgileri için tıklayınız. BAŞVURU Başvurular, 11-22 Ocak 2016 tarihleri arasında( II.öğretim tezsiz yüksek lisans programları ) Yıldız/Beşiktaş kampüsünde (F Blok Çukursaray Binası) Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından 09:00-12.00 13.30-16:00 saatleri arasında F-29 no'lu odada alınacaktır. BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER 1. BAŞVURU FORMU . Enstitümüz web sayfasında yer alan Başvuru formunu elektronik ortamda doldurunuz ve fotoğrafınızı yapıştırınız. . Başvuru formunda güncel e-posta adresinizi yazınız. Öğrenciliğiniz süresince iletişim bu adresten sağlanacaktır. 2. DİPLOMA . Yüksek lisans başvurusu için lisans diplomasının aslı ve fotokopisi, . Başka bir yükseköğretim programında kayıtlı olan öğrenciler ise, bu kurumdan aldıkları onaylı diploma fotokopisi ile başvuruda bulunabilecektir. . Yabancı ülke üniversitelerinden mezun olanlar için, YÖK'ten alınmış diploma eşdeğerlik belgesi /okul tanıma yazısı gerekmektedir. 3. TRANSKRİPT . Transkriptin aslı ve fotokopisi. . Mezuniyet öncesi müracaat eden adayların genel başarı notu hesaplanırken güncel AGNO değeri dikkate alınır. . 100'lük sistemdeki notların, 4'lük not sistemine dönüştürülmesinde YÖK Dönüşüm Cetveli kullanılacaktır. 4. ALES BELGESİ YA DA EŞDEĞER BELGELER . Tezsiz yüksek lisans programına başvuruda bulunacak adayların başvurduğu programın puan türünden olmak üzere ALES belgesine sahip olmaları gerekir. . ALES belgesi ile eşdeğer belgelerin geçerlilik süresi 3 yıldır. ALES belgesine eşdeğer belgeler ve karşılıkları aşağıda belirtilmektedir.
ALES (SÖZEL-EA) GRE GMAT
Eski Yeni
55 610 149 450
Programlara göre istenilen ALES puan türleri 2.Öğretim Tezsiz Yüksek Lisans Programlarına için istenilen ALES puan türleri
Anabilim Dalı- Programı ALES BELGESİ
Türü
Eğitim Bilimleri Eğitim Yönetimi ve Denetimi 2.Öğretim Tezsiz YL. SÖZEL
Eğitim Programları ve Öğretim 2.Öğretim Tezsiz YL. SÖZEL
İşletme İşletme Yönetimi 2.Öğretim Tezsiz YL. EA
İnovasyon, Girişimcilik ve Yönetim 2.Öğretim Tezsiz YL. EA
İktisat Modern Parasal İktisat 2.Öğretim Tezsiz YL. EA
İlköğretim Sınıf Öğretmenliği 2.Öğretim Tezsiz YL. EA
Türkçe Eğitimi Türkçe Eğitimi II.Öğretim Tezsiz YL. SÖZEL
5. FOTOĞRAF Başvuru formuna yapıştırılmak üzere 1 (bir) adet önden çekilmiş vesikalık fotoğraf. (Başvuru formuna yapıştırılacak olan fotoğrafı lütfen Enstitümüze gelmeden önce yapıştırınız.) 6. DEĞERLENDİRME Tezsiz yüksek lisans programlarında ise genel başarı notu ALES puanının %80'i, lisans genel not ortalamasının %20'si dikkate alınarak hesaplanır. Bir adayın lisansüstü giriş sınavında başarılı sayılabilmesi için genel başarı notunun 100 üzerinden tezsiz yüksek lisans programları için en az 50 olması gerekir.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner209