Yıllık İzin Genelgesinde Soru Cevap Dosyası

Yıllık izinler iptal edildiğinden bu yana akıllar da bir çok soru oluştu işte bu soruların cevaplarını haberimizde bulmanız mümkündür.  Başbakanlık, 18 Temmuz tarihli mükerrer Resmi Gazetede yayımladığı genelgeyle, yıllık izinleri iptal etti.  İlk dosy

Yıllık İzin Genelgesinde Soru Cevap Dosyası

Yıllık izinler iptal edildiğinden bu yana akıllar da bir çok soru oluştu işte bu soruların cevaplarını haberimizde bulmanız mümkündür.  Başbakanlık, 18 Temmuz tarihli mükerrer Resmi Gazetede yayımladığı genelgeyle, yıllık izinleri iptal etti.  İlk dosya içintıklayınız. Yıllık izinleri iptal eden Genelge metni şu şekildedir: "Başbakanlıktan: Konu : Yıllık İzinlerin Kaldırılması GENELGE 2016/16 Tüm kamu çalışanlarının ikinci bir emre kadar yıllık izinleri kaldırılmıştır. Söz konusu kamu çalışanlarından halen izinde bulunanlar en kısa sürede görevleri başına döneceklerdir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. Binali YILDIRIM Başbakan" SORU- CEVAPLAR Soru: Akademik personeli, öğretim görevlilerini kapsıyor mu peki? Evet kapsıyor. Zira Genelgede memur değil kamu çalışanları demektedir. Soru: Engelli personelin durumu nedir? Engelli personelle ilgili Genelgede bir istisna yer almamaktadır. Soru: 399'a göre çalışanların durumu ne acaba? Örneğin PTT çalışanlarını kapsıyor mu? Evet kapsıyor. Zira Genelgede memur değil kamu çalışanları demektedir. Soru: Genelge şua izninde olanları kapsar mı? 657'nin 103. maddesinde "Hizmetleri sırasında radyoaktif ışınlarla çalışan personele, her yıl yıllık izinlerine ilaveten bir aylık sağlık izni verilir." denilmektedir. Genelgenin şua izinlerini de kapsadığını düşünüyoruz. Ancak bu konuda Sağlık Bakanlığının bir açıklama yapması uygun olacaktır. Soru: Sağlık raporu olanların durumu ne olacak? Genelge, sağlık raporlarına binaen verilen hastalık izinlerini kapsamamaktadır. Dolaysıyla sağlık raporu olanların işe dönmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Soru: Dedem Kahramanmaraş'ta vefat etti. Ben Ankara'dayım. Amir bana mazeret izni verse Genelge'ye aykırı olur mu? Genelge mazeret izinlerini kapsamamaktadır. Dolaysıyla tarafınıza mazeret izni verilirse, mazeret iznini kullanabilirsiniz. Soru: Genelge kamudaki işçilerin yıllık izinlerini kapsıyor mu? Evet kapsıyor. Zira Genelgede memur değil kamu çalışanları demektedir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.