SON DAKİKA

Eğiticinin Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar, Eğiticinin Eğitimi Sertifikasını Kimler Almalı?

Bu haber 06 Mart 2017 - 11:09 'de eklendi.

Eğiticinin Eğitimi, yetenekleri ve bilgisinin elverdiği alanlarda kendisini daha da geliştirerek başarılı bir eğitici olarak yeni fırsatlar kazanmak isteyenler için önemli bir programdır. Peki Eğiticinin Eğitimi nedir? Eğiticinin Eğitimi programının amacı nelerdir? Kimler Eğiticinin Eğitimi sertifikasını almalı? Eğiticinin Eğitimi Sertifikası Nedir?
Eğiticinin Eğitimi, eğiticilerin öğrencilerine bilgilerin kalıcı olması için nasıl aktarılacağını ve bunun için ‘eğitmenin’ gerekli olan teknikleri nasıl kullanacağını öğreten bir eğitim programıdır. Eğitimcilerin eğitilmesi için hazırlanmış olan  bu program; eğitimin temel kavramları, ilkeleri ile grup ve bire bir öğretim yöntemlerinin öğretilmesi suretiyle eğitimcilik becerilerinin kazandırılması, yetişkin eğitiminin temel ilkelerinin belirlenmesi ve eğitimcilik niteliklerini geliştirecek iyi bir fırsattır. Alınan eğitim sonrasında eğitimcilerin ufku daha genişler ve onlara yeni kapılar açılır.

EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ SERTİFİKASINI NEREDEN ALABİLİRİM?
 

Tüm Türkiye’den Uzaktan Eğitim yöntemiyle evinizden çıkmadan Eğiticinin Eğitiminin inceliklerini öğrenebilir, kurs, yol ve yemek masraflarına girmeden sertifika sahibi olabilirsiniz.
Bu tip eğitim/sertifika verebilen Yalova Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YUSEM) kariyerinizde önemli bir etken olacak başvurularınızda kullanabileceğiniz yeterlilikte bir sertifika programı sunuyor.

DETAYLI BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN
Eğiticinin Eğitimi Sertifika Programının Amacı Nedir?

Katılımcıların, yetişkin eğitimciliği ile ilgili tutumları kazanmaları, eğitimcilik becerilerini etkin ve etkili şekilde kullanarak tüm eğitim süreçlerini yürütebilir hale gelmesini sağlamaktır.

Eğitici, eğitmen, eğitim görevlisi olarak görev yapmakta olanlar veya görev almak isteyenler için temel düzeyde hazırlanmış olan Eğitimcinin Eğitimi Programı; eğiticinin kurum çalışanlarına işin daha etkin, daha verimli ve amaca hizmet eder bir şekilde yapılması adına bilgi aktarımında bulunabilmesini sağlamak ve bu yöndeki beceri ve davranışlarını geliştirmek, çevresine model olan ve bu sorumluluğu paylaşan bir birey olmasını sağlamaktır.

Özellikle iş sağlığı ve güvenliği alanında tercih edilen bu program yetişkin eğitimi programları uygulamayı düşünen eğiticilere yönelik olarak sunulmaktadır.

Eğiticinin Eğitimi Sertifikasını Kimler Almalı ?

 1. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş İşyeri Hekimi ve İş Güvenliği uzmanı yetiştiren eğitim kurumlarında (diğer şartları sağlaması ile birlikte) eğitmenlik yapmak isteyenler,

 2. Organizasyon içinde bilgi aktarımında bulunan yönetici konumundaki liderler,

 3. İnsan Kaynakları Departmanında çalışanlar,

 4. Aday eğitim uzmanları, eğitim sorumluları, sürekli sunum yapan takım liderleri ve çalışanları,

 5. Eğitim Dairesi Başkanlığı biriminde görev alan kamu çalışanları,

 6. Görevleri gereği sunum yapmak zorunda olan tüm çalışanlar,

 7. İş yeri hekimliği yapmak isteyen doktorlar,

 8. İş güvenliği uzmanlığı eğitimleri vermek isteyenler (İSG Uzmanları),

 9. Eğitim kurumlarının eğitici kadrosu (İSG Uzmanları),

 10. Eğitici olarak görev yapan veya yapmak isteyenler,

 11. İşletmelerde personellere eğitim veren eğitmen, eğitim görevlisi olarak görev yapmakta olanlar veya görev almak isteyenler..

Bir önceki yazımız olan Hasta Kabul işlemleri Nedir? İş İmkanları Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.