Sağlık Bakanlığı İstifa Sonrası Atama İle 100 Personel Alımı İlanı

Sağlık Bakanlığı İstifa Sonrası Atama İle 100 Personel Alımı İlanı
Yayınlama: 29.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:04
637
A+
A-

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı kuruluşlara istifa sonrası yeniden atama kurası ile 100 sağlık personeli alımı başladı.

28 Nisan 2015 tarihinde Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına bağlı Kuruluşlar 2015 Yılı İstifa Sonrası Yeniden Açıktan Atama Kurası İlan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı kuruluşlara istifa sonrası yeniden atama kurası ile 100 sağlık personeli alımı başladı.

28 Nisan 2015 tarihinde Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığına bağlı Kuruluşlar 2015 Yılı İstifa Sonrası Yeniden Açıktan Atama Kurası İlan Metni ve münhal kadrolar yayınlandı.

Yayınlanan ilan metnine göre Sağlık Bakanlığı ve Bağlı kuruluşlarından 80 kurum için ebe, hemşire, sağlık memuru, röntgen, laboratuar, anestezi, diyetisyen, çocuk gelişimcisi, çevre sağlıkçı, ATT, tıbbi sekreter, odyometri, VHKİ, şoför, sosyal çalışmacı ve tıbbi teknolog kadrolarına toplamda 100 sağlık personeli alınacak.

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda ve diğer kamu kurum ve kuruluşlarında yukarıda ki unvanlarda görev yapmış ve çeşitli nedenlerle istifa eden sağlık personelinin Sağlık Bakanlığı 2015 Yılı İstifa Sonrası Yeniden (Açıktan) Atama Kurası ile yeniden atanmaları için 28 Nisan 2015 ile 8 Mayıs 2015 tarihleri arasında PBS üzerinde tercih yapmaları gerekmektedir.

Bu kuraya müracaat edebilmek için yukarıdaki unvanlarda asil memur olarak görev yapmış olmak ve istifasının üzerinden yasal sürenin geçmesi gerekmektedir.

Belirtilen şartları taşıyanlardan müracaat edenlerin atamaları 28 Mayıs 2015 Perşembe günü tercihleri doğrultusunda bilgisayar ortamında noter tarafından kura ile yapılacaktır, kura yeri ve saati internet adresinde

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na göre, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında sağlık memuru, sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri, hemşire, ebe, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, laborant, psikolog, fizyoterapist, sosyal çalışmacı, tıbbi teknolog, veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve şoför kadrosunda çalışmakta iken istifa eden veya çeşitli nedenlerle görevlerinden ayrılmış olanlara yönelik Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü  www.yhgm.saglik.gov.tr web adresinde ilan edilen 100 münhal kadro için kura işlemi ile atama yapılacaktır.

Başvuruda bulunan adaylar, atanmak istediği kadro unvanı ve branşta daha önce çalışmış olmaları, daha önce çalışmış oldukları bu unvan ve branşla ilgili gerekli diplomaya sahip olmaları ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımaları gerekmektedir.

İstifa sonrası yeniden atama kurası yerleştirme işlemleri noter huzurunda bilgisayar ortamında yapılacaktır.

Kuraya başvurular, Sağlık Bakanlığı Personel Bilgi Sistemi (PBS) Kura Başvuru ve Takip İşlemleri – üzerinden yapılacaktır.

İlan metni, kura takvimi ve kadrolara ilişkin detaylı bilgilere www.yhgm.saglik.gov.tr web adresinden erişilebilecektir.

Başvuru tarihleri                 : 28 Nisan 2015 – 4 Mayıs 2015

Kura tarihi                             : 28 Mayıs 2015

duyurulacaktır.

TümMemur Alımları İçin Tıklayın

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.