16 Yaşında Çocuk Dota 2 Sayesinde Milyoner Oldu!

16 Yaşında Çocuk Dota 2 Sayesinde Milyoner Oldu!
Yayınlama: 10.08.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:16
474
A+
A-

Valve tarafından organize edilen International Dota 2 Championnships’in kazananı belli oldu. 16 yaşındaki Pakistan’lı Sumail “Suma1L”Hassan Syed isimli oyuncu, 1 gecede henüz 16 yaşındayken milyoner oldu

E-spor sektörü, dünyadaki ve ülkemizdeki yelpaze Valve tarafından organize edilen International Dota 2 Championnships’in kazananı belli oldu. 16 yaşındaki Pakistan’lı Sumail “Suma1LHassan Syed isimli oyuncu, 1 gecede henüz 16 yaşındayken milyoner oldu

E-spor sektörü, dünyadaki ve ülkemizdeki yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Son birkaç senede önemli bir ivme kazanan e-spor etkinlikleri, ülkemizde de oyuncu kitleleri tarafından büyük ilgi görüyor.

Astronomik denilebilecek meblağlarda para ödüllerinin de dağıtıldığı organizasyonları binlerce kişi canlı olarak takip ediyor.

E-spor organizasyonlarının en önemlilerinden biri olarak lanse edilenInternational Dota 2 Championship‘in kazananları, geçtiğimiz hafta sonu belli oldu.

 

Valve tarafından organize edilen International Dota 2 Championship‘i dünyada önemli bir takipçi kitlesine sahip olan Evil Geniuses isimli takım kazandı.

Dota 2 Sayesinde Milyoner Oldu!

Evil Geniuses‘in en genç üyesi konumundaki Pakistan‘lı SumailSuma1LHassan Syed kazandıkları turnuva sonrası 1.2 milyon doların da sahibi oldu.

 

Dota 2 sayesinde bir gecede milyoner olan Pakistanlı genç, Dota 2‘nin kendisi için bir oyundan çok yaşam tarzı olduğunu belirtti.

Finalde CDEC‘i 3-1 yenmeyi başaran Evil Geniuses takımı toplamda 6.63 milyon dolarlık ödülün de sahibi oldu.

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.