SON DAKİKA

2 Üniversite 149 Sözleşmeli Personel Alacak

Bu haber 30 Kasım 2017 - 11:05 'de eklendi.

YÖK bu hafta üniversite hastanelerine sağlık personeli alımını onayladı ve üniversite hastaneleri alımlara peş peşe çıktılar. Atama bekleyen sağlık personelinin uzun süredir beklediği bu dönem onlar için çok hareketli olacak. Ağırlıklı olarak hemşire kadroları olsa da bir çok kadroya alım yapılıyor. Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden yapılan ilanda üniversite hastaneleri çeşitli ünvanlarda toplam 179 sözleşmeli sağlık personeli alacağını duyurdu

işte sağlık personeli alımı yapan üniversiteler

Ege Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’ın Ek 2. maddesine göre, Üniversitemiz Tıp Fakültesi Hastanesinde istihdam edilmek üzere, KPSS (B) grııbu puan sırasına konulmak kaydıyla ( Ayrıca yazılı veya sözlü sınav yapılmaksızın ) personel alınacaktır.

Döner Sermaye Bütçesi
UnvanıAdetAranan Nitelikler
SağlıkTeknikeri2Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Görüntüleme ya da Radyoloji bölümü mezunu olmak.MR (Manyetik Rezonans) konusunda en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.
SağlıkTeknikeri1Meslek Yüksekokullarının Anestezi bölümü mezunu olmak.Tam Teşekküllü bir hastanede alanıyla ilgili en az 2 yıl deneyim sahibi olmak.
Hemşire8Fakülte veya Yüksekokullarının Hemşirelik bölümü mezunu olmak.
Özel Bütçe
UnvanıAdetAranan Nitelikler
Hemşire5Fakülte veya Yüksekokullarının Hemşirelik bölümü mezunu olmak.Sağlık Bakanlığı Onaylı Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikası ya da 2.veya 3. Basamak Bir Sağlık kuruluşunun yoğun bakım ünitelerinde en az 6 ay görev yapmış olmak

Adayların; ilanın gazete yayın tarihinden itibaren 15 gün içinde (Hafta içi mesai sonuna kadar) Kuramumuza ait http://www.ege.cdu.tr web adresinde bulunan örnek başvuru formu ve istenilen belgeler ile birlikte Döner Sermaye Personel Bürosuna şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Eksik belge ibraz edenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ 4/B SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde giderleri Döner Sermaye Bütçesi ve Özel Bütçe gelirlerinden karşılanmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’da yer alan ek 2 inci maddenin (B) fıkrasına göre 2016 KPSS (B) gurubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır.

HEMŞİRE91Özel BütçeHemşirelik Bölümü Lisans Mezunu Olmak.2016 KPSS P3 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.H1
HEMŞİRE16Döner Sermaye BütçesiHemşirelik Bölümü Lisans Mezunu Olmak.

2016 KPSS P3 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

H1
HEMŞİRE20Döner Sermaye BütçesiSağlık Meslek Liselerinin Hemşirelik Bölümünden Mezun Olmak.2016 KPSS P94 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.H2
EBE4Döner Sermaye BütçesiEbelik Bölümü Lisans Mezunu Olmak.2016 KPSS P3 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.E1
DİĞER SAĞLIK PERSONELİ1Döner Sermaye BütçesiEğitim Fakültelerinin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Lisans Mezunu Olmak.2016 KPSS P3 Puan Türünden 80 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

İngilizce Yabancı Dil Sınavından (YDS) 80 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

Çocuk ve Travma ile Temel Drama Alanlarında Eğitim almış olmak

D1
DİĞER SAĞLIK PERSONELİ1Döner Sermaye BütçesiEn Az Sağlık Meslek Lisesi Mezunu Olup,SağlıkBakanlığı Onaylı Perfüzyonistlik Yetki Belgesine Sahip OlmakD2

ARANILAN ŞARTLAR

1- Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3- Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dahil) şartını kabul etmek.

4- Başvuracak adayların 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalıdırlar. Lisans mezunları için 2016 KPSS-P3 puan türü, Lise mezunları için 2016 KPSS-P94 puan türü esas alınacaktır.

5- 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

BAŞVURU ŞEKLİ:

Adayların, ilanın gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar) www.istanbul.edu.tr adresindeki Başvuru Formunu ve Başvuru Dilekçesini eksiksiz doldurarak aşağıda belirtilen belgelerle birlikte Personel Daire Başkanlığına Şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir. Müracaat sonunda adayların beyan ettikleri Kamu Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafından teyit edilecektir. Gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyecek ve haklarında genel hükümlere göre işlem yapılacaktır. Sadece bir pozisyon için aranılan nitelik kodu belirtilerek başvuru yapılacaktır. Birden fazla başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacaktır. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Sahil Güvenlik Komutanlığı Memur Alımı Başvurularında Son Günler başlıklı makalemizde sahil güvenlik 14 memur alımı, sahil güvenlik memur alımı ve sahil güvenlikçi alımları hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.