2015 50 Bin Koruma Memuru Alımı Gündemde

2015 50 Bin Koruma Memuru Alımı Gündemde
Yayınlama: 21.04.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:04
309
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaşanılan terör olayları sonrası “kamuda özel güvenlik görevlileri kaldırılmalı” demesinin ardından gözler yıllardır yılan hikayesine dönen 50 bin koruma memuru alımına çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaşanılan terör olayları sonrası “kamuda özel güvenlik görevlileri kaldırılmalı” demesinin ardından gözler yıllardır yılan hikayesine dönen 50 bin koruma memuru alımına çevrildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Romanya gezisi dönüşü sorulan sorulara yanıt verdi. Savcı Kiraz ‘ın şehit edilmesinden sonra gözler Kamuda özel güvenlik görevlilerine çevrildi.

Tartışma konusu olan özel güvenlik görevlileri ile ilgili Erdoğan kamuda özel güvenlik görevlileri kaldırılmalı dedi. Türkiye’nin emniyet teşkilatı var diyen Erdoğan Adalet Sarayları, Hastaneler, Stadyumlar her yerde görevler Emniyet teşkilatına bırakılmalı dedi. Emniyet teşkilatımız bu konuda deneyimiyle, tecrübesiyle bu işleri yapacak güç ve kabiliyettedir diyerek sözlerini tamamladı.

Geçtiğimiz yıl onbinlerce alım yapılması planlanırken İçişleri Bakanlığına Efkan Ala’nın atanması ile beraber rafa kaldırılan koruma memurluğu tekrardan gündeme gelmiş oldu. Emniyet Personeli sayısının yetersizliği nedeniyle büyük miktarda polis veya koruma memuru alınmasının gerekliliği bilinmektedir. Zira kamuda yer alan bütün özel güvenlik personelinin yerine emniyet personelinin görevlendirilmesi için onbinlerce personel ihtiyacı vardır. Bu aşamada Emniyet Müdürlüğü bünyesinde yeni bir birim kurulup, koruma memuru alınması için düğmeye basılması beklenmektedir.
İç İşleri Bakanlığı bir süredir koruma memuru alımları için çalışmalar yapıyordu. Sonunda çalışmalar sonlandı ve alımlar başlayacak. Alımların ilk aşamasında 28 Bin 500 koruma görevlisi alınacak ancak devam eden sürelerde bu rakam 50 Bin ‘e tamamlanacak.

50 Bin Koruma Memuru Alımı İçin Şartlar ve Başvurular !

İç İşleri Bakanlığı bir süredir koruma memuru alımları için çalışmalar yapıyordu. Sonunda çalışmalar sonlandı ve alımlar başlayacak. Alımların ilk aşamasında 28 Bin 500 koruma görevlisi alınacak ancak devam eden sürelerde bu rakam 50 Bin ‘e tamamlanacak.

İşte Detaylar, Koşullar ve Başvurular….

İç İşleri Bakanlığı tarafından daha önceden duyurusu yapılan koruma memuru alımları ile ilgili çalışmaların sonuna gelindi. Edinilen bilgiye göre ilk etapta 28 Bin 500 koruma memuru alınacak ancak bu rakam kısa bir süre sonra 50 Bin ‘e tamamlanacak. Alımlar için bazı ön koşullar gerekiyor. Ön koşulları sağlayan adaylar başvuru yapabilecekler.Başvurular çok kısa bir süre içerisinde başlayacak ve alımlar yapılmaya başlanacak. Başvurular başladığında sitemizden tekrar duyuru yapıalcaktır. Lütfen takipte kalınız…

Haberimizi Beğendiyseniz Yeni Haberler ve İlanlar için Sayfamızı Beğenebilirsiniz

[wpdevart_like_box profile_id=”kariyermemur” connections=”6″ width=”300″ height=”100″ header=”0″ locale=”tr_TR”]

İşte koruma memurluğu için istenilen şartlar;

 

– Fiziki olarak yeterlilik şartları aranıyor. Erkeklerde boy uzunluğu en az 1,72 m, kızlarda ise 1,68 m  olmak zorunda.

– Adayların yaşları 25 ‘den küçük olmalı. ( 25 Yaşından gün almamış olmak gerekiyor.)

– En az lise mezunu olunmalı.

– KPSS Lise Puan Türünden 40-60 puan almak gerekiyor.

MemurAlım ilanları  İçin tıklayın

Bu kriterlerin dışında önemli olarak başka bir kriter bulunmuyor. Ancak memurluğa kabul edilen adaylar 4 ay eğitim almaları gerekiyor. Bu eğitim süresince tüm masraflar devlet tarafından karşılanacak. Ayrıca bu adayların ilerki yıllarda polisliğe geçiş imkanlarıda olacak. 6 Yıl koruma memurluğu yapmış adaylar kıdemli koruma memuru olabilecekler yine lisans mezunu olanlar ve bir yıl polislik yapmış olanlar kıdemli koruma memuru olabilecekler. Koruma memurluğuna alınan kişiler beş yıl süre ile başka bir kuruma nakil isteyemeyecekler. Ayrıca edinilen bilgiye göre koruma memurlarına ilişkin sosyal imkanlarında iyileştirileceği belirtildi…

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.