SON DAKİKA

2015/1 KPSS Haziran Tercihleri İçin Kadrolar Yayımlandı

Bu haber 19 Haziran 2015 - 11:01 'de eklendi.

 2016 KPSSTürkçe Hazırlık Seti için Tıklayın

 2016 KPSSMatematik Hazırlık Seti için Tıklayın

 2016 ALES Hazırlık Seti 

2016 DGS Hazırlık Seti 
2015-KPSS/1 Tercih Kılavuzu Yayımlandı Tıklayın
2015 KPSS tercihlerinden alınacak ücret 1

2015-KPSS/1 Tercih Kılavuzu Yayımlandı Tıklayın

2015 KPSS tercihlerinden alınacak ücret 15 TL’ye çıkarıldı

Kimler 2015/1 KPSS Tercihi Yapabilir?

2015/1 KPSS tercih kılavuzunda yer alan kadrolar bugün açıklandı. Devlet Personel Başkanlığının web sitesi aşırı yüke dayanamadığı için kadrolara ulaşmak çok sıkıntılı… Ancak Bakan Çelik’in açıklamasından şunu anlıyoruz. Toplam 13 bin 213 kadro ilan edildi. Bu kadroların 9 bin 360’ı Sağlık Bakanlığına ait. Dolaysıyla sağlık personeli kadrolarını çıkarırsak, toplamda 3 bin 853 adetlik bir alım yapılacaktır.

2015 KPSS Haziran Tercihleri Nasıl Yapılır ?

Bu az sayıda kadronun iki sebebi bulunuyor. 1- Gümrük Bakanlığı başta olmak üzere bazı bakanlıkların merkezi sistemden çıkmış olması. 2- Bütçe Kanununda yer alan bir önceki yıl boşalan kadroların yüzde 50’sine atama yapma hakkının kaldırılması… Personel yönetimine yön veren kamu kurumlarının, sınava giren 4 milyon adayı düşünerek, yaşanan sorun için çözüm geliştirmeleri gerekmektedir.

Engelliler Haziran Tercihlerinde Tercih Yapabilecek mi?

2015/1 KPSS Kadrolarını Adaylar Yetersiz Buldu Tıklayın

………………………………………………………………………………………. Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir. Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

KPSS-2015/1 Tercihleri yapacak adaylar için KPSS 2014/2 Tercihlerinde hangi kurum kaç puanla kapatmış TIKLAYIN

Bu çerçevede; Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (13.213) kadro ve pozisyona 22 Haziran – 01 Temmuz 2015 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.

2015 YILI HAZİRAN AYINDA KPSS’YE GÖRE İLK DEFA KAMU KURUM VE KURULUŞLARINA ALINACAK PERSONELE İLİŞKİN BİLGİLER -Öğrenim Düzeyi-Hizmet Sınıfı-Adet için tıklayınız -Kurum Tipi-Adet için tıklayınız

SONDAKİKA MEMUR İLANLARINDAN ANINDA HABERDAR OLMAK İÇİN TIKLAYIN

  2015/1 KPSS Tercih Kılavuzundaki kadrolar (Excel’de tek dosyada)


İLGİLİ HABERLER
2015-kpss-tercihleri-ucretli-olacak      

Bir önceki yazımız olan 2018 KPSS B Merak Ettikleriniz başlıklı makalemizde 2018 KPSS B, kpss ve KPSS B hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.