2015/1 KPSS Tercihleri Yaparken Bunlara Dikkat Edin

2015/1 KPSS Tercihleri Yaparken Bunlara Dikkat Edin
Yayınlama: 30.06.2015
Düzenleme: 05.03.2021 22:11
404
A+
A-

2015/1 KPSS tercih kontenjanlarını kariyermemur.com olarak sizlerin bilgisine sunduk. Tercihler 01 Temmuz’a kadar devam edecek.

Tayin ne demektir?

Memurların aynı kurum bünyesinde yer değiştirmesidir. Yani kurum aynıdır ancak farklı bir ilçe veya şe 2015/1 KPSS tercih kontenjanlarını kariyermemur.com olarak sizlerin bilgisine sunduk. Tercihler 01 Temmuz’a kadar devam edecek.

Tayin ne demektir?

Memurların aynı kurum bünyesinde yer değiştirmesidir. Yani kurum aynıdır ancak farklı bir ilçe veya şehirde çalışılmaktadır. Tayin için öncelikle çalıştığınız kurumun başka şehirlerde de teşkilatı bulunmalıdır. Aksi takdirde tayin imkanı olmaz. Böyle bir durumda tayin yapılmadı diye dava açılmasının bir manası da yoktur çünkü tayin yapılacak başka teşkilat yoksa kurumun yeni teşkilat yaratma yükümlülüğü yoktur.


 

15 TL Kpss Tercih Parası Bankaya Nasıl Yatırılır?

2015/1 Kpss Tercihleri Nasıl Yapılır?

15 TL Kpss Tercih Ücreti Alınacak

Kimler KPSS Tercihi yapabilecek ?

KPSS’ye Naklen Geçişler Nasıl Olur?


 

2015/1 kılavuzundaki kurumların durumu

Atandıktan sonra eş durumu, eğitim, sağlık gibi sebeplerle görev yeri değişikliği (tayin) düşünen adayların tercih kılavuzunda yer alan aşağıdaki kurumları tercih etmemeleri uygun olacaktır:

KURUM LİSTESİNİ GÖRMEK İÇİN RESME TIKLAYABİLİRSİNİZ

tayin-dusununler-bu-kurumlara-dikkat

 

Bu kurumlardan hiçbir yere gidilemez mi?

Bu haberde değindiğimiz konu şudur: Yukarıdaki kurumlardan birine yerleşirseniz o kurumun başka yerde teşkilatı olmadığı için tayin hakkı olmaz. Ama nakil (yani başka kurumlara geçiş hakkı) mümkündür. Kısacası tayin mümkün değil ancak nakil mümkündür.

Ayrıca aday memurluk statüsü bitmediği sürece başka kurumlara nakil yapılamaz. Ancak tayin için ise göreve başladığınızın ertesi günü bile kurum isterse başka bir şehirdeki teşkilatına tayininizi çıkarabilir. Bu durum kurum takdirindedir.

Tayin ve nakil taleplerinin kurumca reddedilmesi durumunda memurlar isterlerse idari yargıya da başvurabilirler. Mahkemenin kişiyi haklı görmesi durumunda lehe karar verdiği görülmektedir. Ancak yine de bunun belli net bir kriteri yoktur.

6225 bilgisayar işletmenliği sertifikası Almak İçin Tıklayın 

 

Bir Yorum Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.