SON DAKİKA

2016 Şubat Döneminde Öğretmen Olarak Atananların Muvafakat İşlemleri Hakkında Yapılacak İşlemler

Bu haber 10 Şubat 2016 - 11:12 'de eklendi.

Kurumumuza bağlı hastanelerde/ağız ve diş sağlığı merkezlerinde

kadrolu

(sözleşmeli personel hariç) olarak görev yapansağlık hizmetleri sınıfına mensup (ebe, hemşire, sağlık memuru vs.) personelin 2016 yılı Şubat dönemi öğretmen atamalarına ilişkin Kurumumuza bağlı hastanelerde/ağız ve diş sağlığı merkezlerinde

kadrolu

(sözleşmeli personel hariç) olarak görev yapansağlık hizmetleri sınıfına mensup (ebe, hemşire, sağlık memuru vs.) personelin 2016 yılı Şubat dönemi öğretmen atamalarına ilişkin muvafakat işlemleri Kurumumuz merkez teşkilatınca yapılacaktır.

Bu bağlamda genel sekreterliklerimizin veya sağlık tesislerimizin sağlık hizmetleri sınıfına mensup personele muvafakat verme yetkisi bulunmamaktadır. Muvafakat talebine ilişkin müracaatlar ataması yapılan personel tarafından şahsen veya noter onaylı vekâletname ibrazı ile birlikte olmak kaydıyla vekil tayin edilen kişiler tarafından yapılabilecektir.

Muvafakat talepleri için; ilanımız ekinde yer alan EK 4/b Muvafakat Belgesinden 2 (iki) nüsha doldurulup, Kurumumuz Gelen Evrak Birimine (Kurum Ek Bina) ve İnsan Kaynakları Kurum Başkan Yardımcılığı Evrak birimine (Kurum Ana Bina Zemin Kat 101 nolu oda) giriş yaptırılmasına müteakip Muvafakat İşlemleri Birimine (Kurum Ana Bina B1 Kat 135 nolu oda) elden teslim etmeleri gerekmektedir.

İkinci aşamada ise; muvafakat belgesi alan personelimiz için tebligat (ayrılış) yazışmaları yapılmadan kadrolarının bulunduğu kurumlardan ayrılışları yapılmayacaktır. Bu nedenle öğretmenlik atamaları yapılan personelin kadrolu atamalarının yapıldığı (eğitim amaçlı değil) ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden Kurumumuza hitaplı ve atama kararlarının ekinde yer aldığı üst yazıların asıllarının Kurumumuza ulaştırması gerekmektedir. Kurumumuza ulaşan atama kararlarının da yer aldığı üst yazılar neticesinde personelin görev yaptığı tesisin bağlı olduğu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerine tebligat yazıları yazılacaktır.

Konuyla ilgili irtibat telefonlarımız 0 312 705 11 67 – 0312 705 10 45

İrtibat adresimiz Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Caddesi 1407 Sokak Balgat/Çankaya-ANKARA

Önemle duyurulur.

T.C. KİMLİK NO
ADI VE SOYADI
BABA VE ANNE ADI
DOĞUM TARİHİ VE YERİ
MEZUN OLDUĞU YÜKSEKÖĞRETİM

PROGRAMI

GÖREV YAPTIĞI KURUM ADI
GÖREV YAPTIĞI YER
GÖREV ÜNVANI
E-POSTA ADRESİ
TELEFON NUMARASI

TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMUNA

(İnsan Kaynakları Kurum Başkan Yardımcılığı)

Millî Eğitim Bakanlığının öğretmen kadrolarına atanmak için başvuruda bulunacağımdan/bulunduğumdan muvafakatımın verilmesi hususunda gereğini arz ederim.

.…/.…/2016

Adı-Soyadı

İmzası

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu

İnsan Kaynakları Kurum Başkan Yardımcılığı

Sayı   : 56341373.903.02.01/2016.5492.                                           .…/…./2016

Konu : Muvafakat

İLGİLİ KURUMA

Hakkında yürütülmekte olan adli ve idari herhangi bir soruşturma bulunmayan yukarıda kimlik, öğrenim ve memuriyetine ilişkin bilgileri yer alan Kurumumuz personelinin ayrılmasında sakınca görülmemektedir.

Bilgilerinize arz/rica ederim.

Bekir YİGİT

Bakan a.

Daire Başkanı

Not : Muvafakat Belgesi yalnızca Şubat 2016 ataması için geçerlidir.

Bir önceki yazımız olan KPSS'de Düşük Puanla Atanan Bölümler başlıklı makalemizde atama, düşük puan ve kpss hakkında bilgiler verilmektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.